Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wrażliwość


Peter_HS

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego niektórzy ludzie mają taki wąski zakres emocji, że piosenka w stylu Evanescence ich "wzruszy" ? Niektóre piosenki są smutne, ale nie są wzruszające, bez przesady. Można dużo znaleźć linków na necie ze "smutnymi" piosenkami, podczas gdy nikt nie wspomina takich piosenek jak "Comptine d'Un Autre Été" z Amelii. Dlaczego tak jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie chcę bronić słuchaczy jakiegokolwiek zespołu, ale nie uważasz, że każdy człowiek ten sam tekst będzie odbierał inaczej? Może akurat te słowa przywołują wspomnienia, myśli, odnajdują sytuację z czyjegoś życia? Nie rozumiem tematu - skoro każdy miałby taki sam gust i do każdego trafiałoby to samo, muzyka praktycznie by nie istniała... A raczej istniałyby zespoły grające na jedno kopyto i w kółko o tym samym.

A nie chodzi o to, aby właśnie każdy znalazł coś swojego? Przecież są różne gusta... ;)

 

-- 06 paź 2012, 23:32 --

 

No i - czy nie każdy z nas tak miał, że za gówniarza słuchając jakiegoś utworu rozumiał co innego, niż ileś lat później? I wracając do piosenek, rozumie je na nowo?

Wszystko zależy od naszej dojrzałości, doświadczeń... Moim zdaniem :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzruszenie to pojęcie względne ...Każdy ma swoje ,inne bodźce ,każdy reaguje na co innego.Każdemu ta sama rzecz ,słowa mogą kojarzyć,przypominać coś innego ...

A co do filmów to zawsze mnie bierze na filmach typu "Niepokonani"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o sam fakt podobania się czegoś komuś, ale o wartość emocjonalną

 

 

ale wartosci emocjonalne również każdy ma swoje,względne,osobiste ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×