Wstyd przed chorobą

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Wstyd przed chorobą

przez mark123 28 kwi 2013, 14:09
kaja123 napisał(a):oj! dlaczego porównałeś marka123 do malucha skoro on może być ferrari?

Nie jestem "ferrari".
Neurolog mi powiedział, że jestem kłębkiem nerwów i powinienem chodzić do psychologa, więc tym bardziej nie jestem "ferrari".
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Wstyd przed chorobą

przez kaja123 28 kwi 2013, 14:33
mark123 napisał(a):
kaja123 napisał(a):oj! dlaczego porównałeś marka123 do malucha skoro on może być ferrari?

Nie jestem "ferrari".
Neurolog mi powiedział, że jestem kłębkiem nerwów i powinienem chodzić do psychologa, więc tym bardziej nie jestem "ferrari".

Ja napisałam że masz szanse na zmiany na lepsze tylko brakuje Ci chęci. To co Ty zrobisz i czy w ogóle coś zrobisz w tym kierunku żeby sobie poprawić samopoczucie to Twój wybór. Możesz sobie i tkwić w tym poczuciu mniejszości, beznadziejności i do samej śmierci jak masz taką wolę i jak Ci to odpowiada. Nic mi do tego. Ja nie chciałam mojego dotychczasowego życia z lękami, depresją i zaburzeniami różnego typu i to zmieniłam i zmieniam nadal. Wiem że się da i na zmiany zawsze jest odpowiednia pora. Nie warto czekać. Wtedy życie jest bardziej energetyczne, nabiera sensu i jest o wiele łatwiejsze. Szkoda że myślisz inaczej.

Wstyd przed chorobą

przez Auman 28 kwi 2013, 14:39
kaja123, jak próbowałem coś zmieniać, to nigdy mi się nie udawało. Zataczałem koło i było tylko gorzej.
Auman

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wstyd przed chorobą

przez kaja123 28 kwi 2013, 14:47
Marcin20.04 napisał(a):kaja123, jak próbowałem coś zmieniać, to nigdy mi się nie udawało. Zataczałem koło i było tylko gorzej.

Ty nie masz próbować zmienić tylko zmienić. Ale jak napisałam wyżej to nie jest moje życie. Każdy ma wybór. Ja też nie biegam w chmurach, nie jestem przeszczęśliwa i wolna od wszystkich lęków ale praca nad sobą spowodowała że moja jakość życia się diametralnie zmieniła i wiem że takie użalanie się nad sobą i podkładanie sobie kłód pod nogi tylko pogarsza stan. No cóż szkoda że się poddajesz :bezradny:

Wstyd przed chorobą

przez vifi 28 kwi 2013, 14:48
Marcin20.04, Może nie bierz się za to sam tylko np. z terapeutą.

Wstyd przed chorobą

przez Auman 28 kwi 2013, 14:56
kaja123, no to może przekażesz mi choć cząstkę tej tajemnej wiedzy, mówiącej w jaki cudowny sposób mam zrobić coś z niczego i tym samym poprawić jakość swojego życia?
vifi, kiedy ja nie potrafię powiedzieć terapeucie o swoich problemach.
Auman

Wstyd przed chorobą

przez kaja123 28 kwi 2013, 15:03
Marcin20.04 napisał(a):kaja123, no to może przekażesz mi choć cząstkę tej tajemnej wiedzy, mówiącej w jaki cudowny sposób mam zrobić coś z niczego i tym samym poprawić jakość swojego życia?
vifi, kiedy ja nie potrafię powiedzieć terapeucie o swoich problemach.

a co Ci mam przekazać skoro linijkę niżej napisałeś że nie potrafisz. To jest najprostszy i najwygodniejszy sposób powiedzieć NIE POTRAFIĘ. Też tak mówiłam na samym początku i wiem że potrafię bo są efekty tylko - trzeba chcieć. Trzeba chcieć potrafić!

Wstyd przed chorobą

przez Auman 28 kwi 2013, 15:17
kaja123, kiedy ja chcę potrafić, ale nie potrafię. :( Ja wiem że niektórych już wkurza moje narzekanie, ale ja po prostu nie mam poczucia własnej wartości. Nie wiem co się z nim stało. Pewnie zmniejszało się z każdą kolejną porażką, aż w końcu znikło. Ja naprawdę chciałbym się zmienić, ale nie potrafię uwierzyć że to jest możliwe. :(
Auman

Wstyd przed chorobą

przez vifi 29 kwi 2013, 10:08
Marcin20.04, tzn jesteś na terapii i nie potrafisz z siebie niczego wydusić? Wiesz ile mi to zajęło?
U terapeuty możesz powiedzieć że zrobiła ci się pustka w głowie, czego się obawiasz itp. nie musicie od razu zaczynać od "Adama i Ewy".
Nie zmieniaj się tylko o własnych siłach, nie musisz stać się Supermenem z dnia na dzień. Po prostu spróbuj. Walka z lękami na pewno będzie ciężka, ale będzie lepiej

Wstyd przed chorobą

przez Auman 29 kwi 2013, 12:01
vifi, no, tak, nic nie potrafię powiedzieć na terapii. :(
Auman

Wstyd przed chorobą

przez bittersweet 29 kwi 2013, 12:34
Marcin20.04, wydrukuj swoje posty i daj terowi do czytania
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Wstyd przed chorobą

przez Auman 29 kwi 2013, 12:41
bittersweet, tak mówisz? Może to jest jakieś rozwiązanie.
Auman

Wstyd przed chorobą

przez vifi 29 kwi 2013, 23:15
Marcin20.04, Można sobie wydrukować, ale u mnie jak okazało się że nikt mnie nie potępia i nie wyśmiewa za tę moją 'ciszę' to jakoś już poszło.
Rozumiem że masz spotkanie z psychologiem, nie możesz z siebie czegoś wydusić bo masz lęk przed oceną i to już trwa od dłuższego czasu?
Próbowałeś rozmawiać z nią/nim o tej blokadzie?

Wstyd przed chorobą

przez Auman 29 kwi 2013, 23:18
vifi napisał(a):Rozumiem że masz spotkanie z psychologiem, nie możesz z siebie czegoś wydusić bo masz lęk przed oceną i to już trwa od dłuższego czasu?
Próbowałeś rozmawiać z nią/nim o tej blokadzie?

Dokładnie tak. Nie rozmawiałem z nim o tym. Boję się że jak będę chciał z nim o tym porozmawiać, to on się na mnie zezłości że mu nie ufam.
Auman

Sortuj wg