Seksualność

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Seksualność

przez Artemizja 18 lis 2012, 20:16
nienormalna21, myślę,że seksualność nie polega na czerwonych pazurach i szpilkach,choć niewątpliwie często zostaje przez to u niektórych zaakcentowana...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Seksualność

przez L.E. 18 lis 2012, 20:17
Saanna, a ja jestem takim typem, że nawet w szpilkach, z makijażem, pazurem i w obcisłej kiecce nie będę wyglądać jak bogini seksu...
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

Seksualność

przez niosaca_radosc 18 lis 2012, 20:18
ale myślę, że zdrowa seksualność wiąże się z tym, że i sobie i swojemu partnerowi wydajesz się pociągająca nawet w wytartej piżamie z flaneli
Ale tu pojawia się problem samooceny i wtedy wszystko zaczyna się walić. Gdy uważamy, że nie jesteśmy w stanie sprostać tym stawianym w wyobraźni warunkom, a do tego mamy zaburzoną samoocenę, nie ma chyba mowy o zdrowej seksualności.
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Seksualność

przez mark123 18 lis 2012, 20:19
Svafa aktualnie chodzę do neurologa, może przyczyna wielu moich problemów jest neurologiczna.

Lilith wolałbym, aby neurologowi udało się rozwiązać przynajmniej większość moich problemów.

L.E. normalnie, masturbacja mi wystarcza, nigdy nie przejawiałem innej seksualności. Pierwsze masturbacje zacząłem mając jakieś 13 lat, to późno czy wcześnie ?

Seksualność

przez Saanna 18 lis 2012, 20:21
a moze sie juz przyzwyczaiłeś do tego, ze jestes sam i nie masz potrzeb?

Seksualność

przez Artemizja 18 lis 2012, 20:21
Saanna, no właśnie o czymś takim mówię.U mnie,kiedy Wamp dochodzi do głosu,to nie tylko strój wyraża agresję.Pociąga to również zachowanie.Wręcz emanuję złością.Terapeutka mi powiedziała,że pierwszy raz jak mnie w tej odsłonie zobaczyła,to się zastanawiała,czy ma do czynienia z tą samą osobą,bo tydzień wcześniej widziała mnie zupełnie z innej strony.U mnie to jest strasznie podzielone i widoczne,nie jestem w stanie na razie tego scalić...

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Seksualność

przez niosaca_radosc 18 lis 2012, 20:22
nienormalna21, myślę,że seksualność nie polega na czerwonych pazurach i szpilkach
No właśnie. A na czym właściwie ta seksualność polega? Wydaje mi się, że wygląd ma tu znaczenie, choć niewątpliwie chodzi również o zachowanie.
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

Seksualność

przez L.E. 18 lis 2012, 20:22
mark123, chyba normalnie...
Ale to smutne, że nie chcesz nic z tym zrobić. Odbierasz sobie naprawdę piękną i ważną sferę życia.

A ja się zaczynam teraz zastanawiać, czy moje problemy wcześniej nie wynikały z braku akceptacji siebie i swojego wyglądu...
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

Seksualność

przez mark123 18 lis 2012, 20:23
Saanna napisał(a):a moze sie juz przyzwyczaiłeś do tego, ze jestes sam i nie masz potrzeb?

Ale jakich potrzeb ? Takich, żeby z kimś to zrobić ? Nie mam i nigdy nie miałem.

-- 18 lis 2012, 19:29 --

L.E. napisał(a):mark123, chyba normalnie...
Ale to smutne, że nie chcesz nic z tym zrobić. Odbierasz sobie naprawdę piękną i ważną sferę życia.

Dla mnie chyba nie jest piękna. Nie lubię nawet widoków związanych z seksem.

