Krzywe zwierciadło

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Krzywe zwierciadło

przez Candy14 14 lis 2012, 21:23
Lilith, :brawo:
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Krzywe zwierciadło

przez niosaca_radosc 14 lis 2012, 21:35
Więc moim problemem jest przyjmowanie roli ofiary?
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

Krzywe zwierciadło

przez Artemizja 14 lis 2012, 21:40
nienormalna21, myślę,że w świetle Twojej historii,wchodzenie w schemat ofiary jest jednym z problemów.W zewnętrznych kontaktach-wchodzisz w schemat ofiary.Natomiast przenosząc to na siebie-wchodzisz w rolę kata,identyfikujesz się z nim,dręczysz.Samookaleczanie się,zmuszanie do wymiotów,zachowania autodestrukcyjne-świadczą o tym,że się nad sobą znęcasz-jesteś dla samej siebie katem...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Krzywe zwierciadło

przez carlosbueno 14 lis 2012, 21:44
ja tez jestem ofiarą, szczególnie tzw ofiarą losu. Wszędzie widzę atakujących mnie ludzi a najczęściej to oni są tylko w mojej głowie
Największy Forumowy Maruda

Krzywe zwierciadło

przez Artemizja 14 lis 2012, 21:59
carlosbueno, nie wszyscy są do Ciebie negatywnie nastawieni.Oczywiście,znajdą się tacy ludzie-nie można wszystkich lubić i być lubianym przez wszystkich.Myślę też,że trochę odgrywa tutaj rolę lęk oraz to,że w oczach innych widzisz odbicie tego,co w głębi sam do siebie czujesz.To też jest patrzenie przez krzywe zwierciadło,choć trochę od innej strony...

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Krzywe zwierciadło

przez carlosbueno 14 lis 2012, 22:52
Lilith napisał(a):carlosbueno, nie wszyscy są do Ciebie negatywnie nastawieni.Oczywiście,znajdą się tacy ludzie-nie można wszystkich lubić i być lubianym przez wszystkich.Myślę też,że trochę odgrywa tutaj rolę lęk oraz to,że w oczach innych widzisz odbicie tego,co w głębi sam do siebie czujesz.To też jest patrzenie przez krzywe zwierciadło,choć trochę od innej strony...

Ja nawet jak słyszę czyjś śmiech na ulicy to myślę że ze mnie się nabijają, często zdaje mi się że obcy ludzie znają mój nędzny żywot i się z niego śmieją już nie mówiąc o tych którzy mnie znają starych znajomych ze szkoły czy dalszej rodziny. Najchętniej to bym się gdzieś schował przed światem albo wyjechał choć wiem z doświadczenia że wyjazdy sprawdzają się tylko na chwilę bo później zawsze powracam do punktu wyjścia.

Krzywe zwierciadło

przez Candy14 14 lis 2012, 23:31
Carlos w naszej grupie trojmiejskiej tez czujesz sie nieakceptowany?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Krzywe zwierciadło

przez Artemizja 14 lis 2012, 23:36
carlosbueno, na zlocie ogólnym też ludzie Cię akceptowali.Polubiłam Cię i myślę,że inni również.

Administrator

Krzywe zwierciadło

przez carlosbueno 15 lis 2012, 01:31
Candy14 napisał(a):Carlos w naszej grupie trojmiejskiej tez czujesz sie nieakceptowany?

na pewno bardziej akceptowany niż w innych bo z założenia skoro jestem na forum to musi być ze mną coś nie tak i nie muszę tak ukrywać swojej nienormalności.

Krzywe zwierciadło

przez Candy14 15 lis 2012, 02:02
Carlos wszyscy jestesmy na forum i z kazdym z nas jest cos nie tak... jednak tylko Ty sie tak bezlitosnie biczujesz. Co Ci to daje? Bo jednak musi cos dawac skoro to robisz

Krzywe zwierciadło

przez niosaca_radosc 15 lis 2012, 16:06
Lilith napisał(a):nienormalna21, myślę,że w świetle Twojej historii,wchodzenie w schemat ofiary jest jednym z problemów.W zewnętrznych kontaktach-wchodzisz w schemat ofiary.Natomiast przenosząc to na siebie-wchodzisz w rolę kata,identyfikujesz się z nim,dręczysz.Samookaleczanie się,zmuszanie do wymiotów,zachowania autodestrukcyjne-świadczą o tym,że się nad sobą znęcasz-jesteś dla samej siebie katem...
To można być i ofiarą i katem jednocześnie?
Moderator

Krzywe zwierciadło

przez Artemizja 15 lis 2012, 16:09
nienormalna21, zewnętrznie w kontaktach z innymi można wchodzić w schemat ofiary.Równocześnie wewnętrznie,z kontaktem z samą sobą-można stać się dla siebie katem.

Administrator

Krzywe zwierciadło

przez niosaca_radosc 15 lis 2012, 16:11
No dobra, a co ma do tego efekt krzywego zwierciadła?
Moderator

Krzywe zwierciadło

przez Artemizja 15 lis 2012, 16:17
nienormalna21, wchodząc w rolę kata,widzisz siebie jako osobę złą,która zasługuje na to,żeby ją dręczyć,nie jesteś w stanie zrozumieć,że może być inaczej,że zasługujesz na szacunek,szczęście i miłość.Wchodząc w rolę ofiary,przez krzywe zwierciadło widzisz postępowanie innych,nie jesteś w stanie ocenić go w sposób obiektywny,utwierdzasz się w przekonaniu,że przemoc,szykany ze strony innych są usprawiedliwione.To jest myślenie zniekształcone...

Administrator

Sortuj wg