Seksualność

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Seksualność

przez rotten soul 11 wrz 2013, 01:13
anna.anakaia,
Rozumiem, ale są takie osoby, które jednak wolałyby realistycznie brzmiące kłamstwo, byle by nie usłyszeć przykrej prawdy, na którą reagują bardzo często oburzeniem i werbalną agresją.

Dlaczego tak uważasz?

Bo jeśli mówimy takiemu nowo poznanemu człowiekowi, niewygodne fakty o sobie, stawiające nas w złym świetle to zrażamy go do siebie, zamiast zachęcać.

Przecież okłamując kogoś na wstępie nic nie zyskamy.

Owszem zyskamy. Lepszy wizerunek. Oczywiście trzeba to robić umiejętnie, nie przesadzać i pamiętać co się mówiło, żeby się w kłamstwach nie pogubić.

Jeśli np. będąc naprawę cichą i stroniącą od ludzi osobą - przedstawimy siebie jako super wyluzowaną, lubiącą imprezy i towarzystwo, przy pierwszej okazji nasz "wizerunek" runie.

Dość ekstremalny przykład kłamstwa. Myślałem o czymś bardziej subtelnym, a nie o tworzeniu sobie skrajnie przeciwnej osobowości.

Na kłamstwie wiele się nie zbuduje, a jeśli nawet się uda (udając) to podwaliny tegoż będą tak słabe, że wsio upadnie bardzo szybko

Niektórzy zbudowali na kłamstwie imperia i całe swoje życie. Miałem kumpla - nałogowy kłamczuch, kłamał nawet wtedy gdy nie musiał. Żyje mu się dobrze, nie narzeka i dalej to robi, nie widząc problemu. Zniesmaczenie do poczuje, bo jest dumny z siebie i bardzo zadowolony. Moralność zerowa przy okazji.

Wróciłem do starego avka, bo się nie mogłem przyzwyczaić do animacji i trudno mi było się odnaleźć w temacie własne posty. Tak to od razu ta słodka twarzyczka wpada mi w oko :D
rotten soul

Seksualność

przez Candy14 11 wrz 2013, 01:16
Wróciłem do starego avka,

i bardzo dobrze :) Jest taki Twoj
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Seksualność

przez 1234qwerty 11 wrz 2013, 01:18
rotten soul, co w ogóle przedstawiał twój poprzedni avek? Nie potrafiłem go ogarnąć.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Seksualność

przez barsinister 11 wrz 2013, 01:32
1234qwerty napisał(a):rotten soul, co w ogóle przedstawiał twój poprzedni avek? Nie potrafiłem go ogarnąć.

tu jest w dużo lepszej wersji

Obrazek
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

Seksualność

przez anna.anakaia 11 wrz 2013, 01:34
rotten soul,
Bo jeśli mówimy takiemu nowo poznanemu człowiekowi, niewygodne fakty o sobie, stawiające nas w złym świetle to zrażamy go do siebie, zamiast zachęcać.

No tak, ale jeśli na wstępie taką osobę zniechęca prawda o nas, to nie uważałabym tejże osoby za godną zainteresowania. Jeśli się wzajemnie nie akceptujemy, wolę taką znajomość odpuścić. Nie wyobrażam sobie stworzenia relacji z kimkolwiek bez obopólnej tolerancji dla naszych braków/wad. Jeśli widzę w kimś pozytywy, to wady bledną do takiego stopnia, że nie zwracam na nie uwagi i ta osoba może stać się dla mnie ideałem partnera/kumpla. No ale to ja :D
Owszem zyskamy. Lepszy wizerunek. Oczywiście trzeba to robić umiejętnie, nie przesadzać i pamiętać co się mówiło, żeby się w kłamstwach nie pogubić.

No to jest dobry przykład, jak umiejętnie komplikować swoje życie ;)
Kłamać, pamiętać jaką wersję przedstawiamy i z każdym słowem uważać żeby się nie zdemaskować.
Dość ekstremalny przykład kłamstwa. Myślałem o czymś bardziej subtelnym, a nie o tworzeniu sobie skrajnie przeciwnej osobowości.

Na przykład? (powiedz co więc miałeś na myśli, bo ja rozumuję na tyle prosto, że muszę wiedzieć do czego dokładnie się odnieść ;))
Miałem kumpla - nałogowy kłamczuch, kłamał nawet wtedy gdy nie musiał. Żyje mu się dobrze, nie narzeka i dalej to robi, nie widząc problemu. Zniesmaczenie do poczuje, bo jest dumny z siebie i bardzo zadowolony. Moralność zerowa przy okazji.

