Eksperyment więzienny

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Eksperyment więzienny

przez Siddhi 02 gru 2012, 21:09
Siddhi

Eksperyment więzienny

przez Śmiercionauta 14 lut 2013, 12:14
W roku 2010 powtóżono kilka klasycznych eksperymentów w tym Milgrama . fragmenty z tych ekskrementów można obejrzeć pod tym linkiem. http://www.nbcnews.com/id/21134540/vp/35951451#35951451. Milgram stwierdził, że osoby które kontynuowały eksperyment stawiały się w role w narzędzia w rękach kogoś innego. Gdy Milgram opowiadał na wykładach o tym eksperyment większość studentów było zbulwersowanych postawą tych osób, które były zbulwersowały i się zarzekali, że oni nigdy tak by się nie zachowali i potępiali uczestników eksperymentu, ale gdy te osoby dotowali powołanie do wojska to robili dużo gorsze rzeczy niż rażeniem prądem.
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

Eksperyment więzienny

przez Artemizja 21 cze 2015, 20:56
ale gdy te osoby dotowali powołanie do wojska to robili dużo gorsze rzeczy niż rażeniem prądem
Nigdy z góry nie wiadomo do czego czlowiek jest zdolny...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Eksperyment więzienny

przez Artemizja 20 gru 2015, 20:56
Odnośnie eksperymentu Milgrama - wyszedł film opisujący Jego eksperymet "Eksperymentator". Jeśli ktoś jest zainteresowany, to polecam obejrzeć.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Eksperyment więzienny

przez Evia 20 gru 2015, 21:15
A co tu sądzić? Wyniki eksperymentów mówią same za siebie

Eksperyment więzienny

przez abrakadabra xx 22 gru 2015, 03:28
Co do eksperymentu Milgrama, pamiętam, kiedyś oglądalem kilka tego typu programów. Prowadzący jeden z programów na koniec był zszokowany tym do czego człowiek w pewnych okolicznościach jest zdolny, już po calym eksperymencie stwierdził: "nie możemy robić z nich potworów, to przecież ludzie" Wtedy naszła mnie pena refleksja, czasami jednak nimi potrafimy być, można sobie to tłumaczyć na wiele sposobów i usprawiedliwiać ludzi, że to pod wpływem rozkazów, wyższych idei ale fakt jest jeden, czasem jesteśmy zdolni do potworności, nie ważne jak dobrymi ludźmi jesteśmy.

Eksperyment więzienny

przez NN4V 03 sty 2016, 12:00
Siddhi napisał(a):http://pracownia4.wordpress.com/2012/11/30/dlaczego-ludzie-sa-posluszni-organom-medycznym/

Trochę na ten temat.

Cóż za beznadziejna manipulacja informacją.
Uwielbiam oszołomskie tekściory i nieustannie dziwi mnie, jak można być tak durnym, by manipulacji nie zauważyć.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Eksperyment więzienny

przez wiejskifilozof 03 sty 2016, 13:59
To najgorszej,rzeczy ludziska zdolni.

Eksperyment więzienny

przez khaleesi 03 sty 2016, 18:07
Zimbardo również wykazał do czego zdolni sa ludzie i nie jest to żadna manipulacja jak to twierdzi jedna osoba u góry. Dać komus władzę na innymi i zachowują się jak się zachowują.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Eksperyment więzienny

przez khaleesi 03 sty 2016, 18:21
carlosbueno napisał(a):ja podstawówce nie stawałem po stronie słabszych bo sam byłem prześladowany ale tez im żadnej krzywdy typu poniżanie, plucie, bicie nie robiłem jak inni no ale nie interweniowałem gdy temu prześladowanemu chłopakowi działo się źle i też się niego trochę nabijałem w rozmowach z innymi, odreagowywałem nabijanie się ze mnie. /quote]

A dlaczego nie stawałeś po stronie słabszego? Bałeś się, ze sam staniesz się celem ataku?

Nie interweniowałeś czyli byłeś współwinny bo nie reagowałes na krzywde drugiej osoby to tak jakby go zabijali a Ty bys się stał i patrzył. A nabijanie się to byłeś zwykłym cykorem który wolał iść z grupą. ja wolałabym iść z mniejszością tą "dreczoną" i stworzyć własną grupkę i mieć wywalone na tych "agresorów"
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Sortuj wg