Jak dodać sobie inteligencji?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez what_a_feeling 26 cze 2012, 19:24
aby dodać sobie inteligencji w testach iq
Mi nie chodzi o testy IQ, a tą inteligencję, którą mają w wymaganiach kobiety, aby miał ich przyszły partner.
F20.0

przez rafka 26 cze 2012, 19:26
what_a_feeling napisał(a):
Mi nie chodzi o testy IQ, a tą inteligencję, którą mają w wymaganiach kobiety, aby miał ich przyszły partner.

tabletki tu nie pomogą
rafka

przez what_a_feeling 26 cze 2012, 19:30
Czy ja wiem? Po lekach powinno łatwiej się myśleć, szybciej kojarzyć u mnie z tym kiepsko. Nie wiem czy to wynik schizy, gdyż niezdarność się u mnie nasiliła.
F20.0

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rafka 26 cze 2012, 19:31
what_a_feeling, widziałam ten uśmiech :D
rafka

przez what_a_feeling 26 cze 2012, 19:33
^ :P
F20.0

przez Seraphim 26 cze 2012, 19:33
what_a_feeling napisał(a):Czuję się mało inteligentny. W jaki sposób można sobie "dodać" inteligencji? Ja uczę się 5 języków obcych a potem planuję dołożyć kolejne 3. Idzie mi to z całkiem dobrym skutkiem.

Wystarczy się odzywać w temacie w którym ma się rzeczywiście coś do powiedzenia, w pozostałych tematach wysłuchiwać z poważną miną od czasu do czasu majestatycznie kiwając głową i wtrącając jakieś anekdoty. W pracy polecam garnitur, to nawet z osoby o IQ 70 zrobi 100, w wolnym czasie spacer z książką pod pachą. Dobrym sposobem jest umieszczenie zdjęć z restauracji sushi na facebooku oraz link do jakiegoś filozoficznego felietonu ze stron Krytyki Politycznej. Raz na jakiś czas można się wybrać na drzemkę do filharmonii lub teatru. Nie wolno zapominać o zaznaczaniu na facebooku udziału we wszystkich możliwych alternatywnych wydarzeniach w mieście. Oczywiście osoby zainteresowane muszą się o tym dowiedzieć same, bo zachwalając swój intelekt można wyjść na przygłupa :mrgreen: hehehhe :great:

przez carlosbueno 26 cze 2012, 19:36

chyba dla każdej kobiety ta inteligencja to coś innego tak jak różne jest rozumienie tego terminu. Dla jednej inteligencja to będzie zaradność, pieniądze dla innej znajomość sztuki, literatury a dla jeszcze innej to że błyszczy elokwencją w towarzystwie czy też wzajemne zrozumienie drugiej osoby.

-- 26 cze 2012, 19:44 --

Seraphim napisał(a):
what_a_feeling napisał(a):Czuję się mało inteligentny. W jaki sposób można sobie "dodać" inteligencji? Ja uczę się 5 języków obcych a potem planuję dołożyć kolejne 3. Idzie mi to z całkiem dobrym skutkiem.

Wystarczy się odzywać w temacie w którym ma się rzeczywiście coś do powiedzenia, w pozostałych tematach wysłuchiwać z poważną miną od czasu do czasu majestatycznie kiwając głową i wtrącając jakieś anekdoty. W pracy polecam garnitur, to nawet z osoby o IQ 70 zrobi 100, w wolnym czasie spacer z książką pod pachą. Dobrym sposobem jest umieszczenie zdjęć z restauracji sushi na facebooku oraz link do jakiegoś filozoficznego felietonu ze stron Krytyki Politycznej. Raz na jakiś czas można się wybrać na drzemkę do filharmonii lub teatru. Nie wolno zapominać o zaznaczaniu na facebooku udziału we wszystkich możliwych alternatywnych wydarzeniach w mieście. Oczywiście osoby zainteresowane muszą się o tym dowiedzieć same, bo zachwalając swój intelekt można wyjść na przygłupa :mrgreen: hehehhe :great:

to co piszesz to przepis jak zostać tzw inteligentem. Zapomniał(a)(e)ś dodać że noszenie okularów również wpływa na postrzeganie inteligencji, również budowa ciała koniecznie nie muskularna dodaje trochę IQ.
Największy Forumowy Maruda

przez Candy14 26 cze 2012, 19:48

nie rozumiem

Po lekach powinno łatwiej się myśleć, szybciej kojarzyć

a nie odwrotnie? leki raczej przymulaja
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez kafka 26 cze 2012, 20:00

Chodzi ci o inteligencję emocjonalną?
Utrzymuj kontakty z ludźmi, próbuj wczuwać sie w ich sytuację, rozumieć. To pomoże.

-- 26 cze 2012, 20:01 --

Jest wiele rodzajów inteligencji. Jak tez jest różnie rozumiana.

-- 26 cze 2012, 20:03 --

http://portalwiedzy.onet.pl/13886,,,,in ... haslo.html
http://www.charaktery.eu/slownik-psycho ... -Gardnera/

-- 26 cze 2012, 20:04 --

http://ludzkie-wnetrza.manifo.com/intel ... mocjonalna

Powyżej przydatne linki.
kafka

przez what_a_feeling 26 cze 2012, 20:05
U schizofrenika, neuroleptyki teorytycznie powinny poprawić kojarzenie, pamięć i myślenie.

nie rozumiem
Każda kobieta wymaga, aby jej przyszły partner był inteligentny. Dlatego pytałem, czym jest owa inteligencja i czy da się jej "nauczyć". Na pewno nie chodzi tutaj o punkty IQ a o jakiś inny typ inteligencji.
F20.0

przez Seraphim 26 cze 2012, 20:09
U schizofrenika, neuroleptyki teorytycznie powinny poprawić kojarzenie, pamięć i myślenie.

nie rozumiem
Każda kobieta wymaga, aby jej przyszły partner był inteligentny. Dlatego pytałem, czym jest owa inteligencja i czy da się jej "nauczyć". Na pewno nie chodzi tutaj o punkty IQ a o jakiś inny typ inteligencji. :bezradny:

każda? A każdy facet wymaga aby jego kobieta była inteligentna? Chyba szukasz dziury w całym.

przez kafka 26 cze 2012, 20:09
Każda kobieta wymaga, aby jej przyszły partner był inteligentny.

Myślę, że powinienes zapytać konkretnej kobiety co ma na myśli.

-- 26 cze 2012, 20:11 --

Myślę jednak że chodzi głównie o umiejętność zrozumienia drugiego człowieka, dobry kontakt i poczucie humoru.
kafka

przez carlosbueno 26 cze 2012, 20:13
ja mam b. niską inteligencje emocjonalną jak prawie każdy z zaburzeniami depresyjno- lękowymi i nic na to nie poradzę.
Największy Forumowy Maruda

przez kafka 26 cze 2012, 20:21
carlosbueno, ja też mam tp samo co ty a jednak mam wysoką interpersonalna inteligencję;)
kafka

Sortuj wg