Seksualność

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Seksualność

przez mark123 04 sie 2013, 00:54
rotten soul napisał(a):mark123,
Nigdy nie mam ochoty na stosunek z drugą osobą.

Wobec tego rzeczywiście jesteś aseksualistą. Nie ma innego wytłumaczenia według mnie. Masz pecha być w tym jednym procencie ludzkości.

Ale nie wiem, czy jest to naturalny aseksualizm czy wyparcie pożądania. Wiele rzeczy można wyprzeć ze świadomości, wydaję mi się, że pożądanie seksualne także - mechanizm obronny przed negatywnymi emocjami związanymi z silną nieśmiałością do tych spraw.
Ostatnio edytowano 04 sie 2013, 00:58 przez mark123, łącznie edytowano 1 raz
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Seksualność

przez Artemizja 04 sie 2013, 00:57
mark123, zdecydowanie. Przez bardzo długi czas sama je wypierałam. Nie czułam kompletnie nic. Ale jak się później okazało, ewidentnie było to wyparcie, ponieważ teraz nie mam z tym problemów. Dlatego to stwierdzenie, że jesteś aseksualny...jak dla mnie jest trochę na wyrost...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Seksualność

przez monk.2000 04 sie 2013, 01:05
Lilith, okej. A ktoś kto naczytał się stoików i chce kierować się cnotą, a nie pożądaniem? Nie jestem aseksualny chyba, ale wiele ludzi myli seksualność z napaleniem. Taka żądza wymagająca rozładowania. Nie ma kobiety obok? Okej to o poduszkę. Aaa, jestem w lesie. No to o drzewo.

Jak godzisz sumienie, rozum i energię pożądania? Daj radę, może się czegoś dowiem.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Seksualność

przez mark123 04 sie 2013, 01:09
Lilith napisał(a):mark123, zdecydowanie. Przez bardzo długi czas sama je wypierałam. Nie czułam kompletnie nic. Ale jak się później okazało, ewidentnie było to wyparcie, ponieważ teraz nie mam z tym problemów. Dlatego to stwierdzenie, że jesteś aseksualny...jak dla mnie jest trochę na wyrost...

Tylko jeżeli to wyparcie, to ciekawe czy jeśli kiedyś pożądanie wróci do normy, to będę chciał uprawiać seks z kobietami mającymi brudne dłonie albo takimi, których będzie mi żal, czy to co wywołuje u mnie erekcje również nakieruje się wtedy na właściwy tor.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Seksualność

przez rotten soul 04 sie 2013, 01:11
mark123,
mark czemu Ty się cały czas tak lubisz trzymać w niepewności przez te wszystkie domniemania chorób, którymi się katujesz. W podpisie wypisana cała "litania" plus teraz te teorie o wypartym czy naturalnym aseksualizmie. Nie męczy Cię to? Tak bardzo to lubisz? Nim skończysz 30-tkę postępując tak jak teraz (tzn. nic nie robiąc) dopiszesz sobie jeszcze kilka nowych "efów" to sygnaturki.
Sam się sporo ociągałem, więc wiem czym taka prokrastynacja pachnie. Niczym dobrym, wierz mi człowieku. Może czas w końcu na jakieś działanie, obalenie kilku błędnych zapewne teorii i rozwianie chociaż części wątpliwości?
rotten soul

Seksualność

przez khaleesi 04 sie 2013, 01:12
mark123, ale od czego te kobiety mają mieć brudne dłonie przed seksem? ;) druga część zdania jak to będzie Ci ich żal i wtedy masz erekcje? :shock:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Seksualność

przez Artemizja 04 sie 2013, 01:13
A ktoś kto naczytał się stoików i chce kierować się cnotą, a nie pożądaniem?
To życzę Mu powodzenia w walce z naturą ;) Cnota nie oznacza od razu wykluczenia pożądania. Jeśli ktoś go nie odczuwa- to ok. Ale jeśli je odczuwa i próbuje zagłuszyć w imię jakiejś filozofii, to jak dla mnie jest to totalna pomyłka...
Jak godzisz sumienie, rozum i energię pożądania?
Co ma sumienie i rozum do pożądania? No może jeszcze rozum ma coś wspólnego, bo wiadomo- nie wszędzie i na pewno nie z każdym. Tutaj trzeba myśleć. Ale sumienie? Mam mieć wyrzuty sumienia z powodu...? Nie robię niczego wbrew sobie ani wbrew komuś, więc sumienie sobie spokojnie żyje ;)

-- 04 sie 2013, 01:14 --

mark123, rozumiem, że takie sytuacje wywołują u Ciebie podniecenie? Czyli jednak odczuwasz napięcie seksualne, fantazjujesz?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Seksualność

przez monk.2000 04 sie 2013, 01:16
mark123, rotten soul ma rację. Potrzebujesz jakiegoś bodźca do zmian. Bo na razie to chyba jest "h**owo ale stabilnie".

Mam propozycję, zamiast skupiać się na sobie i swoich problemach, objawach i symptomach, załatw sobie kota/psa, bo kwiatek to trochę mało i na niego skieruj troskę. Wyjdź trochę poza siebie i swoje problemy, skieruj energię na zewnątrz. Bo mielenie jak mantra tego to powolna droga do wykończenia. Wcześniej czy później. Proponuję jednak drogę na skróty.

