psychoza

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

psychoza

przez Mysza77777 30 paź 2012, 13:40
Dziękuję za odpowiedź. Czyli wygląda na to, że w żaden sposób nie mogłam uniknąć tej psychozy?[/b]zastanawiam się czy jakbym nie wyjechala wtedy i nie była w nieznanym mi srodowisku to by to wystapilo?mialam b.duzo stresów wczesniej studia, egzaminy, prace różnego rodzaju.stalo sie to jak mialam 27 lat. czy jest mozliwe ze taki atak juz nie nastapi?po terapii lekowej trwajacej 3 lata?po odstawieniu lekow?czy mozna jakos konkretnie nazwac ta chorobe ktora wtedy mialam oprocz urojen?
Dziekuje z gory za odpowiedz.
Mysza.

-- 30 paź 2012, 15:01 --

Dziekuje za odpowiedz i chwile czasu.
Mam jeszcze tylko pytanie czy oprocz stwierdzonych urojen cos jeszcze mozna powiedziec na temat mojego przypadku?stalo sie to gdy mialam 27lat.chodzi mi o to czy po okresie 3lat jak to mowi psychiatra mozna probowac odstawic leki i zyc normlanie jak wczesniej?czy to wroci po odstawieniu leków?2 razy w miesiacu pije piwo i odstawiam leki i nie widze zadnych zmian w swoim zachowaniu ani otoczenie oprocz tego ze wstaje szybciej.
z gory dziekuje za odpowiedz.

psychoza

przez essprit 30 paź 2012, 22:18
A dlaczego nie wystarczają Ci słowa twojego psychiatry ?

I co on Ci mówił ? Na co miałaś brać leki przez 3 lata ?

Nikt Tobie nie postawi diagnozy ;) ani rokowań ... ani czym to było.
Ja natomiast na twoim miejscu - starałabym się jak najzdrowiej żyć ;) Czyt. UNIKAJ STRESU (skoro to on był czynnikiem wyzwalającym), nie przeciążaj się, dbaj o stały rytm dnia, nie bierz narkotyków, ograniczaj alkohol .... etc etc.

psychoza

przez Mysza77777 31 paź 2012, 10:16
Hej Essprit,

Nie powiedział mi zdefiniowałem Cie tak i tak masz to i to, mam brać żeby się to nie powtórzyło.
Zyje juz normalnie, spotykam sie z ludzmi poki co pracuje,staram sie nie stresowac no i nie myslę o tym co sie wydarzylo.
Dzięki za wsparcie, a jak u Ciebie?...miales podobne przezycia?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

psychoza

przez ekspert_abcZdrowie 31 paź 2012, 11:47
Mysza77777, drogą wirtualną nie da się postawić diagnozy. Urojenia, splątanie myśli, pobudzenie psychoruchowe i objawy, o których wspomniałaś we wcześniejszym poście, mogą świadczyć o ataku psychotycznym, ale psychoza to tak naprawdę pojęcie szerokie, zbiorcze. Nie odgadnę, na co dokładnie chorowałaś i czy atak nie powtórzy się, mimo że masz za sobą trzyletnią farmakoterapię. Najważniejsze, że leki, które zażywałaś, pomogły Ci - mogłaś wrócić spokojnie do pracy i swobodnie funkcjonujesz wśród ludzi. Czy to się powtórzy? Tego chyba nikt wiedzieć nie może. Staraj się dbać o siebie, prowadzić zdrowy styl życia i nie zadręczać się, czy to wróci. Jeżeli jednak poczujesz się gorzej, odczujesz, że coś jest z Tobą nie tak, inaczej niż zwykle, najlepiej w takiej sytuacji udaj się do swojego lekarza. Ufam, że leczenie przyniosło skutek i że choroba się nie powtórzy. Trzymam mocno za Ciebie kciuki!
Psycholog

psychoza

przez nieboszczyk 10 gru 2012, 15:49
Dziwne, skąd u ciebie taki osobliwy nick?
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Sortuj wg