Poczucie bezpieczeństwa

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Poczucie bezpieczeństwa

przez coccinella 05 lis 2012, 15:08
Czym dla Was jest poczucie bezpieczeństwa? Kiedy czujecie się bezpieczni? Jakie to jest uczucie? Jak można je opisać?
Nie chce mi się.

Poczucie bezpieczeństwa

przez Rafka 05 lis 2012, 15:11
hm...to tak jak w ramionach u mamy kiedy byłam mała.
Poczucie bezpieczeństwa to czyjeś silne ramiona które chronią nas przez krzywdą.
Wiem, że ktoś jest bliski zawsze mi pomóc.
Rafka

Poczucie bezpieczeństwa

przez Candy14 05 lis 2012, 15:30
kiedy nie ma klamstwa
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Poczucie bezpieczeństwa

przez diatas 05 lis 2012, 16:06
Miewam takie chwile, że mam poczucie bezpieczeństwa - po tym jak strzelę sobie browara :D Wtedy nie mam lęków, obaw i niepokojów. Wtedy nie obchodzi mnie co się może wydażyć.
Jest tylko jedna rzecz której chcę - dobrze się czuć.

Poczucie bezpieczeństwa

przez coccinella 05 lis 2012, 16:22
Dziękuję Wam za odpowiedzi. Pytam, bo ostatnio zastanawiałam się co to znaczy czuć się bezpiecznie i próbowałam znaleźć jakiś taki moment mojego życia i nie za bardzo mi się to udawało. Dlatego chciałam sprawdzić co się wtedy czuje, co Wy czujecie w takim bezpiecznym momencie. Jak można opisać takie uczucie?
Nie chce mi się.

Poczucie bezpieczeństwa

przez diatas 05 lis 2012, 16:42
coccinella Jak się nie musisz niczym przejmować to masz poczucie bezpieczeństwa. W przeciwnym razie nie. A w dzisiejszych czasach to bez używek to mało kto jest zdolny znieść samo życie, a co dopiero poczuć się bezpiecznie.

Poczucie bezpieczeństwa

przez coccinella 05 lis 2012, 16:45
Nie chciałabym musieć stosować używek, żeby czuć się bezpiecznie. To bez sensu i pewnie wpędza w jeszcze większe kłopoty...
Nie chce mi się.

Poczucie bezpieczeństwa

przez bedzie.dobrze 05 lis 2012, 16:50
poczucie bezpieczenstwa powinnismy dawac sobie sami..co jest cholernie trudne...nastapi to tylko wtedy gdy zaakcpetujemy siebie, swoje wszystkie emocje.
bedzie.dobrze

Poczucie bezpieczeństwa

przez diatas 05 lis 2012, 17:03
coccinella Też tak sądzę że używki wpędzają w jeszcze większe kłopoty, ale jak się przekonałem na własnej skórze nieraz to jedyne wyjście, aby zmniejszyć lęki.

Poczucie bezpieczeństwa

przez bedzie.dobrze 05 lis 2012, 17:36
używki wyciszaja lęki tylko na chwile..na drugi dzien ma się je jeszcze wieksze+wyrzuty sumienia..aby nie bać sie lęku trzeba sie z nim konfrontowac.
bedzie.dobrze

Poczucie bezpieczeństwa

przez Candy14 05 lis 2012, 17:56
poczucie bezpieczenstwa powinnismy dawac sobie sami..co jest cholernie trudne...nastapi to tylko wtedy gdy zaakcpetujemy siebie, swoje wszystkie emocje.

bedzie.dobrze, to prawda ale nie zyjemy sami ze soba i mamy interakcje ze swiatem..on tez wplywa na nasze poczucie bezpieczenstwa.
Sama ze soba czuje sie bezpiecznie...z innymi bywa roznie. W domu rodzinnym zylam na tykajacej bombie nie wiedzac co matce odpierdoli za chwile... potem w malzenstwie to samo, na poczatku obecnego zwiazku rowniez bo moj partner musial pokonac sporo swoich skrzywien zebym mogla sie z nim czuc bezpiecznie. W tej chwili osiagnelam ten stan
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Poczucie bezpieczeństwa

przez betty_boo 05 lis 2012, 19:02
założyłam bardzo podobny temat około 2 tyg temu:)

- amen:)

poza tym poczucie bezpieczeństwa jest wtedy jak wiesz że nic złego Ci się nie może stać. wtedy kiedy masz jakieś zaplecze, alternatywy, rozwiązania, doświadczenie życiowe.
również wtedy kiedy nie budujesz go na innych.

poczucie bezpieczeństwa łączy się tez chyba z poczuciem własnej wartości i skuteczności- jeśli je masz to wiesz że pewnych rzeczy nikt Ci nie odbierze.

Poczucie bezpieczeństwa

przez Candy14 05 lis 2012, 19:39
poza tym poczucie bezpieczeństwa jest wtedy jak wiesz że nic złego Ci się nie może stać.

a mozna to wiedziec?

Poczucie bezpieczeństwa

przez betty_boo 05 lis 2012, 19:42
wiedzieć nie, ale mieć w sobie poczucie że cokolwiek by się stało to dasz sobie radę i to przyjmiesz.

Sortuj wg