Jak dodać sobie inteligencji?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez what_a_feeling 26 cze 2012, 17:36
Czuję się mało inteligentny. W jaki sposób można sobie "dodać" inteligencji? Ja uczę się 5 języków obcych a potem planuję dołożyć kolejne 3. Idzie mi to z całkiem dobrym skutkiem.
F20.0

przez tahela 26 cze 2012, 17:40
niejaki polski król mowił biegle w 9 językach,ale w żadnym nie miał nic do powiedzenia a najlepsze co zrobił to umarł, Korybut Wiśniowiecki, więc wazniejsze jest to co mowisz choćby nawet i w jednym języku
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Candy14 26 cze 2012, 17:46
tahela, :P boski tekst
niejaki polski król mowił biegle w 9 językach,ale w żadnym nie miał nic do powiedzenia a najlepsze co zrobił to umarł,
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 26 cze 2012, 17:50
tahela, :mrgreen: :great:
Moderator

przez Michuj 26 cze 2012, 17:54
przeważnie używałem zbroi +4, lub miecza +6 do inteligencji.
Loża szyderców

przez what_a_feeling 26 cze 2012, 17:55
Oj nie śmiejcie się.

Co więc oznacza "być inteligentym" ? Ja to rozumiem przez posiadanie szczególnej wiedzy/zdolności na jakiś temat...
F20.0

przez Michuj 26 cze 2012, 17:58
Słyszałem fajną definicję inteligencji: człowiek inteligentny to taki, który potrafi robić tak, żeby być szczęśliwym.
Loża szyderców

przez nowy_franek 26 cze 2012, 18:01
hehee,ale odpowiedzi..
z tym królem to racja :D
ja bym proponował jeszcze jakieś suple , typu Pluszzz sesja itp ;)

Nie zawsze ważny jest poziom IQ, nie to czyni nas ludzmi lepszymi tylko to , co dajemy od siebie drugim. Tzn np. to.
Nie zawsze IQ idzie w parze z tym , że będą Cię lubieć ludzie, jasne że nie wszyscy też muszą ale lepiej byc lubianym niż nielubianym. Weźmy np taką Dode, ma wysokie IQ, powiedzmy że jest ładna (kwestia względna, mi sie nie podoba), ma dobry głos (z tym się zgodzę, ale śpiewa w większości gówniane piosnki) - ale jej sposób bycia , styl , cała otoczka - mnie poraża. Za nic mi sie nie podoba jako całość.
Przykłady można by mnożyć.

Chcesz być np politykiem to myśle , że średni iloraz wystarczy, z tym , że np całośc zamienisz na super gadane, bedziesz demagogiem , który omota tłumy - to wtedy sie sprawdzi IQ które masz.
Chcesz być nauczycielem to dobrze żebyś miał jak najwyższy ten iloraz, ale jesli nie masz cierpliwości do dzieci, pedagogicznego podejscia to za cholere swojej wiedzy nie przekażesz dzieciakom.

IQ to nie wszystko po prostu.
mój nibyBlog Ale jak ktoś nie lubi dużo czytać to nie polecam, ew nie lubi ckliwych opowieści to j.w. Poza tym zapraszam.

przez what_a_feeling 26 cze 2012, 18:08
Ja jestem osobą nieśmiałą i niezdarną, dlatego sprawiam wrażenie mało inteligentnego... Tego się raczej nie da zmienić, więc trzeba zabłysnąć np. znajomością węgierskiego. Sami psycholodzy bardzo pochwalali naukę niszowych języków.
F20.0

przez Candy14 26 cze 2012, 18:09
Co więc oznacza "być inteligentym" ? Ja to rozumiem przez posiadanie szczególnej wiedzy/zdolności na jakiś temat...

nie to oznacza madrosc/ talent... czlowiek inteligentny zrobi z tego uzytek.. glupiec zaprzepasci
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez nowy_franek 26 cze 2012, 18:23
Ale ale - żeby nie było, że Cię ktoś tu zniechęca - bardzo dobrze , że się uczysz tych języków, im więcej tym lepiej, im wyższy poziom tym lepiej.
Prace łatwiej znajdziesz ;) tylko umiej to wykorzystać, chcesz sie uczyć i sie uczysz - to Twój ogromny plus, nie zmarnuj tego ! :)
mój nibyBlog Ale jak ktoś nie lubi dużo czytać to nie polecam, ew nie lubi ckliwych opowieści to j.w. Poza tym zapraszam.

przez carlosbueno 26 cze 2012, 19:06
aby dodać sobie inteligencji w testach iq trzeba poćwiczyć je rozwiązywanie są specjalne książeczki do tego nawet. Ale tak ogólnie inteligencja jest trudno podnieść w dorosłym wieku, znajomość języków jej nie podniesie bo to wiedza a nie inteligencja choć mogą się one oczywiście przydać w życiu. Wysokie IQ nie gwarantuje sukcesu życiowego facet który miał drugi wynik w historii jest życiowym nieudacznikiem, komiwojażerem a wiele osób niespecjalnie inteligentnym dobrze się w życiu powodzi bo maja inne zalety.
Największy Forumowy Maruda

przez rafka 26 cze 2012, 19:08
hm...inteligencja to pewna zdolność.
Nie każdy jest błyskotliwy i strzela pojęciami jak z procy, aby powalić przeciwnika i pokazać, że jest lepszy.
Można mieć prosty umysł jak ''konstrukcja cepa'' i też jest dobrze.
A na siłę grać inteligentnego to jest kamuflowanie swojej ''niskiej samooceny''.

Można swoją inteligencje wykorzystać, ale w złych celach np. oszukując innych, manipulacja. Człowiek mądry tak nie robi.
rafka

przez carlosbueno 26 cze 2012, 19:16
Nie każdy jest błyskotliwy i strzela pojęciami jak z procy, aby powalić przeciwnika i pokazać, że jest lepszy.
koleżanka myli zasób wiedzy, elokwencje z inteligencją to dwie różne rzeczy często z sobą wręcz sprzeczne taki Jan Maria Rokita ma iq poniżej 100 a wydaje się że to inteligent a Doda ma 150 a gada jak głupia dziewucha spod dyskoteki. Ja też mam sporo większą wiedzę i elokwencje niż inteligencje wielu w pracy na budowie uważało mnie za opóźnionego w rozwoju wręcz bo trzeba było mi wszystko tłumaczyć a i tak nie rozumiałem zbyt wiele to samo dotyczy matematyki, czy obsługi programów komputerowych.
Największy Forumowy Maruda

Sortuj wg