Problem zaufania

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Zaufanie...

przez Bonus 21 kwi 2016, 21:49
Myślę, że zaufanie do samego siebie jest najważniejszą rzeczą, albo jedną z ważnych rzeczy w życiu.
Oczywiście, trzeba też mieć zaufanie do innych ludzi, ale nie takie, jak do samego siebie. Do innych ludzi, w pewnych sytuacjach, zaufanie powinno być ograniczone.
Zgadzam się z tym, iż, dla zasady nie powinno się innym ufać całkowicie, bo jest to ryzykowne.
Niestety, jest tak, że są ludzie którzy potrafią świetnie wykorzystać całkowitą ufność.
I to wtedy od nas zależy, czy damy się komuś wykorzystać, czy nie. Trzeba mieć na każdym kroku wyczucie do kogoś.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Zaufanie...

przez cyklopka 22 kwi 2016, 00:21
Zaufanie to niekoniecznie musi dotyczyć zwierzania się.

Dajmy na to ufałam ludziom w pracy. Nie polegało to na mówieniu o sobie, tylko przekonaniu, że jestem częścią grupy i że o pewne rzeczy nie muszę się martwić, bo ktoś mi pomoże, stanie po mojej stronie. Ponieważ się myliłam, teraz mam ograniczone zaufanie i traktuję wszystkich z dystansem.
Ludzie nie muszą znać naszych tajemnic, żeby nam zaszkodzić, mogą przecież zmyślać i to wystarczy.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Zaufanie...

przez Bonus 22 kwi 2016, 19:34
cyklopka napisał(a):Zaufanie to niekoniecznie musi dotyczyć zwierzania się.

Dajmy na to ufałam ludziom w pracy. Nie polegało to na mówieniu o sobie, tylko przekonaniu, że jestem częścią grupy i że o pewne rzeczy nie muszę się martwić, bo ktoś mi pomoże, stanie po mojej stronie. Ponieważ się myliłam, teraz mam ograniczone zaufanie i traktuję wszystkich z dystansem.
Ludzie nie muszą znać naszych tajemnic, żeby nam zaszkodzić, mogą przecież zmyślać i to wystarczy.

No właśnie.
Zawsze trzeba mieć do innych zaufanie ograniczone i dystans.
To jest tak, że, jak raz się zawiedzie czyjeś zaufanie, potem już się nie ufa tak komuś, jak wcześniej, albo wcale.
Zaufanie polega właśnie na tym, że inne osoby nie mogą tego zaufania zawieść.
Jeżeli tak się stanie, to oznacza, że ktoś nie jest wart zaufania. Trzeba po prostu wiedzieć, w jakiej sytuacji można komuś zaufać, a w jakiej nie ufać. To nie jest tak, że komuś się zaufa tak po prostu...To nie jest łatwa sprawa.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Zaufanie...

przez wiejskifilozof 25 kwi 2016, 13:06
Ja łatwo tracę zaufanie,obcym nie ufam.Do momentu,kiedy udowodnią,że im można zaufać.

Problem zaufania

przez Bonus 25 kwi 2016, 19:44
Jak się kogoś poznaje, gdziekolwiek, zawsze trzeba uważać z zaufaniem.
Ja też nie ufałbym nowo poznanym osobom, tylko miałbym do tego dystans. Nie każdy jest wart zaufania.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Sortuj wg