Seksualność

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Seksualność

przez khaleesi 01 lip 2013, 18:34
Hans, a pieśn nad piesniami ? :lol:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Seksualność

przez Hans 01 lip 2013, 18:41
Wykroczenia przeciw czystości
2351 Rozwiązłość jest nieuporządkowanym pożądaniem lub nieumiarkowanym korzystaniem z przyjemności cielesnych. Przyjemność seksualna jest moralnie nieuporządkowana, gdy szuka się jej dla niej samej w oderwaniu od nastawienia na prokreację i zjednoczenie.

2352 Przez masturbację należy rozumieć dobrowolne pobudzanie narządów płciowych w celu uzyskania przyjemności cielesnej. „Zarówno Urząd Nauczycielski Kościoła wraz z niezmienną tradycją, jak i zmysł moralny chrześcijan stanowczo stwierdzają, że masturbacja jest aktem wewnętrznie i poważnie nieuporządkowanym". „Bez względu na świadomy i dobrowolny motyw użycie narządów płciowych poza prawidłowym współżyciem małżeńskim w sposób istotny sprzeciwia się ich celowości". Poszukuje się w niej przyjemności płciowej poza „relacją płciową, wymaganą przez porządek moralny, która urzeczywistnia «w kontekście prawdziwej miłości pełny sens wzajemnego oddawania się sobie i przekazywania życia ludzkiego»"94.
W celu sformułowania wyważonej oceny odpowiedzialności moralnej konkretnych osób i ukierunkowania działań duszpasterskich należy wziąć pod uwagę niedojrzałość uczuciową, nabyte nawyki, stany lękowe lub inne czynniki psychiczne czy społeczne, które zmniejszają, a nawet redukują do minimum winę moralną.
92 Kongregacja Nauki Wiary, dekl. Persona humana, 11.
93 Św. Ambroży, De viduis, 23: PL 153, 225 A.
94 Kongregacja Nauki Wiary, dekl. Persona humana, 9.

2353 Nierząd jest zjednoczeniem cielesnym między wolnym mężczyzną i wolną kobietą poza małżeństwem. Jest on w poważnej sprzeczności z godnością osoby ludzkiej i jej płciowości w sposób naturalny podporządkowanej dobru małżonków, jak również przekazywaniu życia i wychowaniu dzieci. Poza tym nierząd jest poważnym wykroczeniem, gdy powoduje deprawację młodzieży.

Wyciąg z KKK.
Feed your head
Feed your head

Seksualność

przez khaleesi 01 lip 2013, 18:48
Hans, a tam kto by się tym przejmował :lol: Księża molestują dzieci i kopuluja między sobą więc akurat w tym zakresie co im do tego czy małżeństwo ma przyjemność z seksu czy nie. Chyba dobrze jeśli się mają. ;) To, ze seks pozamałżeński jest grzechem to jasne ale w małżeństwie jak mąż daje zonie przyjemność i odwrotnie to gdzie tutaj grzech? ;)
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Seksualność

przez ania_taka 01 lip 2013, 20:46
no właśnie w sensie moralnym kazdy podchodzi do tej sprawy inaczej. Ja jestem wychowana w wierze katolickiej, ale nie wyobrażam sobie aby seks słuzył tylko prokreacji. Wówczas już do końca życia bym go nie uprawiała :P . No pozostają jeszcze pieszczoty - te intymne. Jeżeli prowadzą do przyjemności - bo przecierz o to chodzi - to skoro masturbacja jest grzechem, to wydawałoby się że wzajmne pobudzanie to też grzech. Więc wychodzi na to że zgodnie z religią poczęcie dziecka ma nie być przyjemnością - raz dwa oby zapłodnić, a potem w bólu jeszcze rodzić.

Seksualność

przez khaleesi 01 lip 2013, 20:51
ania_taka, bo najlepiej żeby niewiasta i mężczyzna byli w koszulach oraz mieli wycięte tylko dziury na przyrodzeniach i pod kołdrą w ciemności żeby czasem nie zobaczyć zarysu płci ;)
Mistrz Avatara

Seksualność

przez ania_taka 01 lip 2013, 20:54
hahah no dokładnie psyche. :) już widze ile by było wtedy trwałych związków :P nie oszukujmy się, seks to jeden z bardzo istotnych elementów udanego wspólnego życia. Na pewno nie najważniejszy, ale istotny.

