Wyparcie

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Wyparcie

przez diatas 19 lis 2012, 23:32
Chciałaś być jak inni, tylko czy wiedziałaś jacy są ci inni?
Ja też się bałem sukcesów ale ze mną to inaczej. Nie chciałem w czymś "przodować" bo chwila na podium w każdej chwili mogła się skończyć spadkiem i tym samym ktoś mógłby się ze mnie śmiać, że ja taki dobry, a potem już nie. Nawet jak wchodziłem do klasy w podstawówce to zawsze na ostatnim miejscu. Żeby tylko być niezauważonym. W klasie też na samym końcu. Potem okazało się że siedzenie w ostatniej ławce nawet przynosi korzyści :D
Jest tylko jedna rzecz której chcę - dobrze się czuć.

Wyparcie

przez Saanna 20 lis 2012, 00:12
hmmm, tego wytłumaczenia jeszcze nie słyszałam, ale dobre ;), bo zawsze sie bałam bycia... zauwazoną. i wlasnie tez to przodowanie wprawialo mnie w obawe, ze beda mnie ceniac, patrzec kiedy spadne, ze jednak taka dobra nie jestem. ale tez byl ten aspekt, ze bede osamotniona, po prostu, ze mam dobrze to fajnie, ze jednak tez nikt nie bedzie sie cieszyl z moich sukcesów, bo mozna lepiej,z e zawsze znajdzie sie coas, ktos kto podetnie skrzydla (jakmoj ojciec. pamietam w zeszlym roku-niby glupia sprawia, mialam ruszyc z dzialalnoscia i cieszylam sie jak dxziecko, gdy zdobylam pierwszego płatnego klienta- a do tej pory byli za free- aq ten na to.eee po co sie cieszyc, jak bedziesz miala 10 to moze, ewentualnie, a tak to nic nadzwyczajnego)

Wyparcie

przez diatas 20 lis 2012, 00:25
No właśnie, najlepiej to cieszyć się w duszy z naszych oczekiwań bo zawsze znajdzie się ktoś kto powie "a nie mówiłem" albo "i po co ci to było"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wyparcie

przez Saanna 20 lis 2012, 00:30
ano. A tak teraz sobie przypomniałam, ze bedac na 1szej terapii i treningu interpersonalnym bylo tam cwiczenie- wyspa- generalnie chodziło tam o to by wydostac sie z wyspy nie majac praktycznie nic. pamietam jak terapeuci dawali info zwrotne i mnie powiedzieli, ze mam tendencje przywódcze i to mnie tak zmroziło, ze od tamtej pory unikam kierowania jak ognia, a szkoda, bo wczesniej sie nad tym nie zastanawiałam i po prostu ... byłam ;)

Wyparcie

przez diatas 20 lis 2012, 00:33
kim rządziłaś? :)

Wyparcie

przez Saanna 20 lis 2012, 00:38
to nawet nie było rządzenie jako takie - po prostu była grupa ludzi(grupa ter) i mieliśmy sie wydostac z wyspy. rozdzieliłam role, okreslilam cele. zupełnie naturalnie mi to wychodziło. podobnie bylo przy innych pracach grupowych, ludzie sami z siebie sie pytali co maja robic. pytali sie mnie. nawet jak bylam smarkula to organizowalam zabawy dla dzieciaków i takie tam. mnie to wtedy przeraziło, ze mnie sie to kojarzy z dominacja, z czyms złym, ale z drugiej storny fascynowało. jednak po czasie stwierdzam, ze jednak to wiazało sie tez z tym, ze bylam... na swieczniku po prostu i moga yc pretensje, jak cos sie nie uda

Wyparcie

przez diatas 20 lis 2012, 00:46
czyli lęk, ale bycie przywódcą niestety albo stety ma swoje plusy i minusy, zresztą jak chyba ze wszystkim,
kto wie może się kiedyś zjawię u ciebie jako pracownik :D
ja to w ogóle nie dostrzegam w sobie takich tendencji, zawsze byłem niezauważalny i jakoś nie ciągnęło mnie to przywódczenia, chociaż nieraz chciałbym aby inni robili to co ja bym chciał, no ale cóż, każdy ma swój swiat dla którego chce najlepiej
a miałaś dużo zwierzaków? ja kiedyś miałem takiego psa murzyn się nazywał (bo był czarny i kudłaty :D) chciałem go wytresować ale on i tak robił wszystko jak chciał

Wyparcie

przez Saanna 20 lis 2012, 01:23
no nie wiem, nie sadze, abym mial juz wlasna dzialanosc. sama teraz chcialabym byc kierowana. Zwierzaków swego czasu mialam sporo, ale zadne sie mnie nie sluchały. Wyczuwały role rodzinne i byłam na samym koncu

Wyparcie

przez diatas 20 lis 2012, 02:13
na mnie zwierzaki to przeważnie warczą a te małe gryzą za nogawkę, łajzy jedne

Wyparcie

przez silence_sadness 20 lis 2012, 02:16
diatas, nie lubią Cię.. :D

wyczuwają , żeś negatyw.. :mrgreen:
"Musimy czerpać radość z każdej chwili i głęboko w sercu mieć nadzieję, że dobrych momentów w życiu nigdy nam nie zabraknie."

Wyparcie

przez diatas 20 lis 2012, 02:17
Saanna Teraz tak myślisz, że nie będziesz miała swojej działalności, ale co może się zdarzyć za jakiś czas to może być różnie. Ja bym chciał mieć firmę zajmującą się produkcją elektroniki użytkowej. Może kiedyś będę miał. Nie przekreślam tego. Chociaż jak patrzę na swój obecny stan i swoją sytuację to aż dziwne że takie rzeczy piszę.

Wyparcie

przez Artemizja 20 lis 2012, 07:37
Off-top się zrobił...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Wyparcie

przez diatas 20 lis 2012, 16:50
silence_sadness kto dał Ci prawo do wypowiadania się za innych?

Wyparcie

przez Artemizja 20 lis 2012, 17:01
diatas, chyba trochę opacznie zinterpretowałes wypowiedź sailence_sadness-Ona napisała ten post w odniesieniu do zwierząt,że "nie lubią Cię...wyczuwają,żeś negatyw".W dodatku na końcu dodała uśmiechnięte emotki,więc można przypuszczać,że było to w formie żartu a nie jakichś docinek :roll: Trochę dystansu...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Sortuj wg