8) Akineton

Seksualność

przez mark123 04 sie 2013, 01:21
mark czemu Ty się cały czas tak lubisz trzymać w niepewności przez te wszystkie domniemania chorób, którymi się katujesz. W podpisie wypisana cała "litania" plus teraz te teorie o wypartym czy naturalnym aseksualizmie. Nie męczy Cię to? Tak bardzo to lubisz? Nim skończysz 30-tkę postępując tak jak teraz (tzn. nic nie robiąc) dopiszesz sobie jeszcze kilka nowych "efów" to sygnaturki.
Sam się sporo ociągałem, więc wiem czym taka prokrastynacja pachnie. Niczym dobrym, wierz mi człowieku. Może czas w końcu na jakieś działanie, obalenie kilku błędnych zapewne teorii i rozwianie chociaż części wątpliwości?

Wiem, że powinienem udac się do specjalisty, by dokładnie wiedzieć, na czym stoję, ale chyba jestem zbyt leniwy na to.

mark123, ale od czego te kobiety mają mieć brudne dłonie przed seksem? ;) druga część zdania jak to będzie Ci ich żal i wtedy masz erekcje? :shock:

Jak mi jest kogoś ogólnie żal, to mam erekcję. Gdy widzę kogoś mającego brudne dłonie, to mam fantazje, że taka osoba cierpi i chce, aby ktoś "wziął" brud z jej dłoni na swoje, czuję wtedy, że też żal mi tej osoby oraz też mam erekcję.

Seksualność

przez khaleesi 04 sie 2013, 01:30
mark123, Ale co to za brud bo wiem, że nie piszesz o zwykłym?
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

Seksualność

przez rotten soul 04 sie 2013, 01:30
mark123,
Wiem, że powinienem udac się do specjalisty, by dokładnie wiedzieć, na czym stoję, ale chyba jestem zbyt leniwy na to.

Dokładnie takiej odpowiedzi się spodziewałem. Żadna niespodzianka, bo kiedyś jak Ci radziłem podobnie, napisałeś mi to samo. Przykro mi to stwierdzić, ale to lenistwo będzie Twoim gwoździem do trumny jeśli w porę go nie przezwyciężysz.

Jak mi jest kogoś ogólnie żal, to mam erekcję.

Z tym się jeszcze nie spotkałem. Żal o kogoś wywołujący erekcję - bardzo nietypowe. Płeć obojętna w takim przypadku?
rotten soul

Seksualność

przez mark123 04 sie 2013, 01:38
Ale co to za brud bo wiem, że nie piszesz o zwykłym?

No różny, kurz, smar, tłuszcz, okruszki z jedzenia i tak dalej. W dzieciństwie za to miałem wstręt, obrzydzenie do widzialnego brudu. Potem wstręt osłabł i brud stał się jednym z bodźców do erekcji.

Płeć obojętna w takim przypadku?

Tak, ale trochę częściej w fantazjach pojawiają się kobiety.

Seksualność

przez khaleesi 04 sie 2013, 01:41
mark123, ale na kobiecych dłoniach skąd wezmie sie smar ? A Ty czasem nie masz mysofilii? Odczuwasz podniecenie tylko jak jest brud?
Mistrz Avatara

Seksualność

przez monk.2000 04 sie 2013, 01:41
mark123, choroba nie jedno ma oblicze. Myślałem że jak słyszę głosy (teraz już nie) to jestem jedynym któremu już odwaliło totalnie. Myliłem się. Dzięki ci za to.

Lilith, jakbym miał układać piramidę poziomów świadomości to wyglądałby: Najpierw popędy, potem rozum, potem cnota (sumienie).

Ja podobnie jak mark123, czuję pewien bród życia. Nie myję chorobliwie rąk, nie podniecają mnie brudne ręce. Ale kiedy kieruję się chwilową emocją a nie, nazwijmy to umysłem stoika, to czuję jakby bród na sobie. Jedni kąpali się w Gangesie, jedyni oblewali wodą jako znak chrztu, ktoś walczył o "czystość" rasy. Wszędzie ten sam motyw, człowieka grzesznego, brudnego, niegodnego.

Wg. księży seks dla przyjemności to grzech. I nie sądzę że prostytutka, którą ponoć spotkał Jezus nie czuła że robi coś nie tak. Oczywiście spotkała się ze zrozumieniem z jego strony. Bo rabini to zaraz by się wzięli za kamieniowanie. Nerwica brudu ciąży na ludzkością od wieku, począwszy od przysłowiowych Adama i Ewy, którzy zaczęli wstydzić się nagości. Chcesz żyć w zgodzie z naturą, mówisz że postawa wyjścia ponad popęd jest niezdrowa.

Domyślam się że większość ludzi którzy masturbują się dla rozładowania popędu, po wszystkim czuje pewne poczucie winy. Strach. Nie wiem jak jest z seksem. Można się zasłaniać Kamasutrą czy tantrą. :)

8) Akineton

Sortuj wg