Wybaczyć innym i sobie

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Wybaczyć innym i sobie

przez Introwertyczka 20 maja 2015, 18:45
Dzięki, to miłe, że tak piszesz. :)
Introwertyczka

Wybaczyć innym i sobie

przez Po prostu maciek 20 maja 2015, 19:09
Introwertyczka napisał(a):Dzięki, to miłe, że tak piszesz. :)

Powiem tak. Czyta się to jak dobrą interesującą wciągającą książkę.

Wybaczyć innym i sobie

przez Introwertyczka 20 maja 2015, 19:28
Fajnie, że Cię zainteresowało to, co piszę. Lubię pisać, więc blogowanie jakoś tak od początku mnie wciągnęło. Na forum można być albo nie być, a blog jest swego rodzaju własnym zakątkiem w internecie. :)
Introwertyczka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wybaczyć innym i sobie

przez Introwertyczka 20 maja 2015, 19:29
No i o wybaczaniu też często piszę, żeby nie było, że od głównego tematu wątku odchodzę. :P
Introwertyczka

Wybaczyć innym i sobie

przez Psychotropka`89 20 maja 2015, 20:23
Innym wybaczam, gdy emocje we mnie do danej osoby wypalą się do cna. Pojawia się obojętność i wybaczenie. Odkąd wyprowadziłam się od rodzinki, też wybaczyłam. Rodzice umrą, to już bliżej niż dalej, nie chcę żyć z ranami. Zrobili mi kuku w głowie ostre ale było minęło, jestem już odrębną, samodzielną jednostką. To samo ludzie, którzy wyrządzili mi krzywdę. Odkąd nie mam z nimi kontaktu, stali mi się obcy, czuję obojętność, wybaczyłam, po co się męczyć?

Sobie wybaczam, popełniałam masę błędów ale nikogo nie zabiłam, nie okradłam, gdy raniłam, umiałam przeprosić. Na kolanach do Częstochowy latać nie będę. Nie żałuję chyba niczego w swoim życiu, tłumaczę sobie, że wszystko było "po coś", żeby mnie jakoś ustawić do pionu, wylać kubeł wody na łeb, ukształtować... Gdyby nie to, kto wie kim bym była teraz?

Bardzo trudno mi natomiast wybaczać osobie najbliższej <mężowi>. Mam w sobie ogromne rany, czasem się zasklepiają, jakby maleją, jest niby ok ale wystarczy jeden impuls, żeby ta rana znów była otwarta i kurevsko boląca. Staram się, pracuję nad sobą, rozmawiam, jest lepiej ale zadra jest i gniecie...
Tu też chyba ma znaczenie wzorzec domowy. Mama caaałe życie wywalała na mnie swoje jady związane z ojcem. Od dziecka miałam tłuczone do głowy jaką to krzywdę tatuś narobił mamusi, teściowa jaka zła, mama biedna, sama. Nie były to historie przeznaczone dla kilkuletniej dziewczynki.
Myślę, że stąd bierze się to, że teraz mam takie kłopoty, żeby wybaczyć mężowi... :(
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Wybaczyć innym i sobie

przez NN4V 20 maja 2015, 20:33
Introwertyczka napisał(a):No to chyba gorzej, że jestem tego świadoma. Tak to bym żyła w spokoju i uważała wszystko wokół siebie za normalne, i siebie też. Czasami to chyba wygodniej jest jednak nie wiedzieć.

To prawda, łatwiej jest głupim.
Naprawdę chciałabyś?
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Wybaczyć innym i sobie

przez abrakadabra xx 20 maja 2015, 21:07
Nie potrafię jeszcze do końca wybaczać, zwłaszcza jeżeli ktoś nie poczuwa się do odpowiedzialności za swe czyny i nie żałuje tego co zrobił. Jednak z pewnego punktu umiem to zrobić, do jakiegoś stopnia i wtedy kiedy uda mi się wyeliminować emocje. Po przez zrozumienie danej sytuacji, ludzkich słabości i ułomności, każdy je ma, jesteśmy tylko ludźmi którzy mają w sobie predyspozycje do czynienia dobra ale też i zła. Poprzez prawdziwe zrozumienie tego można wybaczyć.

A sobie? Też jeszcze do końca mi się to nie udało.

Wybaczyć innym i sobie

przez Introwertyczka 20 maja 2015, 21:39
NN4V napisał(a):To prawda, łatwiej jest głupim.
Naprawdę chciałabyś?

W dzisiejszych czasach głupota niekiedy bywa zbawienna. Ciężko powiedzieć, czy bym chciała, musiałabym najpierw znać swoją alternatywną wersję.
Introwertyczka

Wybaczyć innym i sobie

przez warrior11 21 maja 2015, 14:17
Warto pamiętać,że przebaczając pomagamy sobie przede wszystkim,bo uwalniamy siebie
od zranień i demonów przeszłości.Gdy ktoś mówi,że nigdy nie przebaczy sobie,innym lub Bogu,
zamyka siebie na uzdrowienie i wtedy niewiele pomoże terapia lub łykanie psychotropów.
Analogicznie,gdy komuś nic już nie pomaga,niech się zastanowi,czy nie ma właśnie problemu
z przebaczaniem sobie lub innym.
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

Wybaczyć innym i sobie

przez greg666 22 maja 2015, 11:07
ja nie wybaczam, co najwyżej zapominam

Wybaczyć innym i sobie

przez wiejskifilozof 11 cze 2015, 14:41
A ja nie mogę wybaczyć, tym przez których miałem zmarnowane ,chodzenie do szkoły podstawowej.Moim pseudokolegom.

Wybaczyć innym i sobie

przez Artemizja 12 cze 2015, 20:28
detektywmonk, to już czas przeszły. Nie byłoby Ci łatwiej zamknąć ten rozdział i pójść dalej?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Wybaczyć innym i sobie

przez wiejskifilozof 13 cze 2015, 13:50
Ale czasem nachodzę mnie te straszne wspomnienia.Nie jest tak prosto zapomnieć :smile:

Wybaczyć innym i sobie

przez Artemizja 20 cze 2015, 22:47
detektywmonk, wiem, że nie jest. Nie mówię o zapomnieniu, ale o nie trzymaniu urazy.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Sortuj wg