Homofobia- głupota czy zaburzenie?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez New-Tenuis 02 paź 2012, 22:49
zujzuj napisał(a):Troche jak druga strona tego samego medalu

Ale gdzie ja napisałam, że nie mam problemu? Mam problem z tolerancją dla "drugiej strony", ultraprawicy... nie umiem zrozumieć, dlaczego tacy ludzie nie akceptują różnorodności. Dlatego tu poruszyłam ten temat. I masz rację, to jest druga strona medalu. Bo Polska jest podzielona na dwa, na konserwatystów i liberałów... i kiedy ja się dowiaduję, że ktoś stoi "po drugiej stronie barykady", najpierw mnie to bardzo boli, a potem przestaję tę osobę tolerować. Jest kilka wyjątków, ale te wyjątki tylko potwierdzają regułę.
Ostatnio edytowano 02 paź 2012, 22:50 przez New-Tenuis, łącznie edytowano 1 raz
"I knew a man who lived in fear
It was huge, it was angry,
It was drawing near.
Behind his house a secret place
Was the shadow of the demon
He could never face."

przez jasaw 02 paź 2012, 22:49
adam_s, :great: Super postawa :!:
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez Vian 02 paź 2012, 22:55
Fioletowa25 napisał(a):W Wawie żyje 2,5 mln ludzi, a brakujące 500.000 to nie ludzie tylko cioty. Teraz rachunek się zgadza :)

To, co tak naprawdę rzuca się w oczy - paradujące w kabaretkach cioty, opętani politycy, kompletnie odmoralnieni seksoholicy, zarośnięte kobiety z doczepianymi penisami - to tak naprawdę promil wszystkich homoseksualistów. Niestety to te dziwadła wyrabiają opinię nam wszystkim i jeszcze są z tego dumne, uznając to za jakąś "walkę". Jeśli chcą walczyć ze stereotypami, to chyba im nie wychodzi.

W Tobie jest więcej agresji do ludzi, którzy odbiegają od Twoich standardów niż w Werty.
Przykre.
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zujzuj 02 paź 2012, 22:55
Chodziło mi o przykład. W tym co ty pisales wcześniej nie było nic oprócz niecheci. Bo chyba nie powiesz mi, że gadanie o wymieraniu białej rasy z powodu homoseksualizmu ma sens. Co do pręgierza to własnie o to mi chodziło, a nie o światopogląd. Chodziło mi o to, że w zasadzie zupełnie nie wiadomo jak do co niektórych kwestii sie odnieść, a z drugiej strony że w zasadzie mam wrażenie że tego co inni napiszą to też nie zrozumiesz. Tak sie stało, ale może napisałem niejasno.

Nie mam kłopotu z ludzmi którzy nie lubią gejów. Moim bożkiem nie jest bezmyślna forma tolerancji.

POST DOTYCZY POSTU WERTY:)
Ostatnio edytowano 02 paź 2012, 23:03 przez zujzuj, łącznie edytowano 1 raz

przez *Wiola* 02 paź 2012, 22:56
Werty, Się doigrałeś :evil:
Moderator

przez New-Tenuis 02 paź 2012, 23:01
I dobrze.
Ostatnio edytowano 02 paź 2012, 23:03 przez New-Tenuis, łącznie edytowano 1 raz
"I knew a man who lived in fear
It was huge, it was angry,
It was drawing near.
Behind his house a secret place
Was the shadow of the demon
He could never face."

przez Fioletowa25 02 paź 2012, 23:02
Werty - masz osobowość mnogą, czy ktoś Ci się włamał na konto? Musisz się zbadać albo lepiej pilnować hasła. To, co pisałeś w fyfnastu postach wcześniej nijak się nie da pogodzić z ostatnim.

Skoro "wisi" Ci ten cały problem to po co trollowałeś? Ktoś Cię pytał o zdanie o moim życiu seksualnym? Ktoś Ci kazał czytać ten temat? Nie jedz flaków, skoro ich nie lubisz.

Vian... o ironii słyszałaś? Mam na przyszłość czynić me żarty bardziej zrozumiałymi, by wyrwać się Twojej obławie?
Ostatnio edytowano 02 paź 2012, 23:07 przez Fioletowa25, łącznie edytowano 2 razy

przez Candy14 02 paź 2012, 23:02
Nie godzę się natomiast na wpychanie się i nachalne wpierdalanie w życie publiczne. Na demonstracyjne atakowanie tradycyjnych wartości i rodziny.

