Psychologowie chrześcijańscy

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez Seraphim 26 maja 2012, 19:51
A poza tym ciekawe jak psycholog chrześcijański będzie pomagał lesbijce/homoseksualiście ? :D zaleci modlitwę o nawrócenie na hetero, szklankę zimnej wody święconej jak ktoś poczuje pociąg seksualny do osobnika tej samej płci czy może będzie pokazywać rozbierane zdjęcia płci przeciwnej i opowiadał o tym jaka to płeć przeciwna jest fajna?

Poza tym stosunek chrześcijan do innych orientacji jest iście "chrześcijański". Nie dziwią mnie te parapsychologiczne wywody w tym temacie.

przez Lord Kapucyn 26 maja 2012, 19:54
rafka, Dla mnie nie jest ważne zdanie ludzi którzy nie używają własnego mózgu i dyskryminują innych ludzi z powodu ich odmienności. Gdyby nie to, że mam OP'a i zwyczajnie nie mogę, to już dawno dałbym ignora. Koniec hejta dla homosi.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Ferdynand k 26 maja 2012, 19:57
Mad przeczytaj ok?
Naczelny Użyszkodnik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 26 maja 2012, 20:01
Przeczytałem, odp na pw.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Atalia 26 maja 2012, 20:52
Mad_Scientist napisał(a):Homoseksualistą NIE MOŻNA się STAĆ.

Hmm.. A jak wygląda kwestia biseksualizmu?
Mogę powiedzieć tyle, że mój pociąg do osób tej samej płci pojawił się stosunkowo niedawno..
Coś nie chce mi się wierzyć, iż 'od zawsze' musiałam być 'ukrytą opcją bi', której ujawnienie się nastąpiło nagle, w przypływie jakiegoś tam (czyt. kobiecego) czynnika.. :bezradny:

Co do homoseksualizmu jednak - uważa się, iż miejscem, które skupia w sobie jeden z największych współczynników występowania lesbijek (nie - kobiet biseksualnych) jest Syberia, i, do homoseksualizmu owych kobiet przyczyniły się nie czynniki endogenne, a, wręcz przeciwnie - zwyczajnie, zbyt mała liczba mężczyzn występująca na obszarze. /w co, osobiście, nie wierzę - tj. we wskrzeszenie adhocowego homoseksualizmu/

A co się robi? Traci.

przez jaskolka83 26 maja 2012, 20:59
hmmm na co komu psycholog chrześcijański? :?:
a co jak do takiego psychologa przyjdzie homoseksualista/tka? psycholog go "wyleczy"?
a co jak przyjdzie żona alkoholika ktory bije a ona chce rozwodu? psycholog powie "obiecywalas, wytrwaj"?
gorzej... co jak przyjdzie kobieta ktora czuje sie mężczyzna lub mezczyzna ktory czuje sie kobieta? skierowanie psychiatry i farmakologia?
kompletnie tego nie pojmuje
jak masz zalamanie wiary idz do księdza

przez ala1983 26 maja 2012, 22:00
rafka napisał(a):Na początku wyraźnie się pytałam:
Czy ktoś z was korzystał z pomocy ''psychologa chrześcijańskiego''?

Jeśli ktoś z was korzystał czy może coś na ten temat napisać???

Ja korzystałam. Wszystko tak samo jak u "normalnego" psychologa z tym, że dodatkowo otwarcie rozmawiało się o sferze duchowej, coś w stylu kierownictwa duchowego, tylko rola psychologa wiadomo bardziej ograniczona niż księdza. Nie nakierowuje aż tak bardzo, nie ocenia a bardziej słucha.
Moja obecna psycholog też jest wierząca, ale to terapia w nurcie psychodynamicznym, a jej celem jest rozmowa o czym innym, np. o dzieciństwie, więc sferę duchową omawiam z księdzem.
Dla mnie to znaczące, że kierujemy się w życiu podobnymi wartościami i nie robi ona wielkich oczów :arrow: :shock: jak wspomnę coś na temat wiary, co u innych psychologów się zdarzało.

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez linka 27 maja 2012, 11:51
rafka napisał(a):Wiesz Mat, ale lepiej będzie jak będziesz się wypowiadał na temat wiary w wątku Bóg.

Radzę skończyć z pisaniem do ludzi kto może a kto nie może gdzie i co pisać ......... jeśli oczekujesz głaskania po głowie i absolutnego braku wypowiadania opinii niezgodnej z twoim poglądem może zastanów się czy watro pisać tu posty o takiej tematyce. To nie forum religijne.....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez ala1983 27 maja 2012, 12:41
linka, Rafce chodziło o to, że zrobił się mały off top i zaczęto dyskutować o homoseksualistach, co na pewno nie jest celem dyskusji.

jeśli oczekujesz głaskania po głowie i absolutnego braku wypowiadania opinii niezgodnej z twoim poglądem może zastanów się czy watro pisać tu posty o takiej tematyce. To nie forum religijne.....

Przyznasz jednak, że określenie "psychologa chrzecijanskiego" ma coś wspólnego nie tylko z wiarą, ale też, a może przede wszystkim z psychologią, więc moim zdaniem ten wątek jak najbardziej pasuje do forum.

przez Candy14 27 maja 2012, 12:44
określenie "psychologa chrzecijanskiego"

sugeruje kierunek psychoterapii i przeniesienie osobistych przekonan religijnych na klienta
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez ala1983 27 maja 2012, 12:52
i przeniesienie osobistych przekonan religijnych na klienta

Bzdura. Nie jest to rolą takiego psychologa jak i żadnego innego.

przez linka 27 maja 2012, 12:57
Jednak idąc do takiego psychologa trzeba liczyć się z tym, że za prawidłowe będzie nam przedstawiał wzorce sprzeczne z założeniami psychologii świeckiej......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez ala1983 27 maja 2012, 13:05
linka, A czy posiadasz spis takich założeń? Jeśli tak- podaj, chętnie przedstawię swój punkt widzenia.

przez carlosbueno 27 maja 2012, 13:09
jestem ciekawy czy jak poszedłbym do takiego psychologa ( w moim miasteczku tylko właśnie psycholog chrześcijański prowadzi darmową terapie) to by mi nie mówił że powinienem uwierzyć bo tylko wtedy jestem w stanie wyjść z depresji i innych problemów. Miałem na studiach zajęcia z psychologii właśnie z profesorką z chrześcijańskiego nurtu i nie podobało mi się to co mówiła często. Mieliśmy na zajęcia przygotować wywiad z zaburzoną osobą ja przeprowadziłem fikcyjny wywiad niby z kimś zaburzonym a tak naprawdę z sobą i udzieliła rady że ta osoba czyli ja powinienem zacieśnić kontakty z Bogiem i ze źródłem problemów jest wychowanie bez Boga( naprawdę moi rodzice są b. bogobojni). Dla mnie takie podejście do tego było karygodne choć pewnie jest wielu chrześcijańskich psychologów którzy myślą zupełni inaczej niż ta pani.
Największy Forumowy Maruda

Sortuj wg