Seksualność

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Seksualność

przez Artemizja 19 lis 2012, 10:56
No właśnie tutaj znanie swojej wartości ma bardzo wiele do rzeczy.Jeżeli ktoś czuje się atrakcyjny,może nawet nie fizyczne,ale przykładowo uważa osobowość za swój atut,to myślę,że będzie takiej osobie łatwiej-złe słowa innych jej nie dotkną,nie wpędzą w kompleksy.Ona zna swoją wartość i nie pozwoli sobie wmówić czegoś innego.Natomiast jeżeli ktoś nie docenia siebie,uważa,że nie ma mocnych stron,to wystarczy jedno złe sowo innych i wszystko się sypie.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Seksualność

przez Vian 19 lis 2012, 11:07
ja nie jestem ani gruby ani brzydki a chętnych zawsze było mało lub brak

Sorry za obcesowość, ale jak spróbuję łagodnie, to sobie 20 postów będziemy wyjaśniać o co chodzi... ;-)

Może jesteś nudny?
Albo wiecznie skwaszony, nieszczęśliwy, marudny (wysyłasz w kółko negatywne impulsy)?
Może wreszcie jesteś bardzo nieśmiały, nie umiesz zagadać, uśmiechnąć się, wydajesz się być pozbawiony energii, inicjatywy?

Ja wiem, że gdyby mnie choćby jedna z tych cech dotyczyła, to bym miała przewalone w związkach z obiema płciami, bo nie jestem taka ładna, żeby mnie ktoś brał pomimo tego.

Zasada ogólna - jeśli nie jesteś piękny, musisz być fascynujący.
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Seksualność

przez carlosbueno 19 lis 2012, 11:23
Zasada ogólna - jeśli nie jesteś piękny, musisz być fascynujący.
ja ani taki ani taki nie jestem ale urodę mam na wyższym poziomie niż osobowość bo mam to wszystko co wymieniłaś
wiecznie skwaszony, nieszczęśliwy, marudny (wysyłasz w kółko negatywne impulsy)?
Może wreszcie jesteś bardzo nieśmiały, nie umiesz zagadać, uśmiechnąć się, wydajesz się być pozbawiony energii, inicjatywy?
może za wyjątkiem uśmiechania się przynajmniej kiedyś bo teraz o to mi ciężko nawet.
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Seksualność

przez niosaca_radosc 19 lis 2012, 13:21
Vian napisał(a):Ja się tam akceptuję i jednocześnie wprost mówię, że jestem za gruba i niezbyt piękna. A jednocześnie wcale nie mam ciśnienia tego zmieniac. No uj, taka jestem - puchata, obcesowa, za głośna, niezbyt piękna, w grubych szkłach, ble ble ble. Ale mam seksowny mózg no i bycie seksowną laleczką jakoś zwyczajnie nie pasuje mi do osobowości, więc dobrze mi jak jest.
:brawo:
Marzę, zeby kiedyś tak o sobie mysleć. Żeby zaakceptowac siebie pomimo wad i niedoskonalosci. Bo obecnie nie ma zadnej mowy o jakiejkolwiek seksualnosci w moim wydaniu.
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

Seksualność

przez CzlowiekWmasce 19 lis 2012, 13:27
Lilith napisał(a):
Seksualność jest integralną sferą życia człowieka, ważnym źródłem energii, przyjemności, szczęścia, a bywa także lęków, kompleksów i frustracji.

Zdaniem naukowców, ludzka seksualność wykracza daleko poza ramy i teorie zachowań seksualnych.

Co rozumiecie pod pojęciem seksualności?Skąd bierze się ludzka seksualność?Czy można się wyprzeć własnej seksualności i jakie to może mieć konsekwencje?Jakie są mity dotyczące seksualności?Zachęcam do dyskusji.

Zalecam zajrzeć do podstaw pedagogiki.
Człowiek już rodzi się z seksualnością wraz z płcią. Środowisko kształtuje tą seksualność.
Mam ciało i głowę, a więc robię z tego pożytek.
http://incognitowita.blogspot.com/

Seksualność

przez Artemizja 19 lis 2012, 13:32
Zalecam
mhm...
A ja zalecam przeczytać całą dyskusję,bo do pewnych rzeczy już doszliśmy ;) 8)

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Seksualność

przez CzlowiekWmasce 19 lis 2012, 13:52
Szczerze nie mam ochoty czytać tego do czego dochodzicie. Mój post jest kierowany bezpośrednio do Ciebie.

