Krzywe zwierciadło

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Krzywe zwierciadło

przez Siddhi 11 lis 2012, 21:23
@Lilith
Bo ludzie zazwyczaj nie piszą o swoich wielogodzinnych przemyśleniach o sobie na podstawie całej historii swojego życia :smile: tylko o chwilowym samopoczuciu. Czujesz się jak g**no to tak o sobie piszesz i nie myślisz w tej chwili o wszystkich + i -.
Siddhi

Krzywe zwierciadło

przez Pieprz 11 lis 2012, 21:24
Jak najbardziej się zgadzam.

No to się zgadzamy we wszystkim o czym tu piszemy :)
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Krzywe zwierciadło

przez Artemizja 11 lis 2012, 21:30
Siddhi, no niektórzy piszą.Niektórych nawet znam osobiście i przez cały czas,kiedy z Nimi przebywałam ich postrzeganie siebie nie uległo zmianie.W każdej chwili można ich zapytać,co o sobie myślą i w każdej chwili odpowiedzą to sam-"jestem zerem".Nie bylo to kwestią jedynie chwilowego nastroju,a stałym zniekształceniem.

Mushroom, no na to wygląda ;)Choć patrzymy z dwóch różnych końców tego samego kontinuum,ale suma sumarum wnioski się pokrywają ;)
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Krzywe zwierciadło

przez carlosbueno 11 lis 2012, 21:33
W każdej chwili można ich zapytać,co o sobie myślą i w każdej chwili odpowiedzą to sam-"jestem zerem".Nie bylo to kwestią jedynie chwilowego nastroju,a stałym zniekształceniem.
to chyba o mnie coś. ;)
Największy Forumowy Maruda

Krzywe zwierciadło

przez Artemizja 11 lis 2012, 21:40
carlosbueno, Twoją mocną stroną,którą ja widzę jest wiedza.Masz ogromną wiedzę i potrafisz ująć ją w słowa.I zapewne mi nie uwierzysz,ale wcale nie uważam Cię za "zero".Jesteś też zabawny-pamiętasz kiełbaski z tostera?Do tej pory je pamiętam :D Coś mi sie wydaje,że i Ty postrzegasz siebie przez krzywe zwierciadło.A zobacz,ile mógłbys skorzystać,gdyby go nie było...

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Krzywe zwierciadło

przez carlosbueno 11 lis 2012, 21:50
tylko moja wiedza jest nie przydatna do niczego, jestem totalnie nie życiowy nie potrafię robi nic konkretnego( ale myślenie dychotomiczne zaprezentowałem)
Kiełbaski pamiętam ;)
Największy Forumowy Maruda

Krzywe zwierciadło

przez Artemizja 11 lis 2012, 21:57
carlosbueno, jest przydatna tutaj,na forum.Mógłbyś dużo wnieś,gdybyś tylko chciał.Zobacz jak dyskutowałeś w tematach,które założyłam.Ja cenię rzeczy,które piszesz,no chyba,że są nie na temat(choć i wtedy są ciekawe tylko,że trochę rozmijają się z celem wątku),ale to już inna para kaloszy :mrgreen:

Administrator

Krzywe zwierciadło

przez niosaca_radosc 13 lis 2012, 18:46
A jakie macie sposoby na walkę z efektem krzywego zwierciadła?
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

Krzywe zwierciadło

przez Rafka 13 lis 2012, 18:57
u mnie jest na odwrót. Walczę z tym chorym mysleniem innych, że jestem do niczego. Wciąż trzeba cos udawadniać bo nie uwierzą, że też jestem osobą wartościową i zdolną. Chyba, że zacznę sobie wmawiać że jestem ''beznadziejna'' po cichu licząć na pochwałę ze strony innych.
Czy opinia innych jest az tak ważna???
Rafka

Krzywe zwierciadło

przez Candy14 13 lis 2012, 19:00
Ja tam komentuje foty ktore mi sie podobaja.. reszte pomijam milczeniem. Zreszta nie jestem na biezaco

carlosbueno, jest przydatna tutaj,na forum

Tez tak uwazam...lubie czytac komenty Carlosa bo potrafi sprawic, ze widze problem z innej perspektywy no i ciekawie pisze zazwyczaj.
Uwielbiam tez wiedze filmowa Helci :105: Jest naprawde numer 1 w tej dziedzinie i zagina mojego faceta ktory do tej pory byl moim guru :D Na szczescie zostalo mu jeszcze pare umiejetnosciu w ktorych jest nadal najlepszy ;)
Gdyby mi sie chcialo wymieniac to jeszcze sporo osob by sie znalazlo , ktorych mocne strony widze a one ich nie dostrzegaja.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Krzywe zwierciadło

przez Artemizja 13 lis 2012, 19:33
nienormalna21, no z tym jest raczej ciężko.Najgorzej jest dostrzegać pozytywy u siebie.Potrafię dostrzec coś wartościowego u innych,ale z samą sobą,to już trochę gorzej.Jeszcze jakiś czas temu,kiedy ktoś mi mówił,że nie jestem zła,coś tam wiem i są rzeczy,które są moimi mocnymi stronami,to patrzyłam na tego kogoś jak na Ufoludka.Teraz troszeczkę próbuję też weryfikować to,co inni mówią.Nie przyjmować"na pałę",ale starać się w jakiś w miarę logiczny sposób wystosować argumenty za i przeciw temu,co mówi.Czasami zapętlam się w tym,ale chwilami coś mi tam w główce świta,że może jednak nie jestem taka beznadziejna.

Administrator

Krzywe zwierciadło

przez niosaca_radosc 13 lis 2012, 21:19
ale chwilami coś mi tam w główce świta,że może jednak nie jestem taka beznadziejna
Gratulacje. Podejrzewam więc że jest jeden sposób - terapia.
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

Krzywe zwierciadło

przez diatas 13 lis 2012, 22:15
Lilith napisał(a):Najgorzej jest dostrzegać pozytywy u siebie
No tak bo negatywy wszystko przesłaniają.
Jest tylko jedna rzecz której chcę - dobrze się czuć.

Krzywe zwierciadło

przez Candy14 13 lis 2012, 22:32
diatas, tylko dlaczego bez trudu dostrzegamy negatywy bedac slepymi na pozytywy?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Sortuj wg