Seksualność

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Seksualność

przez Artemizja 04 sie 2013, 01:45
monk.2000, po seksie z ukochaną osobą nie ma wyrzutów sumienia ani poczucia winy ;)
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Seksualność

przez mark123 04 sie 2013, 01:49
psyche. napisał(a):A Ty czasem nie masz mysofilii? Odczuwasz podniecenie tylko jak jest brud?

Nie tylko, ale brud i tak tyczy się przede wszystkim dłoni, nie podnieca mnie ogólnie brud sam w sobie. Erekcję mam też, gdy myślę o osobach z chorą skórą na dłoniach; a także gdy wyobrażę sobie, że pocieszam jakąś osobę załamaną z powodu problemów życiowych. We wszystkich przypadkach pojawia się też żal.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Seksualność

przez khaleesi 04 sie 2013, 01:53
mark123, a jak ktos napisze na forum, ze mu zle to tez tak reagujesz? Podnieceniem?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Seksualność

przez mark123 04 sie 2013, 01:57
psyche. napisał(a):mark123, a jak ktos napisze na forum, ze mu zle to tez tak reagujesz? Podnieceniem?

Na samo to, że komuś źle, to nie. Ale gdy wyobrażę sobie, że pocieszam kogoś załamanego słowem albo przytulam, to czasem tak, bardziej tyczy się to kobiet.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Seksualność

przez khaleesi 04 sie 2013, 01:58
mark123, a kiedy wyobrażasz sobie, ze kogoś pocieszasz?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Seksualność

przez monk.2000 04 sie 2013, 01:58
Lilith, to ja mam chorobę Joanny D'Arc, która jak dobrze pamiętam miała manię czystości.
Z jednej strony przykre i niezdrowe, z drugiej strony daje jakąś moc.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Seksualność

przez mark123 04 sie 2013, 02:02
psyche. napisał(a):mark123, a kiedy wyobrażasz sobie, ze kogoś pocieszasz?

W zasadzie to, gdy mam na to ochotę, wyobrażam sobie wtedy w głowie, że jestem gdzieś z kimś i ten ktoś mówi o swoich problemach i potem, że go pocieszam. Albo gdy oglądam jakiś film, gdzie się źle dzieje. Tyle że podczas filmu dochodzi jeszcze stres, bo przeżywam filmy.

Seksualność

przez Artemizja 04 sie 2013, 06:01
mark123, czyli jednak masz potrzeby. Może to, że nie wyobrażasz sobie stosunku z drugą osobą, wynika z lęku przed niespełnieniem Twoich preferencji, odrzuceniem?

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Seksualność

przez mark123 04 sie 2013, 14:03
Lilith napisał(a):mark123, czyli jednak masz potrzeby. Może to, że nie wyobrażasz sobie stosunku z drugą osobą, wynika z lęku przed niespełnieniem Twoich preferencji, odrzuceniem?

Po prostu brzydzę się tym. Obrzydza mnie widok i odgłosy osób uprawiających stosunek seksualny oraz widok narządów płciowych. No a z czego to wynika, to tego już nie jestem w stanie stwierdzić.
Cały czas też zastanawia mnie, czy to, że mam erekcję w dziwnych momentach to parafilia, czy nie. I dlaczego mój mózg "uruchamia" żal i erekcję prawie jednocześnie, czy to problem z psychiką, czy jakieś neurobiologiczne zaburzenia przekazywania emocji i odczuć w mózgu.

Seksualność

przez rella 08 sie 2013, 01:32
ejże, ejże, wtrącę tylko, że wg kościoła seks dla przyjemności nie jest grzechem, to jakaś bzdura... jasne, dość późno wprowadzili zapis, że oprócz funkcji prokreacyjnej ma też scalać małżonków, budować więź itd. jasne, to dotyczy tylko małżeństw. ale mimo wszystko jest w tym jakaś logika i sprowadzenie tematu seksu katolickiego do kilku stereotypów jest moim zdaniem krzywdzące.

ogólnie polecam poczytać ojca Ksawerego Knotza, gdyby ktoś chciał sobie to trochę uporządkować.

Seksualność

przez Artemizja 08 sie 2013, 21:30
Seksualność jest czymś naturalnym i nie ma się czego wstydzić, ani utożsamiać tego z "grzechem". Jeśli chcesz uprawiać seks-to ok. Jest to naturalne. Żadnych wyrzutów sumienia. Jeśli nie chcesz- to tego nie robisz. Pomijam tutaj fakt wszelakich nadużyć w kwestii seksualnej. Mówię tutaj tylko i wyłącznie o świadomych i niczym nie wymuszonych aktach.

Administrator

Seksualność

przez inbvo 08 sie 2013, 22:19
monk.2000 napisał(a):Lilith, to ja mam chorobę Joanny D'Arc, która jak dobrze pamiętam miała manię czystości.
Z jednej strony przykre i niezdrowe, z drugiej strony daje jakąś moc.
A mnie się wydaje inaczej. Mnie się wydaje że tak naprawdę chcesz seksu, ale nie masz możliwości. Dlatego Ci się wręcz nieświadomie dobudowuje ideologia.

Sorry że tak piszę, ale takie mam wrażenie.

Ja się przestałem oszukiwać już kilka lat temu. I nie wkręcam sobie żadnych bajek z cnotą ani czekaniem na właściwą osobę. Trzeba być szczerym ze sobą, chociaż to boli. Powiedzieć że się nie ma żadnej możliwości.

A wyrzuty sumienia... owszem można mieć i po seksie z ukochaną osobą. Gorliwy katolik ma je nawet po seksie z żoną z użyciem prezerwatywy.
"nowa filozofia wolności słowa: myśl jak my albo Ci najebiemy"
>> https://www.youtube.com/watch?v=9Z9Fj4wU5t0 <<

Seksualność

przez Kalebx3 08 sie 2013, 22:38
Gdybym miał najkrócej zdefiniować seksualność to powiedziałbym POCIERANIE.
Potem spełnienie BLISKOŚCI i uuuuuuuullllga.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Seksualność

przez Vian 08 sie 2013, 23:32
Kalebx3, to raczej kopulacja.
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Sortuj wg