Wyparcie

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Wyparcie

przez Saanna 18 lis 2012, 17:44
oj tak - pragnienia, marzenia, chęci, potrzeby :(, ba... uczucia :(

Wyparcie

przez diatas 18 lis 2012, 17:46
mark123 wiesz trudno umieć takie rzeczy jak się ich nie doświadczyło/nie poznało

-- 18 lis 2012, 17:52 --

Saanna napisał(a):oj tak - pragnienia, marzenia, chęci, potrzeby , ba... uczucia

coś takiego we mnie jest ale to i tak żyje swoim życiem
Jest tylko jedna rzecz której chcę - dobrze się czuć.

Wyparcie

przez mark123 18 lis 2012, 18:02
diatas napisał(a):mark123 wiesz trudno umieć takie rzeczy jak się ich nie doświadczyło/nie poznało

Nie sądzę, żeby w moim otoczeniu panowała jakaś straszna oziębłość, aczkolwiek nie potrafię w pełni zinterpretować swojej sytuacji.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wyparcie

przez Saanna 18 lis 2012, 18:08
-- 18 lis 2012, 17:52 --

Saanna napisał(a):oj tak - pragnienia, marzenia, chęci, potrzeby , ba... uczucia

coś takiego we mnie jest ale to i tak żyje swoim życiem[/quote]

owszem i daje wyraz w mało przyjemnych objawach, co wiecej ukaktywnia sie wnajmniej oczekiwanym momencie. Ja czuje mniej wiecej tak - wiem, ze pelno energii jest we mnie, ale za cholere to sie nie chce wydostac. Mam tak silne poczucie kontroli. Jak przyjmowałam emocje takie jakie były - było... mniej stresu.

-- 18 lis 2012, 17:09 --

mark123 napisał(a):
diatas napisał(a):mark123 wiesz trudno umieć takie rzeczy jak się ich nie doświadczyło/nie poznało

Nie sądzę, żeby w moim otoczeniu panowała jakaś straszna oziębłość, aczkolwiek nie potrafię w pełni zinterpretować swojej sytuacji.

bo nie dopuszczasz emocji. tak mi sie zdaje.

Wyparcie

przez diatas 18 lis 2012, 21:16
Saanna napisał(a):owszem i daje wyraz w mało przyjemnych objawach, co wiecej ukaktywnia sie wnajmniej oczekiwanym momencie. Ja czuje mniej wiecej tak - wiem, ze pelno energii jest we mnie, ale za cholere to sie nie chce wydostac. Mam tak silne poczucie kontroli.
diatas napisał(a):coś takiego we mnie jest ale to i tak żyje swoim życiem
nie wiem czy chodzi ci o kiszenie w sobie emocji, ale ja tak robię

Wyparcie

przez Saanna 18 lis 2012, 21:45
no pewnie też. Ja w ogóle od rou chodze tak spięta, że aż mnie głowa non stop boli. nie potrafię się rozluźnić,m nie wiem co czuję, jaka jestem. Pewnie to natłok emocji. dosyc czesto zmieniaja mi sie emocje etc., albo myslenie. pewnie własnie z tego kiszenia

Wyparcie

przez Artemizja 18 lis 2012, 21:50
No tak tylko,że tłumienie emocji,to nie to samo,co wyparcie...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Wyparcie

przez diatas 18 lis 2012, 21:55
Saanna to jaki jestem to też w ogóle nie wiem kiedyś nawet wydało mi się że patrzy na mnie w lustrze ktoś nieznajomy, ale to wtedy po browkach byłem :D

-- 18 lis 2012, 21:59 --

Lilith wyparcie emocji to nie to samo co ich tłumienie

Wyparcie

przez Saanna 18 lis 2012, 22:33
czasem tak mam, jak czytam swoje dawne wpisy to siebie niepoznaje, jakby to była inna osoba. Na poczatku jak zaczelo cos mi sie dziac, to wogole poza brakiem poczuycia czasu, odrealnienia, nie mialam poczucia ciaglosci swojej osoby. ogladalam swoje zdjecia i jak obca osoba.

Wyparcie

przez diatas 18 lis 2012, 22:42
A podobała ci się ta osoba na zdjeciu? Ja kiedyś jak patrzałem na siebie na zdjeciu to się sobie nie podobałem, później napstrykałem sobie fotek w różnych sytuacjach z różnymi ludźmi i zacząłem się sobie podobać na zdjęciach. W lustro jak patrzę to nadal nie lubię swojego odbicia czasami z reguły jak jestem nieogolony :mhm:

Wyparcie

przez Saanna 19 lis 2012, 00:08
nie, no czasem mam wrzenie, ze generalnie nawet czasem fajnie wygladam i mogę sie podobac (sobie i innym). Dla mnie najgorsze jesty to, ze masa emocji mi sie kłębi po głowie, ale nie potrafię tego wyrazić - jakaś blokada, niemożnośc, jakby ktoś furtkę zamknął, najchętniej bym się rozpłakała, ale nie mogę :(. a jak sie zmuszam, to placz nie przynosi mi ulgi, caly czas napięcie i blok. coraz czesciej nie mogę wytrzymać :(masakra :(

-- 18 lis 2012, 23:13 --

cały czas mam jakby napieta głowe, takie scisniecie. obawiam sie, ze to moze mi sie utrwalić i tak bedzie juz ... do konca. bez uczuc, pragnien, jak automacik. taki stan mam od zeszlego roku. od stycznia. najgorsze, ze jak jestem z kims to totalnie sie zamykam na wszystko

Wyparcie

przez diatas 19 lis 2012, 01:45
no właśnie tu chyba jest klucz do tych trzymanych uczuć - uciekanie od siebie, tylko weź tu nie uciekaj jak lęki atakują :zonk: ja sobie eksperymentuje na sobie i powiem ci że jak palę fajki to lęki znikają i cała przyjemność z życia, a jak przestanę to wszystko wraca, więc nie przejmuj się emocje wracają ;)
btw ja to się innym raczej nie mogę podobać(w sensie kobietom) chociaż miałem kilka przypadków, że się we mnie niektóre bujały więc chyba tak do końca nie jest jak uważam

Wyparcie

przez silence_sadness 19 lis 2012, 01:46
diatas, najwidoczniej nie jest tak jak uważasz.. :mrgreen:
"Musimy czerpać radość z każdej chwili i głęboko w sercu mieć nadzieję, że dobrych momentów w życiu nigdy nam nie zabraknie."

Wyparcie

przez diatas 19 lis 2012, 01:47
Saana napisał(a):...najgorsze, ze jak jestem z kims to totalnie sie zamykam na wszystko
Ale czego się boisz? tego że ktoś ci powie jaka jesteś?

-- 19 lis 2012, 01:50 --

silence_sadness a ten pan zielony to dlaczego?

Sortuj wg