Widzisz Werty, niby masz racje i pewnie bym Ci ja przyznala gdybys nie wpierdolil sie nachalnie w temat Fioletowej i nie zaczal jej atakowac...

Przeciez nikt Cie tam nie zapraszal, toczyla sie spokojnie dyskusja i nagle wpadasz bez pukania i dzien dobry. Czy ktos pytal Cie co myslisz o homo? Poczules sie wywolany do odpowiedzi? Czy tylko jestes odbiciem tego co tak Cie wkurza?
Klasyczny przyklad teorii luster
. Inni wydają nam się albo takimi, jakimi MY sami chcielibyśmy być (ci "dobrzy"), albo takimi, jakimi boimy się, że sami jesteśmy (ci "źli").
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Werty 02 paź 2012, 23:10
Kolejny intel skutecznie podbił mi ciśnienie.

Nie wiem jakie poglądy ma intel, ale wiem jakie mam ja.
Zapodam historyjkę.
Chyba z 10 lat temu, zdaje się w 2002 albo 2003 odbywać się miała pierwsza naprawdę duża parada gejów i lesbijek. Miałem wtedy może 14 lat. Telewizja transmitowała, wydarzenie tygodnia, zjechało się od /cenzura/ ludu - homoseksualnych, zwolenników osób homoseksualnych jak i naturalnie przeciwników.
Moja 75 letnia wtedy babcia, osoba wierząca, a zarazem pro-sldowska (hehehe) strasznie się piekliła i krzyczała, że "pedziów to należy pogonić, wytępić". Drażniło mnie to i zaprotestowałem, że przecież nie mają się czego wstydzić, naturalna sprawa. Wtedy ona wyskoczyła mi z tekstem; "tak, a może ty jesteś jednym z nich" i pamiętam do dzisiaj co odpowiedziałem "a może jestem i co w związku z tym?". Zamknąłem jej tym usta dość skutecznie.
No, ale to też i czasy były inne. Ruch lgbt dopiero wtedy w Polsce wyszedł z podziemia.
Hasła na transparentach były skromne. Po prostu tolerancja. Czysta tolerancja i nawoływanie do nieagresji.
Jak dla mnie to była bomba.

Niedługo później zacząłem zresztą kręcić się w lewackich klimatach tzn. anarchistycznych. Tam jednym z dogmatów była 100% tolerancja i wspieranie osób homo. Nie przeszkadzało mi to. Uważałem, że wszystkim ludziom należy się jednakowy szacunek, o ile tylko nie krzywdzą innych.
Zresztą w tym środowisku jest trochę homoseksualnych osób i przyznam szczerze...
Żadna z nich mi nie podpasowała. Każdy gej czy lesbijka, którą poznałem to na ogół byli straszni egoiści, zapatrzeni w siebie, niesamowicie wręcz roszczeniowi i do tego fałszywi.
Może miałem nieszczęście trafić na tych złych. Nie wiem.

Będę się straszczał, bo zaraz jeszcze opowiem wam całą historię swojego życia.

W miarę upływającego czasu zacząłem zauważać jaką hipokryzją są lewicowe ideały, jak bardzo są szkodliwe dla Europy i rdzennej europejskiej ludności.
Nigdzie nie twierdziłem, że geje i lesbijki sami w sobie doprowadzają do wymarcia białej rasy. Homoseksualiści zawsze byli, są i będą. Raczej nigdy nie miało to wpływu na demografię w Euro. Ani pozytywnego wpływu, ani negatywnego. Raczej jest to neutralne.

Twierdzę natomiast, że wszelkie gejowskie, powiązane z lewicą lobby. Lewacy kochający wszystko z głupoty prowadzą do wyrwania wartości naszej cywilizacji z korzeniami. W imię chorych idei (wykorzenienia tożsamości narodowej, państwowej) ściąga się do Europy ludność z innych krajów, o innej kulturze. Kulturowo i światopoglądowo zupełnie nam obcych. Niestety przybysze nie chcą się asymilować, ani pracować dla dobra krajów, w których przebywają.
Ta chora idea to multikulti.

