Parasamobójstwo

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Parasamobójstwo

przez Vian 10 lis 2012, 17:40
niewiemocokaman, no ale co, kiedyś skonczą Ci się ludzie, którym będziesz mógł mówić o kolejnych samobójczych planach. Wyhodują sobie własne problemy nerwowe, odejdą, albo jedno i drugie. I co wtedy, będziesz szukać nowych?
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Parasamobójstwo

przez Ferdynand k 10 lis 2012, 17:41
Rozumiem ja mam to gdzieś nie łączy mnie więź z rodzicami dodatkowo spłycony afekt od leków.
Naczelny Użyszkodnik

Parasamobójstwo

przez niewiemocokaman 10 lis 2012, 17:43
Vian, niee. Ja o samobujstwie powiedziałem tylko tutaj. Szczegółowo to hmmm to bylo zaplanowane. Ale nie wyszło ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Parasamobójstwo

przez intel 10 lis 2012, 17:44
Parasamobójstwo jest dla mnie żałosne. Między innymi przez takie zachowania praktykuje w świadomości ludu pogląd, że jeśli ktoś mówi o samobójstwie to z pewnością tego nie zrobi.
Tak samo zastrzeliło mnie pytanie biegłych o próby samobójcze. Odpowiedziałem zgodnie z prawdą , że ja żadnych "prób" nie miałem i nie zamierzam mieć. Co wcale nie zanczy że o tym nie myślę bardzo poważnie.Gdy nadejdzie odpowiedni czas zrobię to w taki sposób , że identyfikacja mojej osoby będzie możliwa tylko poprzez porównanie próbek DNA.Więc nie będzie to frajerska "próba " pod publiczkę typu zapicie 20 tabletek relanium "setką " wódki i poinformowanie o tym fakcie otoczenia :D
intel

Parasamobójstwo

przez niewiemocokaman 10 lis 2012, 17:47
intel napisał(a):Między innymi przez takie zachowania praktykuje w świadomości ludu pogląd, że jeśli ktoś mówi o samobójstwie to z pewnością tego nie zrobi.

100% sie zgadzam

Parasamobójstwo

przez Artemizja 10 lis 2012, 17:48
Między innymi przez takie zachowania praktykuje w świadomości ludu pogląd,że jeśli ktoś mówi o samobójstwie to z pewnością tego nie zrobi.
No to jest dość szeroko rozpowszechniony mit.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Parasamobójstwo

przez niewiemocokaman 10 lis 2012, 17:48
Ja osobiscie bym to odebral za prowokacje.

Parasamobójstwo

przez Saraid 10 lis 2012, 19:16
Lilith napisał(a):
Między innymi przez takie zachowania praktykuje w świadomości ludu pogląd,że jeśli ktoś mówi o samobójstwie to z pewnością tego nie zrobi.

jesli ktoś serio chce sobie odebrać życie raczej nie trąbi o tym wokół ,chyba że probuje coś przez to wskurać osiagnąć etc...zwykle jak ktoś chce odebrać sobie zycie to to robi.
Saraid

Parasamobójstwo

przez Rafka 10 lis 2012, 19:22
a mi się dziś śnił Lepper. Pytał się mnie czy: - będziesz z nami. Odebrałam to jak przystąpienie do Samoobrony :mrgreen: Siostra mi mówi, że Lepper popełnił samobójstwo więc może chciał mnie pociągnąć w tę stronę.
Rafka

Parasamobójstwo

przez Artemizja 10 lis 2012, 19:22
Svafa, to "trąbi" jest dość śliską kwestą...przykładowo ktoś zamieszcza w swoich wypowiedziach aluzje w stylu"nie chce mi się już żyć","nie widzę sensu"...nie jest to jawne informowanie,ale subtelne aluzje,które mogą być sygnałem...

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Parasamobójstwo

przez Saraid 10 lis 2012, 19:30
Tak masz racje ale mialam na mysli bardziej szantaze emocjonalne tego typu...masz racje sa pewne symptomy korych nie nalezy lekcewazyc,u mnie w rodzinie osoba chora na raka ciagle mowila ze odbierze sobie zycie,nikt tego nie traktowal zbyt powaznie,proba samobojcza byla niestety udana.
Ostatnio edytowano 10 lis 2012, 19:31 przez Saraid, łącznie edytowano 1 raz
Saraid

Parasamobójstwo

przez Anna Maria 10 lis 2012, 19:31
Większość ludzi sygnalizuje o swoich zamiarach "s" czy słownie czy w inny sposób typu załatwianie zaległych spraw,oddawanie cennych przedmiotów itp.Większości samobójstwom można by było zapobiec gdyby nie ślepota ludzi w okół.
Anna Maria

Parasamobójstwo

przez Vian 10 lis 2012, 19:51
Svafa napisał(a):
Lilith napisał(a):

jesli ktoś serio chce sobie odebrać życie raczej nie trąbi o tym wokół ,chyba że probuje coś przez to wskurać osiagnąć etc...zwykle jak ktoś chce odebrać sobie zycie to to robi.

Często jest tak, że ktoś trąbi i w momencie kiedy trąbi, to w sumie chce, żeby ktoś go powstrzymał (wszystko jedno o co naprawdę mu chodzi - o zastrzyk emocji, o zasygnalizowanie problemu, o szantaż emocjonalny, grunt, że w tym momencie jeszcze serio nie chce), ale w momencie, kiedy trafia na ścianę - nikt do neigo nie biegnie, nikt nie próbuje powstrzymywać, wtedy dociera do niego beznadzieja, czasem wstyd, inne negatywne uczucia tego typu i zabija się całkiem poważnie.
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Parasamobójstwo

przez Artemizja 10 lis 2012, 20:38
I właśnie dlatego twierdzenie,że ktoś,kto mówi o samobójstwie,nie popełni go-jest mitem.

Administrator

Sortuj wg