Czy zostawić studia?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Czy zostawić studia?

przez Maciej farmaceuta 17 wrz 2012, 17:38
Rzucenie studiów jest decyzją nieodwołalną.Czemu chcesz to zrobić,gdy tak mało Ci zostało?Pójdź do psychiatry,weź leki,psychoterapia.Jeśli to nie pomoże,wtedy będziesz myśleć dalej.Też przez depresję chciałem rzucić studia,nawet głupie myśli o zakonie,samobójstwie itp,więc Cię rozumiem.To jest rodzaj ucieczki,i do tego drastycznie zmniejszasz swoje szanse na godne,ustabilizowane życie.A co chciałabyś robić,gdybyś rzuciła studia?

Czy zostawić studia?

przez tahela 17 wrz 2012, 17:47
Maciej farmaceuta,
można próbować wrócic chociaz jest to trudne ;) ,
dyplom zawsze się przydac moze w życiu, na pewno nie zaszkodzi, i z dyplomem mozesz pracowac na budowie lub w sklepie a jak dyplom potrebny to wyciągasz z szuflady wtedy, ale studia otwierają pewne mozliwości, które sa bez nich zamknięte,
a wiesz jak jest później trudno moja mam miał takie kolezanki , które były nauczycielkami po studium, czy księgowymi po liceum ekonomicznym i musiały kobiety w wieku np.4 lat isc na studia bo był to wymog utrzymania się w pracy i było im cięzko uczyć sie na wszystkie egzamy juz w tym wieku po takiej przeriwe, zaraz po szkole jest łatwiej, masz ciagłosc nauki a później musisz sie w to wdrozyc wszystko i potrzeba dużo samozaparcia

-- 17 wrz 2012, 16:50 --

L.E.,
to jest urlop dziekański jeśli dobrze pamimętam, ale jest go dos trudno uzyskac i zalezy od decyzji dziekana, jak sie podepnie odpowiednie papiery to powinna dostać
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Czy zostawić studia?

przez Rafka 17 wrz 2012, 20:04
tahela, właśnie przerwa. Puki co wiem na co się nastawić. Wracam
Rafka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Czy zostawić studia?

przez Maciej farmaceuta 17 wrz 2012, 20:25
Gratuluję decyzji :great:

Czy zostawić studia?

przez chl0pw 19 wrz 2012, 16:23
Mi też zostało 1.5 roku. Studiuje inżynierię mechaniczno-medyczną. W zasadzie to na studiach zachorowałem na nerwice więc jak z nich zrezygnuje to tak jakbym nabył nerwice na darmo :D

Czy zostawić studia?

przez sleepwalker 19 wrz 2012, 17:23
Mam studia 5-cio letnie i dopiero w trakcie 3-go roku zaczęłam odczuwać, że jednak dobrze wybrałam. Wcześniej cały czas towarzyszyły mi wątpliwości, zastanawiałam się czy ich nie rzucić, czy nie zacząć czegoś innego. Wstrzymałam się z tym jednak, za to jakoś w tym czasie zaczęłam terapię. Dzisiaj cieszę się, że nie podjęłam decyzji zbyt pochopnie.
Saying all I know is I gotta get away from me.

Czy zostawić studia?

przez Rafka 21 wrz 2012, 13:30
moje dobrze wybrałam. Mam nadzieję, że mnie nie będą dobijać. Choć jak wiadomo na studiach takie ''dobijanie'' nazywa się ''wyrabianiem''.
Nie ma ludzi słabych są tacy co nie wierzą w swoje możliwości. a miejsce jest dla każdego jak się ma pokój w sercu to się je znajdzie.

-- 21 wrz 2012, 13:34 --

Jeśli mi nie pójdzie to nie będę miała do siebie żalu bo zamierzam zrobić wszystko co mogę.
Rafka

Sortuj wg