Krzywe zwierciadło

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Krzywe zwierciadło

przez Artemizja 03 mar 2013, 20:44
Lilith, tylko jaka jest odpowiedź na to fundamentalne pytanie...? :bezradny:
Gdybym ją znała, to bym prawdopodobnie nigdy nie trafiła na to forum ;)
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Krzywe zwierciadło

przez Abbey 03 mar 2013, 21:42
L.E. napisał(a):Pochwalę się wam, że moje zwierciadło się jakoś ostatnio... prostuje.
W piątek zobaczyłam swoje odbicie w lustrze po treningu - spocona, poczochrana, czerwona z wysiłku i w niezbyt korzystnych sportowych ciuchach i stwierdziłam, że podoba mi się to, jak wyglądam :mrgreen:

marzę o czymś takim...
Ja nie umiem spojrzeć w lustro, staram się omijać swoich odbić... Spoglądam gdy koniecznie muszę... :(
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

Krzywe zwierciadło

przez sloik 03 mar 2013, 21:48
marzę o czymś takim...
Ja nie umiem spojrzeć w lustro, staram się omijać swoich odbić... Spoglądam gdy koniecznie muszę... :(

Mam podobnie, ale tylko gdy siedzę w domu. Kiedy jestem poza domem, gapię się w każdą szybę, każde najmniejsze lustereczko, żeby sprawdzić, jak wyglądam...
sloik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Krzywe zwierciadło

przez mark123 03 mar 2013, 22:00
black swan napisał(a):Ok, więc typ największych problemów jest podobny do typu moich - psychiczne. ;) To, że uciekasz przed tymi problemami w świat fantazji wynika z niewiedzy jak je rozwiązać, nieumiejętności rozwiązania ich - bo nie są to typowe problemy do rozwiązywania. Są to problemy raczej do leczenia niż do rozwiązywania. Sam ich nie wyleczysz, ale w stopce masz diagnozę w toku, więc czemu nie dołożysz do tego psychoterapii - wtedy mógłbyś z czystym sumieniem "odhaczyć" punkt za który nie chcesz się brać, czyli 'robienie czegoś ze swoimi problemami'? :mrgreen:

Ale gdybym spróbował coś z tym zrobić i by nie wyszło, albo pojawiły by się jakiekolwiek złe okoliczności w wyniku spróbowania, to bardzo źle bym się z tym czuł. A ja nie chcę czuć się bardzo źle.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Krzywe zwierciadło

przez black swan 03 mar 2013, 22:00
Kiedy jestem poza domem, gapię się w każdą szybę, każde najmniejsze lustereczko, żeby sprawdzić, jak wyglądam...

Ja też. Upewniam się czy wszystko wygląda tak jak, gdy wychodziłam. :lol: No chyba że akurat mam taki dzień, że mam gdzieś to jak wyglądam, wtedy jadę do sklepu nawet w brudnych dresach. 8)

-- 03 mar 2013, 21:01 --

mark123, kto nie ryzykuje, ten nie zyskuje. ;)
No risk - no fun, no pain - no gain.

Krzywe zwierciadło

przez Abbey 03 mar 2013, 22:03
sloik napisał(a):
marzę o czymś takim...

Mam podobnie, ale tylko gdy siedzę w domu. Kiedy jestem poza domem, gapię się w każdą szybę, każde najmniejsze lustereczko, żeby sprawdzić, jak wyglądam...

rzadko wychodzę z domu, więc nie mam takiego problemu :lol:
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

Krzywe zwierciadło

przez Artemizja 30 mar 2013, 21:27
Zastanawiam się, na ile patrzenie na siebie przez krzywe zwierciadło, jest przyczyną kompleksów, które skutecznie potrafią utrudnić życie, zmniejszyć wydajność jednostki...?

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Krzywe zwierciadło

przez Arhol 30 mar 2013, 22:01
Lilith napisał(a):Zastanawiam się, na ile patrzenie na siebie przez krzywe zwierciadło, jest przyczyną kompleksów, które skutecznie potrafią utrudnić życie, zmniejszyć wydajność jednostki...?

Czasem bardzo,na moim własnym przypadku miało to ogromny wpływ,często tak duży że bałem się podjąć jakiegokolwiek działania,zadania,widziałem jedynie porażkę.

Obecnie coś mi się we łbie przestawiło, i nie patrzę na siebie aż tak krytycznie,nadal znam swoje wady i to że święty nie jestem, ale też że to nie czyni ze mnie jakiejś społecznej poczwary i że można z tym walczyć.
A także że mam prawo do wad :mrgreen:
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Krzywe zwierciadło

przez Artemizja 26 lip 2013, 19:45
Kestrel, bardzo słuszne podejście ;)

Przyznam, że mnie się ostatnio zdarzyło patrzeć na siebie przez krzywe zwierciadło, ale dzięki terapeutce uświadomiłam to sobie. Uznałam, że nie ma sensu dalej brnąć w tego typu wizje samej siebie i zamiast patrzeć na siebie jak na nieudacznice, to zaczęłam obiektywnie patrzeć na sytuację. Pomogło.

Administrator

Krzywe zwierciadło

przez niosaca_radosc 26 lip 2013, 19:49
zamiast patrzeć na siebie jak na nieudacznice, to zaczęłam obiektywnie patrzeć na sytuację
Heh, niby takie proste, a tak naprawdę ciężkie do wykonania. Osobiście uważam, że każdy musi dojrzeć i tak jakby doczekać odpowiedniego momentu, kiedy puste zdanie stanie się nagle czymś wykonalnym.
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

Krzywe zwierciadło

przez Artemizja 26 lip 2013, 19:50
niosaca_radosc, bardzo ciężkie do wykonania. Zwłaszcza, kiedy samoocena pozostawia wiele do życzenia...

Administrator

Krzywe zwierciadło

przez mark123 22 lut 2014, 22:01
Nie patrzę na siebie przez krzywe zwierciadło, widzę siebie takiego, jaki naprawdę jestem.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Krzywe zwierciadło

przez Artemizja 13 lis 2014, 18:27
Nie patrzę na siebie przez krzywe zwierciadło, widzę siebie takiego, jaki naprawdę jestem.

Z jednej strony Ty sam najlepiej wiesz, jaki jesteś, a z drugiej - czy aby na pewno jesteś w stosunku do siebie obiektywny? Czy aby na pewno odbiór samego siebie nie jest "wypaczony"?

Administrator

Krzywe zwierciadło

przez mark123 13 lis 2014, 18:38
Artemizja napisał(a):Z jednej strony Ty sam najlepiej wiesz, jaki jesteś, a z drugiej - czy aby na pewno jesteś w stosunku do siebie obiektywny? Czy aby na pewno odbiór samego siebie nie jest "wypaczony"?

Może nie idealnie obiektywny, ale w dość dużym stopniu.

Sortuj wg