Problem motywacji

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Problem motywacji

przez TesullPDRS 26 lut 2015, 09:19
najlepsza motywacja jest stres czyli adrenalina
"Nie boję się biedy, wiem że spłacę kredyt
Skoro bogate mam wnętrze, to na zewnątrz też coś będzie"
- Bosski Roman

Problem motywacji

przez barbieturan 26 lut 2015, 09:23
mark123 napisał(a):W zasadzie od kilku lat jedynym działającym motywatorem do jakiegoś działanie (za wyjątkiem działań realizujących potrzeby fizjologiczne i działań służących rozrywce) jest dla mnie to, żeby się nikt nie czepiał. Nawet jak idę do jakiegoś lekarza, to głównie nie dla zdrowia, a dlatego, żeby się mnie nikt z otoczenia nie czepiał, że nie poszedłem.

to samo. ale czasem i to nawala u mnie
Jestem pod nieustannym gradem niepokojów. Czego chcę teraz, tego już nie chcę za chwilę. Gdy wszedłem już po schodach na górę, nie wiem jeszcze, w jakim będę nastroju, gdy wejdę do mieszkania. Muszę nagromadzić w sobie niepewności, zanim staną się one jakąś małą pewnością.

Problem motywacji

przez Artemizja 03 mar 2015, 21:53
Tak się zastanawiam jak się motywujecie do podjęcia jakieś życiowej decyzji lub np podjęcia się czegoś nowego, zmiana pracy, lub pierwszej pracy ? co was motywuje, czym się inspirujecie.
Szczerze? Impuls. Zazwyczaj nie jest to do końca przemyślana decyzja, ale podjęta pod wpływem emocji. Jest to niemal zawsze decyzja nieodwołalna. Innymi słowy, mnie osobiście motywuje wkurzenie, posiadanie choćby wątłej alternatywy i choćby delikatnej szansy zmiany na lepsze. Jakie są konsekwencje takich decyzji, to już pokazuje czas. Niemniej jednak, rzadko kiedy te decyzje powodują zmiany na gorsze, więc coś w tym jest.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Problem motywacji

przez black swan 03 mar 2015, 22:22
Tak się zastanawiam jak się motywujecie do podjęcia jakieś życiowej decyzji lub np podjęcia się czegoś nowego, zmiana pracy, lub pierwszej pracy ?
Tak jak Artemizja, impuls, np coś co spowoduje wybuch maksymalnego duszonego od dłuższego czasu wkurzenia, kropla która przeleje kielich goryczy, coś co sprawi, że powiem "dość" i często w afekcie podejmę jakąś ważną decyzję. Potem najczęściej nie żałuję. Bo na spokojnie nie umiem podejmować ważnych decyzji.
No risk - no fun, no pain - no gain.

Problem motywacji

przez mark123 14 kwi 2015, 15:38
Kiedyś moim motywatorem były zainteresowania, ale zainteresowania "siadły". Jednak i tak oprócz zainteresowań i lęku przed szybkimi konsekwencjami, nigdy nie działały na mnie żadne motywatory. Powinienem chyba przez kilka miesięcy lub kilka lat żyć w ciągłym lęku przed szybkimi konsekwencjami braku działania, wtedy może motywacja weszłaby mi w nawyk.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Problem motywacji

przez Artemizja 05 maja 2015, 17:33
mark123, a nie byłoby tak, że lęk by Cię paraliżował i w konsekwencji zamiast zmotywowany byłbyś jeszcze bardziej zdemotywowany?

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Problem motywacji

przez mark123 05 maja 2015, 19:30
Artemizja napisał(a):mark123, a nie byłoby tak, że lęk by Cię paraliżował i w konsekwencji zamiast zmotywowany byłbyś jeszcze bardziej zdemotywowany?

Teoretycznie może tak być, ale w przypadku braku "konstruktywnych zainteresowań" życie przez jakiś czas w ciągłym lęku przed szybkimi konsekwencjami to w sumie jedyna szansa na wyrobienie w sobie motywacji. Tak się motywacje wyrabia w dzieciach, jeśli nie chcą się do czegoś zmotywować poprzez łagodne metody, więc dorosłemu też ta opcja pozostaje.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Problem motywacji

przez depresyjny86 18 maja 2015, 00:10
Niech mnie ktoś zmotywuje do ćwiczeń. Chciałbym chociaż raz w życiu poczuć motywację do czegokolwiek.Please muszę schudnąć, a nie wiem jak już mam wpływać na moją psychikę.......
:)

Problem motywacji

przez Arhol 21 maja 2015, 14:26
depresyjny86, rozlatujące się zdrowie (jeśli kojarze wspominałes że coś kręgosłup nie bangla jak trzeba?) nie jest motywacją? (Fakt,wymuszoną) ale jednak.

A co do motywacji,niechętnie przyznaje ale najskuteczniej działam jak mi się "pali koło dupy" samemu od siebie ciężko mi się do czegokolwiek zabrać,raz na "100 lat" gdy na czymś mi zależy to jestem w stanie się zmotywować.
Niestety to rzadkie.
Jak to pokonać? Nie wiem,mam wrażenie że dopóki sytuacja sama nie wymusza,to chvj i gruz.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Problem motywacji

przez Przemysław.N 02 cze 2015, 11:28
Motywacja w dużej mierze pomaga wprowadzić trwałą zmianę w życiu, zależy też bardzo mocno od przekonań. Ostatnio trafiłam w necie na bardzo ciekawy artykuł, polecam rzucić okiem - ...................Mi dał sporo do myślenia. Pozdrawiam :)
Ostatnio edytowano 17 cze 2015, 06:20 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięto link

Problem motywacji

przez Introwertyczka 03 cze 2015, 22:31
Przemysław N, won z tym spamem. A jak już masz spamować, to przynajmniej błędów nie rób. Mówi się "mnie dał sporo do myślenia", a nie "mi". Poza tym ja osobiście jakoś nie chciałabym trafić do takiego coacha, co aż musi się uciekać do spamowania na forach.
Introwertyczka

Problem motywacji

przez Artemizja 17 cze 2015, 06:21
Link został usunięty. Proszę nie umieszczać na Forum tego typu odnośników poza wyznaczonym działem.

Administrator

Problem motywacji

przez wiejskifilozof 19 cze 2015, 09:18
Nie wiem,czy umiem być motywowany.Raczej nie.

Problem motywacji

przez Artemizja 19 cze 2015, 19:25
detektywmonk, nie ma niczego, co mogliby zrobić inni, a co u Ciebie by powodowało chęć działania?

Administrator

Sortuj wg