Wstyd przed chorobą

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Wstyd przed chorobą

przez Arhol 27 kwi 2013, 17:19
Zwłaszcza wśród osób obcych staram się ukrywać własną "chorobę" (czy ki diabeł to jest?),i zazwyczaj te myśli gdzieś odchodzą,po prostu myślę raczej innymi kategoriami,niema podziału na "lepszy,gorszy" po prostu staram się "wtopić" w daną grupę.

zgodzicie sie z tym ze latwiej zaakceptowac chlopakowi zaburzenie u dziewczyny niz na odwrot?

Również się zgadzam,ale jest to jedna z kiepskich wymówek,i na pewno nie jest to powód by się usprawiedliwiać,bądź nie pracować nad sobą.

Nawet jeśli minimalnie,nawet jeśli ktoś "pełza",ale ważne by jakoś iść do przodu i walczyć z zaburzeniami...
Oczywiście,załamania,bezsens,zwiechy - każdy ma do tego prawo,niech się zatrzyma na tyle ile musi,ale nie powinien się całkowicie poddawać...
Wracając do meritum tematu - tak,wstydzę się tego jaką życiową miernotą jestem i nie powinienem się nad sobą użalać a robić wszystko by nią nie być..
Że w rzeczywistości różnie bywa i często biadole...cóż takie życie,nikt nie mówił że będzie łatwo i przyjemnie.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Wstyd przed chorobą

przez Auman 27 kwi 2013, 17:36
wysłowiona napisał(a):
Marcin20.04

Ja mam inne pytanie. Jaki jest do jasnej cholery sens układania ludzi w hierarchię? Ja naprawdę się staram i nie mogę tego zrozumieć. Czy my jesteśmy na jakiejś wielkiej arenie, ktoś podlicza nam punkty i mówi, że ci wyżej mogą być szczęśliwi? Czy ja czegoś nie widzę? Przecież to jest całkowicie absurdalne podejście.

Nie zrozum mnie źle, ale dla mnie to Twoje podejście jest absurdalne. Są gorsze i lepsze samochody - ludzie wolą mieć lepsze. Są lepsze i gorsze telewizory - ludzie wolą mieć lepsze. Są lepsze i gorsze osoby - ludzie wolą mieć do czynienia z lepszymi. Przecież całe życie to jest ustawianie ludzi w hierarchii. Na przykład, ktoś chce zatrudnić przedstawiciela handlowego. Zatrudni nieśmiałego fobika z depresją, czy wygadanego i pewnego siebie jegomościa? Oczywiście wybierze tego drugiego, bo jest lepszy.
Auman

Wstyd przed chorobą

przez wysłowiona 27 kwi 2013, 18:16
Zatrudni nieśmiałego fobika z depresją, czy wygadanego i pewnego siebie jegomościa? Oczywiście wybierze tego drugiego, bo jest lepszy.

Nieprawda. Wybierze drugiego, bo lepiej nadaje się do pracy. Ale może ten fobik napisze książkę, a ten wygadany jest na to za głupi? I może szef wybierze ekstrawertyka, ale zaprzyjaźni się z fobikiem? I kto jest lepszy, jak teraz wpiszesz plusy? Na serio, proszę o odpowiedź.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wstyd przed chorobą

przez Auman 27 kwi 2013, 18:33
wysłowiona napisał(a):
Zatrudni nieśmiałego fobika z depresją, czy wygadanego i pewnego siebie jegomościa? Oczywiście wybierze tego drugiego, bo jest lepszy.

Nieprawda. Wybierze drugiego, bo lepiej nadaje się do pracy. Ale może ten fobik napisze książkę, a ten wygadany jest na to za głupi? I może szef wybierze ekstrawertyka, ale zaprzyjaźni się z fobikiem? I kto jest lepszy, jak teraz wpiszesz plusy? Na serio, proszę o odpowiedź.

Jak to zaprzyjaźni się z fobikiem? Co może być fajnego w fobiku, do tego stopnia, żeby się z nim zaprzyjaźnić? Przecież z takim ani nie pogadasz, ani nie pożartujesz. Ja tam wiem z własnego doświadczenia.
Auman

Wstyd przed chorobą

przez wysłowiona 27 kwi 2013, 19:11
Ja mam wielu znajomych fobików. I co teraz?

Wstyd przed chorobą

przez Auman 27 kwi 2013, 19:17
wysłowiona napisał(a):Ja mam wielu znajomych fobików. I co teraz?

Jak to co? Może po prostu sama zmagasz się z podobnym problemem, i dlatego zauważasz coś fajnego w fobikach. Osoba zdrowa raczej w osobie chorej nic ciekawego nie zauważy. I naprawdę nie wiem, czemu chcesz mnie na siłę przekonać że jestem warty tyle samo co ludzie zdrowi. Przecież to jest nieprawda. Wiesz co? Nie chce mi się Ciebie na siłę przekonywać do swoich racji. Ty miej swoją wersję a ja będę miał swoją.
Auman

Wstyd przed chorobą

przez wysłowiona 27 kwi 2013, 19:24
Jak to co? Może po prostu sama zmagasz się z podobnym problemem, i dlatego zauważasz coś fajnego w fobikach.