Seksualność

przez niosaca_radosc 19 lis 2012, 13:54
Szczerze nie mam ochoty czytać tego do czego dochodzicie
Phi :roll:
A słyszałeś o czymś takim jak dyskusja?
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

Seksualność

przez Artemizja 19 lis 2012, 13:54
CzlowiekWmasce, a szkoda,bo gdybyś przeczytał,to wiedziałbyś,że już dawno o pewnych rzeczach napisaliśmy :pirate: No cóż...wiedza widocznie nie wszystkich pociąga.

Administrator

Seksualność

przez CzlowiekWmasce 19 lis 2012, 13:57
Lilith napisał(a):CzlowiekWmasce, a szkoda,bo gdybyś przeczytał,to wiedziałbyś,że już dawno o pewnych rzeczach napisaliśmy :pirate: No cóż...wiedza widocznie nie wszystkich pociąga.

Przepraszam Ciebie, ale ja w inny sposób zdobywam wiedzę, niż przez te forum. Nie mam czasu, ani ochoty czytać 5 stron waszej dyskusji.

Przede wszystkim wiedzę czerpię z wolontariatów i rozmów z ludźmi.

Seksualność

przez Artemizja 19 lis 2012, 14:06
CzlowiekWmasce, o,to przepraszam :P ...Ci,co piszą w tym temacie faktycznie tylko tutaj zdobywają wiedzę i absolutnie nie mogą niczego wnieść ;) A ja sądziłam,że od studentów psychologii,psychologów,ludzki,którzy mają problemy i tak dalej również można się czegoś nauczyć-ot durna baba ze mnie :P :twisted:

Administrator

Seksualność

przez Vian 19 lis 2012, 14:10
CzlowiekWmasce napisał(a):Przepraszam Ciebie, ale ja w inny sposób zdobywam wiedzę, niż przez te forum. Nie mam czasu, ani ochoty czytać 5 stron waszej dyskusji.

Przede wszystkim wiedzę czerpię z wolontariatów i rozmów z ludźmi.

A ja na wolontariaty nie mam czasu a o psychologii gadam głównie z ludźmi na forach, czyli m.in. tu. Jakbyś odrobinkę się wysilił i pomyślał spoza klapek, to byś doszedł do tego, że Lilith nie pyta "Co to seksualność" bo nie wie, bo czytać jej w szkole nie nauczyli i nie wie, co to książka, tylko żeby zacząć dyskusję, co Twój post odsyłający do książek czyni bezsensownym. :roll:
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Seksualność

przez Artemizja 19 lis 2012, 20:48
Seksualność bywa też dość kłopotliwa.Głównie z uwagi na to,że w mniejszy lub większy sposób wiąże się z reakcją otoczenia.Tylko gorzej,kiedy otoczenie zobaczy w Nas coś,czego tak naprawdę nie ma.Ktoś może widzieć naszą seksualność z zupełnie innej strony,odbiera sygnały,które według Niego są wysyłane.A to niekoniecznie musi być prawdą.Nasze intencje mogą być zupełnie inne.Powiedzmy,że chcemy więzi emocjonalnej i niczego więcej.Druga strona interpretuje to jednak jako zachętę i obietnicę na coś więcej.I w tym miejscu pojawia się problem...

Administrator

Seksualność

przez L.E. 19 lis 2012, 23:43
Lilith, fakt i to działa w sumie na wszystkie strony - myślisz, że nie wysyłasz sygnałów, ale ktoś je odbiera albo chcesz komuś dać jakiś sygnał tego rodzaju, a nie umiesz... A do tego też problem z odbieraniem sygnałów, jakie się samemu dostaje...

CzlowiekWmasce, po co wchodzisz i się wypowiadasz, jak nie chce Ci się ani czytać ani dyskutować? ;)
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

Sortuj wg