Nie chciałabym mieć z taką osobą do czynienia :shock:

Ten avek od razu rzuca się w oczy, wcześniej miałam problem z lokalizowaniem czy się udzielasz na forum czy nie ;)
anna.anakaia

Seksualność

przez 1234qwerty 11 wrz 2013, 01:41
barsinister, :shock:

Seksualność

przez anna.anakaia 11 wrz 2013, 01:44
1234qwerty, to jest Aphex Twin, koleś ma chyba bardzo duży dystans do siebie i musi się bardzo lubić, bo atakuje takimi przeróbkami, że ho ho :D
anna.anakaia

Seksualność

przez 1234qwerty 11 wrz 2013, 01:47
anna.anakaia, łojej. To znaczy, że jest tego więcej :P

Seksualność

przez rotten soul 11 wrz 2013, 01:51
1234qwerty,
To były fragmenty z teledysku do muzyki tego pana z mojego obecnego awatara.

Candy14,
:D Już eksperymentować nie będę. To będzie mój trademark.
Chyba się przyzwyczajasz tak jak ja ( z resztą wspominałaś odnośnie zmiany nicku psyche. że nie w smak Ci takie patenty). Szczerze mówiąc to wolałbym, żeby nikt nie zmieniał, albo żeby chociaż liczba zmian była ograniczona mocno.

barsinister,
Wierz mi, że rozważałem ten obrazek, bo to jest okładka z innego albumu. Jednakże to był mój start na forum, i avek wydawał mi się zbyt dziwny jak na początek.

anna.anakaia,
No ale to ja

No właśnie. Myślę, że jednak większość zostałaby odstraszona i szybko zapomniały by o zaletach. Prawda niestety czasami niszczy, tak jak kłamstwo.

No to jest dobry przykład, jak umiejętnie komplikować swoje życie

Albo ułatwić, wszak po coś te kłamstwa będą wypowiedziane, więc spodziewamy się konkretnych korzyści z tego powodu.

Kłamać, pamiętać jaką wersję przedstawiamy i z każdym słowem uważać żeby się nie zdemaskować.

Trzeba ćwiczyć pamięć ;) . Dobrzy kłamcy mają całkiem niezłą, bo wiedzą, że od tego wiele zależy.

Na przykład? (powiedz co więc miałeś na myśli, bo ja rozumuję na tyle prosto, że muszę wiedzieć do czego dokładnie się odnieść

No głownie o to mi chodzi o czym pisałem wyżej czyli "niewygodne fakty o sobie, stawiające nas w złym świetle ". Dotyczące naszej przeszłości, wad, błędów itp.

No ja też już nie chcę, dlatego kontakt zerwałem.

Tak jak napisałem wyżej avek zostanie. :D Problemów już mieć nie będziesz :D
rotten soul

Seksualność

przez Candy14 11 wrz 2013, 01:57
Szczerze mówiąc to wolałbym, żeby nikt nie zmieniał, albo żeby chociaż liczba zmian była ograniczona mocno.

uhmu :D
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Seksualność

przez anna.anakaia 11 wrz 2013, 01:57
No głownie o to mi chodzi o czym pisałem wyżej czyli "niewygodne fakty o sobie, stawiające nas w złym świetle ". Dotyczące naszej przeszłości, wad, błędów itp.

Ale mnie chodziło o przykład kłamstwa, które miałoby poprawić wizerunek, jednocześnie byłoby subtelniejsze od tego co pisałam o budowaniu w czyichś oczach obrazu skrajnie odbiegającego od rzeczywistości.

Tak jak napisałem wyżej avek zostanie. :D Problemów już mieć nie będziesz :D

No! To dobrze bo lubię Twoje posty czytać.
anna.anakaia

Seksualność

przez 1234qwerty 11 wrz 2013, 02:12
anna.anakaia, takim kłamstwem może być np. powiedzenie przez kobietę swojemu religijnemu narzeczonemu, że jest dziewicą po czym kobieta musiałaby chirurgicznie odbudować błonę dziewiczą :P

-- 11 wrz 2013, 02:14 --

rotten soul, póki nie widziałem całego teledysku, to moja psychika pozostanie w miarę nienaruszonym stanie ;)

Seksualność

przez anna.anakaia 11 wrz 2013, 02:16
1234qwerty, aha, no to faktycznie subtelne kłamstewko :D
anna.anakaia

Seksualność

przez 1234qwerty 11 wrz 2013, 02:22
anna.anakaia, albo innym przykładem może być sytuacja gościa z reklamy banku, który okłamał żonę, że zapłacił rachunek z prąd, żeby jej nie wkurzyć. Po czym ukradkiem dokonuje przelewu internetowego przez telefon.

Myślę, że znajdzie się masa takich "bezpiecznych" kłamstw.

Sortuj wg