Nie, jestem w pełni szczęśliwa.

Ty miej swoją wersję a ja będę miał swoją.

W porządku. To jest forum i chciałam sobie podyskutować, jak to na forum. Sęk w tym, że Ty na swojej wersji tracisz, a na mojej byś skorzystał.

Przecież to jest nieprawda.

Skąd wiesz?

Wstyd przed chorobą

przez Auman 27 kwi 2013, 19:32
wysłowiona napisał(a):
Przecież to jest nieprawda.

Skąd wiesz?

A skąd Ty wiesz o czym myślisz? Wiesz o czym myślisz, bo jesteś sobą. A ja wiem że to nieprawda bo jestem sobą.

wysłowiona napisał(a):
W porządku. To jest forum i chciałam sobie podyskutować, jak to na forum. Sęk w tym, że Ty na swojej wersji tracisz, a na mojej byś skorzystał.

Więc jaką Twoja wersja da mi korzyść?
Auman

Wstyd przed chorobą

przez wysłowiona 27 kwi 2013, 19:43
A skąd Ty wiesz o czym myślisz? Wiesz o czym myślisz, bo jesteś sobą. A ja wiem że to nieprawda bo jestem sobą.

Dlaczego jak ja coś uważam, to konsekwencją jest, że ja tak uważam, a jak Ty coś uważasz, to konsekwencją jest, że to jest prawdą? Sam mówiłeś, że masz dużo wad, może się mylisz w tej kwestii? Skąd wiesz, że się nie mylisz?

Więc jaką Twoja wersja da mi korzyść?

Będziesz próbował sięgnąć po więcej:) To jest tak, jakbyś siedział w ciemnym pokoju i chciał wyjść. Jeśli nie uwierzysz, że w pokoju są drzwi, to nigdy nie wstaniesz i ich nie znajdziesz. Jeśli uwierzysz, masz duże szanse na znalezienie ich. To, co Ty teraz robisz, to spisywanie siebie na straty mówiąc "jestem jakościowo gorszy i tyle". A jakbyś powiedział "nieistotne, że w niektórych dziedzinach jestem gorszy od innych, mogę się poprawić, mogę być szczęśliwy, znaleźć partnerkę, żyć". Pisałam Ci już- nie masz uszkodzonego mózgu, nie masz żadnych nieuleczalnych chorób. Masz coś, z czego ja kiedyś wyszłam i chciałabym, żebyś sobie też dał szansę. Ale Ty się nie chcesz dać ;) Powiedz mi, jakie masz korzyści z przekonania, że jesteś gorszy?

Wstyd przed chorobą

przez Auman 27 kwi 2013, 20:00
wysłowiona, jakie mam korzyści z przekonania że jestem gorszy? Żadnych nie mam. Ale boję się, że jak zacznę kombinować, to znowu zatoczę koło i się załamię. :(
Auman

Wstyd przed chorobą

przez wysłowiona 27 kwi 2013, 20:02
Ok, przejdźmy na pw:)

Wstyd przed chorobą

przez kaja123 28 kwi 2013, 12:15
Marcin20.04 napisał(a):kaja123, osoba zdrowa jest jak Ferrari, a osoba chora jak Maluch. Czy jest sens tuningować Malucha żeby dorównał Ferrari? Raczej nie, bo nieważne ile pracy i pieniędzy włożymy w Malucha, to on i tak nie dorówna Ferrari.

oj! dlaczego porównałeś marka123 do malucha skoro on może być ferrari? Rozumiem że zasugerowałeś się swoją osobą i masz o sobie takie mniemanie. Ja w marku123 widzę ogromny potencjał tylko on tego nie widzi. Tapla się w tych swoich wymyślanych zaburzeniach żeby coś zagłuszyć. Osobiście uważam ze ma ogromną szansę wyjść z tego bagienka tylko odrobina silnej woli by się przydała.
Marcin20.04 zawsze jest sens zmieniać coś na lepsze natomiast nie widzę sensu nic nie robić i spadać w dół. Domyslam się ze Ty jesteś zwolennikiem tego drugiego :cry:

Wstyd przed chorobą

przez Auman 28 kwi 2013, 13:06
kaja123, nie porównałem marka123 do Malucha, bo za mało o nim wiem, żeby stosować takie porównanie. Miałem na myśli raczej siebie.

-- 28 kwi 2013, 13:40 --

Ale całe życie nie będę spadać w dół. W końcu osiągnę dno. A zapewniam że jestem już blisko.
Auman

Wstyd przed chorobą

przez kaja123 28 kwi 2013, 13:55
Marcin20.04 napisał(a):kaja123,

Ale całe życie nie będę spadać w dół. W końcu osiągnę dno. A zapewniam że jestem już blisko.

no i co dalej? Takie życie Ci odpowiada? Wolisz się poddać i osiągnąć dno niż cokolwiek zrobić żeby to zmienić?

Sortuj wg