Seksualność

przez Saanna 18 lis 2012, 20:33
Lilith napisał(a):Saanna, no właśnie o czymś takim mówię.U mnie,kiedy Wamp dochodzi do głosu,to nie tylko strój wyraża agresję.Pociąga to również zachowanie.Wręcz emanuję złością.Terapeutka mi powiedziała,że pierwszy raz jak mnie w tej odsłonie zobaczyła,to się zastanawiała,czy ma do czynienia z tą samą osobą,bo tydzień wcześniej widziała mnie zupełnie z innej strony.U mnie to jest strasznie podzielone i widoczne,nie jestem w stanie na razie tego scalić...

dokladnie ja mam tak samo. zreszta mi nawet na grupie kiedys powiedzieli, ze po ubiorze widza, kedy jest ze mna dobrze, a kiedy nie ;). zreszta to i ja sama przyuwazylam. najgorsze jest to, ze nie potrafilam /ę tego scalic. Był jeden, jedyny moment (no dobra kilka tam było) kiedy czułam sie sexy, atrakcyjna i w ogóle bez koniecnzosci wywalania piersi na wierzch. Pamietam jak wczoraj (to pod koniec 1szej ter), poszlam na impreze ubrałam sie byle jak - zwykle dzinsy, t-shirt itd. a czułam sie jakos tak dziwnie wyluzowana - mialam poczucie, ze ja to ja - czulam sie sobą, nawet czułam, ze jestem kobietą, bo mam piersi, byłam normalnie na takim luzie jak nigdy. bardzo dobrze sie ze soba czulam i na tej domówce nie mogłam narzekać na zainteresowanie, normalnie czuło sie ode mnie jakies fluidy, energię taka pozytywna, normalnie nie moglam sie opedzic od facetów, ze inne babki były zazdrosne. Byłam po prostu pewna siebie. (niby taaaakie proste)

-- 18 lis 2012, 19:34 --

mark123 napisał(a):
Saanna napisał(a):a moze sie juz przyzwyczaiłeś do tego, ze jestes sam i nie masz potrzeb?

Ale jakich potrzeb ? Takich, żeby z kimś to zrobić ? Nie mam i nigdy nie miałem.

ale moze je stłumiłes. Masturbujesz sie, wiec jakas potrzeba jest, tylko jest nie skierowana do innych tylko na siebie

Seksualność

przez Artemizja 18 lis 2012, 20:38
Saanna, nie,to niestety nie jest proste.Mnie ciągle coś w sobie nie pasuje,nie akceptuję swojego wyglądu i mimo tych nielicznych momentów,kiedy zachowuję się agresywnie,to zazwyczaj jest tak,że odrzucam seksualność.Innymi słowy-popadam w skrajności...

-- 18 lis 2012, 20:39 --

A ja się zaczynam teraz zastanawiać, czy moje problemy wcześniej nie wynikały z braku akceptacji siebie i swojego wyglądu...
Myślę,że to na pewno miało wpływ...

Administrator

Seksualność

przez mark123 18 lis 2012, 20:40
Saanna napisał(a):ale moze je stłumiłes. Masturbujesz sie, wiec jakas potrzeba jest, tylko jest nie skierowana do innych tylko na siebie

Tego to już dokładnie nie wiem, czy ich w ogóle nie posiadam, czy je stłumiłem, a jeśli je stłumiłem to również nie wiem, co jest przyczyną.
Ale ja się do siebie w dużej części przyzwyczaiłem, bo nigdy odkąd pamiętam nie byłem normalny.

Seksualność

przez Saanna 18 lis 2012, 20:41
wiem, ze to nie proste. gdyby to było takie łątw, to bym pewnie tu nie pisała ;). ja teraz cwana jestem duzo teorii ale za tym mało co stoi ze strachu. Ale były sukcesy. Być może dlatego, że trafiłam na zajebistych terapeutów, którzy w odróżnieniu od innych terapii, byli dla nas jak rodzice i dali nam zainteresowanie, zaufanie, ciepło, (ale opierdzielić tez potrafili) i budowali w nas poczucie szacunku do samego siebie. Dosłownie oni nas budowali. pewnie stąd te doświadczenia

-- 18 lis 2012, 19:43 --

Lilith, tak teraz myślę, a akceptujesz/przyjmujesz to jak ktos ci prawi komplementy? dopuszczasz fakt, ze mozesz sie komus podobac, tak po prostu?

Seksualność

przez Artemizja 18 lis 2012, 20:47
Saanna, nie.Nie przyjmuję do siebie komplementów.Poza tym,zawsze jak coś takiego słyszę,to odczuwam lęk,niepokój...

Administrator

Sortuj wg