Seksualność

przez wiejskifilozof 02 lip 2013, 10:01
psyche. napisał(a):detektywmonk, ale bzdura oczywiście, że kościół nie ma nic przeciw by mąż dawał żonie przyjemność :mrgreen:

Ale zgodzisz się ze mną,że dla fanatyków głos religii ma tu ogromne znaczenie.Przecież dla kościoła, każdy akt seksualny musi kończyć się ciążą.Dla kościoła seks, dla seksu bez zapłodnienia jest akt który kler potępia.

Seksualność

przez ania_taka 02 lip 2013, 17:20
detektyw monk - seks który nie doprowadza do zapłodnienia z przyczyn zależnych od człowieka - czyli tabletki anty, gumki czy przerywany - to tak jak najbardziej dla kościoła grzech

jeżeli para się stara, chce mieć dziecko, ale nie wychodzi, to nie jest grzech

Seksualność

przez wiejskifilozof 02 lip 2013, 18:40
A kto zliczy dzieci księży ?

Seksualność

przez Kalebx3 02 lip 2013, 18:49
seks to jeden z bardzo istotnych elementów udanego wspólnego życia. Na pewno nie najważniejszy, ale istotny.

a mi się już nie chce . jestem zmęczony życiem , , natręctwami , ciągła walką ,,,i całym tym hu*stwem. Gumki , nie gumki ( poziom przedszkolaków),ważne ,żeby się skutecznie zabezpieczać i nie dopuścić do aborcji. Jestem katolikiem i używam gum oponowych antykoncepcyjnych (zresztą coraz rzadziej ). I nie chodzę z tym do spowiedzi , bo mi sumienie tego nie wyrzuca.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Seksualność

przez ania_taka 02 lip 2013, 19:14
Kalbex3 ja tez nie mam wyrzutów sumienia z tego powodu że się zabezpieczam. Czy religia pochwaliłaby też gdyby małżeństwa miały po 15 dzieci nie miały je za co wykarmić? ani zająć się jak trzeba? kto by wtedy im pomógł? Czy o tym religia mówi?

no i jak dla mnie gumki nie gumki jak to określiłeś to nie poziom przedszkolaków - normalna ludzka sprawa

Seksualność

przez Kalebx3 02 lip 2013, 19:22
Czy religia pochwaliłaby też gdyby małżeństwa miały po 15 dzieci nie miały je za co wykarmić?

nie wiem co powiedział by na to Pan Jezus ,,,ale ksiądz proboszcz pewnie byłby zadowolony.
Ostatnio kupilem ( w promo) taki krem <Peni Gra imtim żel>, nie mam nawet sił , chęci i zabawy żeby ten badziew wypróbować . Tak mnie te wszystkie leki skutecznie wykastrowały. I nawet mi nie żal,,,a to już oznacza ,że przestałem być chyba istota płciową. Zresztą , w tym stanie gadki o antykoncepcji to dla mnie siódma woda po kisielu i wspomnienia .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Seksualność

przez Hans 02 lip 2013, 19:23
psyche. napisał(a):Hans, a tam kto by się tym przejmował :lol: Księża molestują dzieci i kopuluja między sobą więc akurat w tym zakresie co im do tego czy małżeństwo ma przyjemność z seksu czy nie. Chyba dobrze jeśli się mają. ;) To, ze seks pozamałżeński jest grzechem to jasne ale w małżeństwie jak mąż daje zonie przyjemność i odwrotnie to gdzie tutaj grzech? ;)

Wszystko ładnie, tylko nadal nie podałaś źródła. Za to napisałaś coś w stylu "nie kładź kapci pod lodówką, bo ci auto kradną".
Feed your head
Feed your head

Seksualność

przez khaleesi 02 lip 2013, 19:23
Kalebx3, pewnie tyle chrzcin tyle kasy. Przecież dlatego kościół nie popiera antykoncepcji ;)
Mistrz Avatara

Sortuj wg