Kłamstwo

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Kłamstwo

przez Candy14 24 lis 2012, 21:30
Nic nowego ;) Kobiecy mozg kiedy sie zaniepokoi potrafi funkcjonowac jak komputer...przetworzyc zebrane dane i wypluc wynik.
Wiec niech sie facetom nie wydaje, ze sa tacy sprytni
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Kłamstwo

przez Artemizja 26 lis 2012, 21:15
Candy14, oj,zgadzam się w stu procentach :D
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Kłamstwo

przez niosaca_radosc 30 lis 2012, 15:24
Zgadzam się z powyższym - kobiety potrafią kłamać. Ja chyba tylko w tym jestem dobra. Zawsze znajdę jakąś wiarygodną historyjkę, którą uraczę zadającego niewygodne pytania.
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Kłamstwo

przez Artemizja 01 gru 2012, 20:48
Skłamać jest łatwo.Gorzej,kiedy ktoś kłamie nagminnie i się w tym gubi.Kiedy otoczenie raz przyłapie na kłamstwie,to już później i z zaufaniem jest problem...

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Kłamstwo

przez niosaca_radosc 03 gru 2012, 20:53
Lilith, ja, można powiedzieć, kłamię nagminnie i otwarcie się do tego przyznaję. Robię to jednak ze względu na siebie, żeby nie być wytykaną przez ludzi, oraz ze względu na rodzinę, żeby nie wiedzieli, że jest tak źle. Wtedy udaję, że wszystko jest w porządku.
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

Kłamstwo

przez Artemizja 21 mar 2013, 22:51
nienormalna21, i wychodzi Ci to na dobre? Jakie są tego konsekwencje? Zarówno dla Ciebie, jak i Twoich bliskich...?

Administrator

Kłamstwo

przez marek23 21 mar 2013, 23:05
Czego możemy dowiedzieć się z powieści Carla Collodiego "Pinokio"?
Ano , np. tego że kłamiąc stajesz się pajacem.
To prawda uniwersalna.Najgorzej patrzeć na dzieci zaczynające kłamać:(
Istnieje alternatywa, nie kłam ale prawdy tez nie mów!
Czyli powiedz prawdę zachowując uczciwość względem siebie ze swojego punktu widzenia.

Kłamstwo

przez ekspert_abcZdrowie 22 mar 2013, 17:37
Istnieje alternatywa, nie kłam ale prawdy tez nie mów!
Czyli powiedz prawdę zachowując uczciwość względem siebie ze swojego punktu widzenia.

Dla mnie to żadna alternatywa, to także jakiś rodzaj kłamstwa. Niektórzy nawet uważają, że ukrywanie, czyli zatajenie prawdziwej informacji, jest swego rodzaju kłamstwem. Właśnie przemilczanie prawdy jest częstszą techniką kłamania niż kłamstwo rozumiane jako przekazywanie fałszu, czyli fabrykowanie nieprawdziwych wiadomości, które podaje się jako prawdziwe. Półprawda, czyli mówienie tylko o niektórych aspektach spawy z pominięciem innych, to też rodzaj kłamstwa. Jak widać, można kłamać na różne sposoby. Wielu z nas jednak nie chce się przyznać przed samym sobą, że kłamie, bo ucierpiałoby nasze ego, dlatego mówimy, że kłamiemy dla czyjegoś (częściej swojego) "dobra". Wówczas te kłamstwa mają (przynajmniej dla nas) bardziej "altruistyczny" wydźwięk. :D
Psycholog

Kłamstwo

przez Bonus 10 kwi 2013, 10:54
Co ja mogę powiedzieć o kłamstwie? Nigdy nie kłamie. Chyba, że są sytuacje, w których "kłamanie" w czymś może pomóc, dla dobra sytuacji.
A jak ktoś myśli i jest przekonany, że na "kłamstwie" coś można zbudować, to grubo się myli. Przez "kłamstwo" to się rozpadło wiele związków i Rodzin. Wiele krzywd było wyrządzonych. Do tego doprowadza: celowe kłamanie.

-- 10 kwi 2013, 09:57 --

Ja myślę, że chyba prawie każdy w czymś kłamie? Najczęściej, jeśli sprowadza się do własnego celu i korzyści. Chyba wielu ludzi ukrywa coś przed innymi i nie chcą tego ujawnić?
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Kłamstwo

przez wysłowiona 13 kwi 2013, 22:12
Kiedy otoczenie raz przyłapie na kłamstwie,to już później i z zaufaniem jest problem...

Rzucę taką ciekawostką, że badania wykazały lepszą umiejętność wykrywania kłamstw u osób z wiarą w ogólną dobroć ludzi. Więc teoretycznie duży poziom zaufania społecznego koreluje z takimi umiejętnościami. Ale to ciekawostka.

Ja staram się nie kłamać, czuję się z tym nieswojo. I też szczerość sobie strasznie cenię u ludzi. Co ciekawe, jeśli już mam wybaczyć kłamstwo, to wolę, żeby było duże i dotyczyło ważnej sprawy. Nie toleruję kłamania o drobnostkach, dla samego kłamania.

Kłamstwo

przez Wera90 14 kwi 2013, 12:11
niekiedy po prostu kłamię, tylko dla dobra innych, nigdy nie robię tego w swoim interesie. Po prostu czasami warto, coś lekko skałamać dla dobra swoich bliskich

Kłamstwo

przez wiejskifilozof 14 kwi 2013, 13:02
Ja swej psycholog i psychiatrze zawsze mówię prawdę , nie mam powodu by je okłamywać , bo i po co .

Kłamstwo

przez szczypiorek86 14 kwi 2013, 16:06
Psychiatry nigdy nie okłamuje,ale za to regularnie nie mówię mu prawdy.Przyszły raz ma znów byc tym w ,którym się przełamie ehh...
szczypiorek86

Kłamstwo

przez wiejskifilozof 14 kwi 2013, 18:44
A ja gadam o wszystkim , ale prawdę :mrgreen:

Sortuj wg