Problem motywacji

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Problem motywacji

przez depresyjny86 02 gru 2015, 14:15
Witam :)
Znacie może jakieś skuteczne sposoby na pobudzenie motywacji do danego działania?
Np nie wiem,co Was motywuje do diety,ćwiczeń itp. Albo do zmiany siebie,zmian w życiu itp?.

(Jak ten temat jest beznadziejny to proszę o usunięcie)
:)

Problem motywacji

przez omakk 02 gru 2015, 14:38
Sam mam z tym problem, nic mi się nie chce robić, wszystko ciągle przekładam na później. Najchętniej bym nic nie robił. Psycholog zdiagnozował mi zaburzenie osobowości o typie unikającym to może temu? Uważam, że głównym bodźcem motywującym ludzi jest miłość. Aby znaleźć partnera/partnerkę trzeba dobrze wyglądać, mieć pieniądze itd. Niestety na mnie to na razie nie działa.
omakk

Problem motywacji

przez emilek10 02 gru 2015, 15:52
Wiem co Ci pomoże jeśli masz na myśli ćwiczenia siłowe, tylko musisz wydać jakieś 250zł na suplementy które wpływają na psychike i tak naprawde pobudzają do działania . Na mnie tak to właśnie działa ale musisz chodzić na siłownie czy w domu coś sobie podnosić. Mówi sie że trzeba potrenować jakieś dobre pół roku żeby to brać ale to tylko zabobony. Kup kreatyne , jakieś białko najlepiej też na kreatynie i do tego carbo noxa od olimpa. Wszystko jest np na allegro , a z dietą..... zobaczysz że po tym będziesz jadł wszystko co Ci wejdzie w ręce. Nie ma też przeciwskazań co do leków. Można to łączyć. Nie koniecznie przytyjesz ale sie wyrzeźbisz jak będziesz dużo sie ruszał. Ale najlepszym motywatorem tak jak wspomniał kolega jest miłość.....
emilek10

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Problem motywacji

przez ego 06 gru 2015, 19:38
depresyjny86, ale jak Ty chcesz coś zmieniać w swoim życiu, dlatego, że inni coś zmieniają, to mnie nie dziwi, że brak Ci motywacji. Nie sadzę też, żeby takiej motywacji dostarczyła Ci suplementacja. Myślę, że aby człowiek miał chęć coś robić, to sam osobiście musi widzieć w tym sens, przede wszystkim wyrobić w sobie pozytywne nastawienie do danego działania. No ludzie ćwiczą z różnych powodów, dla lepszego wyglądu, dla formy, dla zdrowia. Ja gdy jeszcze ćwiczyłam, to mnie przed wszystkim motywowała chęć bycia lepszym w tym co robiłam, przykład innych, w sensie, że "inni tak robią, to ja też będę", był bez żadnego znaczenia.
ego

Problem motywacji

przez mark123 23 gru 2015, 14:09
W sumie dobrze, że boję się rodziców, bo to obecnie mój jedyny czynnik motywujący do jakiejś aktywności, gdybym nie bał się rodziców, to bym się totalnie "dezaktywował", nie wychodziłbym z domu i zarósł brudem.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Problem motywacji

przez depresyjny86 23 gru 2015, 23:22
W takim razie, jak wyrobić w sobie pozytywne nastawienie do danego działania ?

Problem motywacji

przez jetodik 24 gru 2015, 00:24
depresyjny86, podaj jakiś przykład bo to najlepiej na przykładach omawiać. czyli co byś chciał zrobić?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Problem motywacji

przez depresyjny86 26 gru 2015, 14:33
No to na przykład: chciałbym schudnąć,przez to poprawić swój stan zdrowia.

Problem motywacji

przez jetodik 26 gru 2015, 14:42
depresyjny86, no to mało jeść musisz tylko
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Problem motywacji

przez depresyjny86 27 gru 2015, 13:44
nie no..jedzenie w małej ilości raczej w moim przypadku nie wystarczy :)

Problem motywacji

przez olindaa87 12 sie 2016, 11:08
Tutaj jest bardzo ciekawy artykuł na ten temat -> http://stacjakultura.pl/profil/2013/blo ... _lenistwo/

Problem motywacji

przez Artemizja 15 sie 2016, 12:53
By walczyć z taką ciągłą utratą motywacji wystarczy odpowiednio oszukać nasz mózg. Nie wolno pozwolić byśmy ciągle myśleli o zbliżającej się nieprzyjemnej nauce. Wystarczy, że zaczniemy sobie planować że o 15:00 wyłączamy komputer , telefon i rozkładamy książki. Odciągamy od nas w ten sposób myśl o zbliżającej się nieprzyjemnej czynności oraz nie pozwalamy na utratę naszej motywacji. Najtrudniej zacząć używać takich trików. Wystarczy, że kilka razy uda nam się siedząc podczas nauki zauważyć, że bez problemu udało nam się zrealizować nasze cele.
Podczas studiów próbowałam czegoś takiego i guzik to dawało. Najprostsza metoda - jak nie masz ochoty uczyć się jakiegoś przedmiotu, bo jest nudny, to pomyśl sobie, że albo zaciśniesz zęby, albo nie zdasz. O ile gorzej jest w przypadku nauki w publicznych szkołach, bo nie wykłada się na to własnej kasy ( choć oczywiście, to kwestia perspektywy, bo sam fakt powtarzania roku, poprawki i tak dalej może wystarczyć...), to na prywatnych studiach działa to bardzo motywująco - zwłaszcza, gdy harujesz, żeby zarobić na czesne i jesz trzy lata chleb z pasztetem, żeby na wszystko starczyło.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Sortuj wg