Drugą chorą ideą (wykorzenienie wartości rodzinnych) jest wspieranie debilnych pomysłów pomyleńców - objawia się to planami zakazania jakiś słów, bo niby nie neutralne, albo dopuszcza się do adopcji dzieci przez pary tej samej płci. Co jest biologicznie nielogiczne.

biała rasa

tak, biała rasa. Nie wiem zupełnie czemu miałbym się tego wstydzić, że interesuje mnie los ludzi, którzy są do mnie podobni, mówią podobnymi językami lub językami z tej samej rodziny językowej i pochodzą z tego samego kręgu kulturowego.
Spójrz na wskaźnik dzietności przybyszów z Afryki lub krajów muzułmańskich w Europie.
Myślę, że niebawem oni zaludnią Europę. A wszystko to dzięki głupocie i krótkowzroczności lewicy.

Oczywiście nie uważam, że czarnoskórzy lub arabowie to jacyś gorsi ludzie. Nie uważam, że należy im cokolwiek złego robić.
Skoro już tu są to... widocznie tak musiało być. Trudno.
Co będzie zobaczymy.

ultraprawicowcem

a ja np. ultraprawicowcem nie jestem. Nie uznaję się za takowego. To tylko łatka, która i tak nic nie znaczy.
Zresztą pojęcia takie jak naród i konserwatyzm same w sobie w zasadzie nie przynależą do lewa ani prawa

przez Vian 02 paź 2012, 23:10
Mam na przyszłość czynić me żarty bardziej zrozumiałymi, by wyrwać się Twojej obławie?

Czyń, proszę, bardziej zrozumiałymi.
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

przez Fioletowa25 02 paź 2012, 23:11
New-Tenuis: ciężko oczekiwać, aby wszyscy wszystkich lubili. Dramatyczna różnica poglądów musi generować niesnaski. Grunt to zachować negatywne emocje dla siebie.
Moim zdaniem jeśli masz problem z odczuwaniem sympatii do ultraprawicowca to wszystko jest ok - w końcu tworzenie grup, podziałów, sojuszy, sympatii i antypatii jest bardzo pierwotną, ewolucyjnie uzasadnioną tendencją człowieka. Gorzej, jeśli masz problem z powstrzymaniem się przed okazywaniem niechęci takim osobom albo z przebywaniem w ich towarzystwie. Agresja czy nieuzasadniony lęk w każdym przypadku są niepokojącymi objawami.

Werty: coś żywo interesujesz się historią ruchu LGBT jak na osbę, której ten temat "wisi". Wiesz, podobno dowiedziono, że największymi homofobami są kryptogeje...

Poza tym coś Ci się nie klei Twoje credo: "Jestem spokojny i tolerancyjny, ale wciskam się w temat i rzucam tam stek bzdur gęsto przetykany wulgaryzmami najniższych lotów oraz kompletnie niezwiązany z tematem" bo...? Nie wydaje Ci się to nieco niekoherentne?
Ostatnio edytowano 02 paź 2012, 23:20 przez Fioletowa25, łącznie edytowano 1 raz

przez Werty 02 paź 2012, 23:12
Wiolka ostrzeżenie teraz to właściwie za co dostałem teraz? Dlaczego nie na przykład wczoraj?
Bo śmiem się wypowiadać i protestować w temacie specjalnie dla mnie wydzielonym. Za co. uzasadnij
Bo nie chcę znosić cięgów i wylewania na mnie pomyj przez ludzi średnio zorientowanych i opierających się bardziej na swoich przypuszczeniach niż na rzeczywistych faktch?

przez *Wiola* 02 paź 2012, 23:22
Werty, Wiolka nie dla Ciebie :P To po pierwsze. Jak już to cytuj nicka.
A ostrzeżenie za ten tekst:
Z tekstami takimi jak ten to wypierdalaj:
Moderator

przez Werty 02 paź 2012, 23:23
Jesteś nieobiektywna i stronnicza Wiola
widzę, że ten temat działa na zasadzie - "robimy pręgierz, stawiamy delikwenta i nawalamy, a gdy jęknie walimy jeszcze bardziej"

No i tak się też objawia terror lobby homoseksualnego i jego popleczników.

Werty - masz osobowość mnogą, czy ktoś Ci się włamał na konto? Musisz się zbadać albo lepiej pilnować hasła. To, co pisałeś w fyfnastu postach wcześniej nijak się nie da pogodzić z ostatnim.

Da się. Poczytaj jeszcze raz moje posty. Wczoraj w nocy byłem zmęczony i nie chciało mi się rozwijać wątku.

No i wiadomo, że homoseksualizm estetycznie mnie razi. Nie podobają mi się takie rzeczy. Z reguły nudności mnie dopadają.
I co ja mam z tym zrobić?
Tak już mam.

Sortuj wg