Jak dodać sobie inteligencji?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez carlosbueno 26 cze 2012, 20:35
mając niską samoocenę nie można mieć wysokiej czy nawet średniej inteligencji emocjonalnej
http://test.4free.pl/test/482231/51025
http://pozytywnezycie.blox.pl/2010/06/T ... nalna.html
ja mam 7 pkt na 36 czyli bardzo niską.
Największy Forumowy Maruda

przez Candy14 26 cze 2012, 20:48
Każda kobieta wymaga, aby jej przyszły partner był inteligentny.

Nie wiem czy kazda. Te inteligentne pewnie tak, zeby bylo o czym gadac. Kazda kobieta to chce faceta ktory bylby dla niej partnerem. A ze kazda jest inna to i inne wymagania ma.

-- 26 cze 2012, 20:54 --

carlosbueno, az sobie zrobilam ten test...uzyskalam 32 punkty na 36 :mrgreen:
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez what_a_feeling 26 cze 2012, 21:00
zeby bylo o czym gadac.
Ze mną można o wszystkim gadać, oprócz polityki. Chętnie pogadałbym o religiach, medycynie naturalnej, gotowaniu itd.
F20.0

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kafka 26 cze 2012, 21:12
Kobiety ogolnie mają wyższą emocjonalną, a mężczyźni często mają wyższą logiczną od kobiet.
kafka

przez carlosbueno 26 cze 2012, 21:16
ja robiłem se dwa razy test na iq i raz mi wyszło 109 a raz 128 bo te testy IQ między sobą się sporo różnią.
Kiedyś rozwiązywałem dużo dłuższy na int. emocjonalną test niż ten co linka podałem ale wynik był pododbny b .niska

przez Candy14 26 cze 2012, 21:27
what_a_feeling, no to ok :D nie masz sie czym martwic

carlosbueno, z tego co widzialam to pytania badaja glownie postrzeganie siebie.. jak bedziesz mial niskie to i wynik bedzie niski
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

przez carlosbueno 26 cze 2012, 21:36
carlosbueno, z tego co widzialam to pytania badaja glownie postrzeganie siebie.. jak bedziesz mial niskie to i wynik bedzie niski

no właśnie nie wiem czemu ten test się nazywa na inteligencje emocjonalną a nie test na obraz obraz siebie.
Przecież mój niski wynik nie znaczy że nie potrafię odczytywać emocji że ich nie odczuwam itp.

przez kafka 26 cze 2012, 21:40
carlosbueno, bo jest różnica między inteligencja interpersonalna a interpersonalna.
kafka

przez Candy14 26 cze 2012, 21:46
Przecież mój niski wynik nie znaczy że nie potrafię odczytywać emocji że ich nie odczuwam itp.

raczej, ze odczuwasz wobec siebie zbyt duzo negatywnych

przez kafka 26 cze 2012, 22:12
kafka napisał(a):carlosbueno, bo jest różnica między inteligencja interpersonalna a interpersonalna.

Miało być intrapersonalna;)
kafka

przez ekspert_abcZdrowie 27 cze 2012, 13:15
Jak dodać sobie inteligencji? Chyba trochę niezbyt zgrabnie ujęte pytanie. Poza tym, nie ma zgodności co do definicji inteligencji. Jeżeli weźmiemy pod uwagę biologicznie zdeterminowane zdolności umysłowe, to nie bardzo można sobie czegokolwiek dodać. Inni uważają, że mózg jest plastyczny, uczymy się całe życie. Z kolei inni podważają, że to, czego się uczymy, nabywamy w ciągu życia, to nie inteligencja, tylko magazynowanie wiedzy. Jeszcze inni odpowiadają, że na inteligencję przecież składa się wiedza, potencjał umysłowy, uwaga, percepcja, styl poznawczy itp. Debata może trwać w nieskończoność :) Ponadto, jak poprzednicy słusznie zauważyli, istnieje kilka rodzajów inteligencji, chociażby te wyróżnione przez Howarda Gardnera (inteligencja językowa, metematyczno-logiczna, muzyczna, przestrzenna, interpersonalna, intrapersonalna, przyrodnicza, kinestetyczna). Więcej o inteligencji, jej rodzajach, sposobach definiowania, ilorazie inteligencji można przeczytać pod poniższymi linkami:
http://portal.abczdrowie.pl/inteligencja
http://portal.abczdrowie.pl/inteligencj ... talizowana
http://portal.abczdrowie.pl/inteligencja-werbalna
http://portal.abczdrowie.pl/inteligencja-emocjonalna
http://portal.abczdrowie.pl/inteligencja-spoleczna
Psycholog

przez carlosbueno 27 cze 2012, 13:30
Ja chyba w większości tych rodzajów inteligencji uzyskał był słaby wynik. Najgorzej wypada u mnie inteligencja emocjonalna, słabo też matematyczno- logiczna, przestrzenna. Dobrze że chociaż mam niezłą pamięć i zasób wiedzy dzięki czemu inni czasem uważają mnie za inteligentnego choć to żadna inteligencja nie jest.

przez ekspert_abcZdrowie 27 cze 2012, 13:49
carlosbueno, dobra pamięć i zasób wiedzy to są składowe inteligencji. Według Wechslera - autorytetu wśród badaczy inteligencji - na IQ składa się całkiem sporo komponentów. Np. podtesty w skali słownej w WAIS-R (Wechsler Adult Intelligence Scale, czyli testu inteligencji dla dorosłych), takie jak Wiadomości czy Słownik, badają głównie pamięć długotrwałą i zasób wiedzy ogólnej, więc mógłbyś nadrobić swoje "braki", uzyskując dobre wyniki w tych testach. ;)
Psycholog

przez tahela 27 cze 2012, 13:52
moim zdaniem to miesznka wszystkich zdolnosci, które posiadamy jak kojarzenie faktów, wyciąganie wniosków, pamięc itp. sprawy a testy nie zawsze oddaja prawde o danej sobie,
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Sortuj wg