Wstyd przed chorobą

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Wstyd przed chorobą

przez Viii 26 kwi 2013, 08:23
"No te przykładowe aspekty są u mnie na dużo mniejszym poziomie niż u innych."
Dlaczego porównujesz siebie do innych?? Czemu to ma służyć??

Wstyd przed chorobą

przez Auman 26 kwi 2013, 22:31
Viii napisał(a):"No te przykładowe aspekty są u mnie na dużo mniejszym poziomie niż u innych."

Porównanie człowieka zdrowego z człowiekiem chorym, ma służyć pokazaniu że człowiek chory jest gorszy w całokształcie niż człowiek zdrowy.
Auman

Wstyd przed chorobą

przez sebastian86 26 kwi 2013, 23:14
zgodzicie sie z tym ze latwiej zaakceptowac chlopakowi zaburzenie u dziewczyny niz na odwrot?
We Are The Champions 2016(L)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wstyd przed chorobą

przez Łapa 26 kwi 2013, 23:23
ja z tym się zgadzam
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Wstyd przed chorobą

przez sebastian86 26 kwi 2013, 23:26
Łapa, niestety to od facetow sie wymaga wiecej jesli chodzi o zwiazek.

Wstyd przed chorobą

przez Auman 26 kwi 2013, 23:28
sebastian86, niestety się z Tobą zgadzam. Piszę "niestety" bo przez to nigdy sobie nie znajdę dziewczyny.
Auman

Wstyd przed chorobą

przez sebastian86 26 kwi 2013, 23:33
Marcin20.04, dziewczyna moze nie miec prawka, pracy, moze byc niesmiala ale i tak to zadna przeszkoda zeby miec kogos.

Wstyd przed chorobą

przez Auman 26 kwi 2013, 23:45
sebastian86, masz rację. Od chłopaka wymaga się aby był inteligentnym i przystojnym herkulesem. Więc co ma w takim razie zrobić brzydki i niewysportowany przygłup?
Auman

Wstyd przed chorobą

przez sebastian86 27 kwi 2013, 00:05
Marcin20.04, wg mnie wymaga sie zaradnosci, obycia w towarzystwie,umiejetnosci rozbawiania,pewnosci siebie i odwagi.

Wstyd przed chorobą

przez bittersweet 27 kwi 2013, 00:07
Marcin20.04 napisał(a):sebastian86, masz rację. Od chłopaka wymaga się aby był inteligentnym i przystojnym herkulesem. Więc co ma w takim razie zrobić brzydki i niewysportowany przygłup?
To samo co robią kobiety, żeby się podobać - zacząć uprawiać sport, zadbać o siebie. Braki intelektualne nie są takie ważne, jest mnóstwo pustaków, którym to nie przeszkadza.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Wstyd przed chorobą

przez mark123 27 kwi 2013, 00:17
Wmawianie sobie, że jest się gorszym i już, to rzucanie sobie kłód pod nogi. I przykro mi, ale też pewnego rodzaju wygodnictwo.

No jestem wygodnicki, to kolejna moja wada.

Porównując siebie do innych wiem, że inni zarówno zaburzeni jak i niezaburzeni są lepsi ode mnie.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Wstyd przed chorobą

przez kaja123 27 kwi 2013, 16:47
mark123 napisał(a):
Wmawianie sobie, że jest się gorszym i już, to rzucanie sobie kłód pod nogi. I przykro mi, ale też pewnego rodzaju wygodnictwo.

No jestem wygodnicki, to kolejna moja wada.

Porównując siebie do innych wiem, że inni zarówno zaburzeni jak i niezaburzeni są lepsi ode mnie.

Uwielbiasz sobie umniejszać i zwalać na wady zamiast zabrać się do roboty i zmienić coś w swoim zachowaniu. Każde inne zachowanie podpinasz pod zaburzenie i tym chcesz sie usprawiedliwić zamiast działać i postawić na zmiany. Wolisz miauczeć i nie wiem jaką masz z tego satysfakcję ale pewnie jesteś z tego zadowolony skoro tak długo w tym tkwisz z własnej i nieprzymuszonej woli. :bezradny:

Wstyd przed chorobą

przez Auman 27 kwi 2013, 17:06
kaja123, osoba zdrowa jest jak Ferrari, a osoba chora jak Maluch. Czy jest sens tuningować Malucha żeby dorównał Ferrari? Raczej nie, bo nieważne ile pracy i pieniędzy włożymy w Malucha, to on i tak nie dorówna Ferrari.
Ostatnio edytowano 27 kwi 2013, 17:10 przez Auman, łącznie edytowano 2 razy
Auman

Wstyd przed chorobą

przez wysłowiona 27 kwi 2013, 17:07
Niestety (nie dlatego, że mam uprzedzenia do userki, ale dlatego, że to smutna prawda), muszę się zgodzić z kają123. Weź jakąkolwiek odpowiedzialność za swoje życie, przestań zwalać winę na choroby.

Jeśli masz jakieś przekonanie, szukasz potwierdzenia właśnie dla niego. To fakt. Więc dlaczego uparłeś się przy najbardziej destrukcyjnym, hamującym i negatywnym przekonaniu, jakie można mieć? Jeśli zmienisz przekonanie "jestem i zawsze będę gorszy" na "mogę się zmienić, jeśli trochę popracuję", zaczniesz się zmieniać. Szukaj potwierdzenia dla niego. Jeśli nie chcesz, to pisałam o tym w kontekście depresji- może tak naprawdę nie chcesz wyjść z depresji? Może coś Cię powstrzymuje?

Marcin20.04

Ja mam inne pytanie. Jaki jest do jasnej cholery sens układania ludzi w hierarchię? Ja naprawdę się staram i nie mogę tego zrozumieć. Czy my jesteśmy na jakiejś wielkiej arenie, ktoś podlicza nam punkty i mówi, że ci wyżej mogą być szczęśliwi? Czy ja czegoś nie widzę? Przecież to jest całkowicie absurdalne podejście.

Sortuj wg