Kim jestem / jestes naprawde..

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez L.E. 07 lis 2012, 00:33
Vian, a może różnica polega na tym, że w wyniku pracy nad sobą rzeczywiście stajemy się lepsi, a w skutek udawania zaczyna się w nas coś gromadzić, co prędzej czy później wyjdzie na wierzch.
Nie mniej jednak wątpliwość słuszna. Ja tak na prawdę wychodzę na prostą, a czuję się jakbym udawała.
Może dlatego, że nigdy tak na prawdę nie było po mnie widać, że jest coś nie tak (no dobra, prawie nigdy), więc na zewnątrz jakby nie było różnicy i wychodziło na to samo...
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

przez silence_sadness 07 lis 2012, 01:12
Vian napisał(a):A ja się zastanawiam, gdzie się kończy praca nad sobą a zaczyna udawanie.
Serio.

Też się nad tym zbyt często zastanawiam .. ;D

-- 07 lis 2012, 00:14 --

Może dlatego, że nigdy tak na prawdę nie było po mnie widać, że jest coś nie tak (no dobra, prawie nigdy), więc na zewnątrz jakby nie było różnicy i wychodziło na to samo...[/quote]

Po prostu dusisz wszystko w sobie..
"Musimy czerpać radość z każdej chwili i głęboko w sercu mieć nadzieję, że dobrych momentów w życiu nigdy nam nie zabraknie."

przez trek 07 lis 2012, 03:56
staram sie postrzegac siebie w kategoriach procesu w przeciwnym wypadku raczej zawsze jest to udawanie, chyba ze tu chodzi o udawanie kogos innego jako o sztuczne zachowanie.
Musze sie kiedys odwazyc na taki test i przez tydzien zachowywac sie naturalnie, pytac co mi sie podoba, mowic co mi sie podoba, ale podejrzewam ze po 1 dniu bym zrobil z siebie debila. :-|
trek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez silence_sadness 07 lis 2012, 04:01
trek napisał(a):staram sie postrzegac siebie w kategoriach procesu w przeciwnym wypadku raczej zawsze jest to udawanie, chyba ze tu chodzi o udawanie kogos innego jako o sztuczne zachowanie.

Dokładnie.. Miałam na myśli sztuczne zachowanie przed innymi..

czyż nie jest sztuczne to , iż człowiekowi źle, czasami bardzo źle ..A przed innymi jest "zawsze" uśmiechniety i spostrzegają ową osobę jako taką , która kocha życie..

Musze sie kiedys odwazyc na taki test i przez tydzien zachowywac sie naturalnie, pytac co mi sie podoba, mowic co mi sie podoba, ale podejrzewam ze po 1 dniu bym zrobil z siebie debila. :-|

Nic nie musisz.. :smile: Jak będziesz chciał to spróbujesz, jak nie , to nie.. :smile:
"Musimy czerpać radość z każdej chwili i głęboko w sercu mieć nadzieję, że dobrych momentów w życiu nigdy nam nie zabraknie."

przez trek 07 lis 2012, 04:08
no bede chcial, ale bede miał opór, jednak chce sprawdzić jak to jest w ogóle, raz sie zyje, warto spróbować, na jakims bezpiecznym gruncie. ;)
trek

przez silence_sadness 07 lis 2012, 04:28
W takim razie powodzenia.. :D

przez trek 07 lis 2012, 04:43
dzięki :)

i jeszcze w temacie, to poluje na taką książkę, 'poznaj samego siebie, czyli o źródłach samowiedzy'.
trek

przez silence_sadness 07 lis 2012, 04:46
Mógłbyś podać autora???

Bo coś tytuł mi się kojarzy... hmm...

przez trek 07 lis 2012, 04:52
trek

przez silence_sadness 07 lis 2012, 04:57
Nie znam...

Pierwszy raz widzę tą książkę..

Może być coś ciekawego i warte przeczytania.. :D

przez Vian 07 lis 2012, 07:25
L.E. napisał(a):Vian, a może różnica polega na tym, że w wyniku pracy nad sobą rzeczywiście stajemy się lepsi, a w skutek udawania zaczyna się w nas coś gromadzić, co prędzej czy później wyjdzie na wierzch.

Czekaj, jak to?
Załóżmy, że jestem miętka pipa a chcę być asertywna. Oglądam jakiś film, jakiś bohater imponuje mi asertywnością, więc zaczynam zachowywać się tak jak on, UDAWAĆ, że tez taka jestem. Czyli z punktu widzenia otoczenia zachowywać się asertywnie.

I jeśli mi z czasem ta asertywność wejdzie w krew to znaczy, że ja cały czas nie udawałam, a pracowałam nad sobą? Fajowsko! :D
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

przez L.E. 07 lis 2012, 09:37
Vian, tego akurat nie miałam na myśli;-)
Miewałam fazy na udawaniekogoś. Bohaterów książek, filmów, starszych znajomych.. Zwykle kończyło się to po kilku godzinach z wielkim poczuciem beznadziei, bo nie jestem taka jaka być powinnam.
Za to udawanie zdrowej i normalnej mam opanowane. Nie chciałam sprawiać nikomu problemów.

Btw a asertywnosc jest moim zdaniem ostro przereklamowana.
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

przez silence_sadness 09 lis 2012, 02:38
[quote="L.E."]Vian,
Za to udawanie zdrowej i normalnej mam opanowane.

Jak do tego doszłaś??

przez Nana13 09 lis 2012, 02:58
silence_sadness napisał(a):Jak do tego doszłaś??

No wlasnie?

I ile czasu dajesz rady udawać normalną?
...potwory nie istnieją, ale ludzie tak...

Sortuj wg