Psychologowie chrześcijańscy

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez dogomaniaczka 26 maja 2012, 15:23
a homoseksualista to już nie człowiek ? :roll:

przez depresyjny86 26 maja 2012, 15:29
A który świadomie wierzący człowiek (w tym również i pacjent) pochwali homoseksualizm, rozwód, seks przedmałżeński, itp.

Ja pochwalam,moja matka będąca bardzo wierzącą osobą pochwala,wielu katolików pochwala.No ale zaraz będzie,że to nie są prawdziwi katolicy :mrgreen:

-- So maja 26, 2012 3:30 pm --

Dla mnie jest normalnym człowiekiem jak ja,Ty i Ty <odnosi się do siedzących przed monitorem i pokazuje palcem;p>
:)

przez dogomaniaczka 26 maja 2012, 15:33
Moja mama jest wierząca i jedyne czego nie pochwala to chyba seks przedmałżeński, aczkolwiek wydaje mi się, że ma świadomość, że teraz to mało przypadków czeka z tym do ślubu..:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 26 maja 2012, 15:36
ala1983 napisał(a):Seraphim, Ludzie się sami takimi uczynili (albo pomogli im w tym rodzice, opiekunowie itp).

rafka napisał(a):przypominam, że ''homoseksualizm'' ok. 1973 był klasyfikowany jako ''zaburzenie psychiczne'', ale organizacja gejowskie zaczęło naciskać na psychiatrów i zmielili to na ''preferencję seksualną''. Czyli było klasyfikowane jako ''zaburzenie psychiczne''.
Bóg stwarza ludzi a nie homoseksualistów.

Brednie do kwadratu. Gdzie Was tego nauczyli- na katolickich filmach propagandowych z ubiegłego stulecia? Dlaczego dzieci wychowywane w heteroseksualnych rodzinach stają się homoseksualne, a te wychowywane przez pary homoseksualne są heteroseksualne? Bo tak się składa, że orientacja seksualna jest sprzężona z narodzinami, czyli człowiek heteroseksualistą, homoseksualistą albo biseksualistą się RODZI, a nie się STAJE pod wpływem wychowania, przebiegu socjalizacji, wydarzeń życiowych itd.

linka napisał(a):Teolodzy też mogą być ateistami

No właśnie nie. Teologia przyjmuje, że należy zakładać z góry prawdziwość prawd objawionych, które się zgłębia i studiuje. Religioznawcy mogą być ateistami, bo religioznawstwo już takiej konieczności nie zakłada.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez linka 26 maja 2012, 16:28
Mad_Scientist, no tak, racja ..... źle się wyraziłam chodziło mi bardziej o filozofię religii, naukę o niej, dogłębną :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez vifi 26 maja 2012, 18:15
Nie za bardzo wyobrażam sobie żeby w przypadku jakiegoś neurotycznego obrazu Boga czy lęku przed piekłem/opętaniem rozmowa z psychologiem była zupełnie obojętna religijnie. Niechęć do tego żeby psycholog nie narzucał pacjentowi swoich przekonań jest dla mnie zrozumiała, łatwo w takim wypadku o różne nadużycia. Może m.in. dlatego powstało Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich, bo tu od początku jest jasne, konkretne spojrzenie na człowieka i na duchowość jak i też na poszczególne koncepcje panujące w psychologii.
Pytanie czy człowiek rodzi się homoseksualistą jest raczej pytaniem z zakresu biologii/psychologii niż z nauczania Kościoła. Kościół naucza tylko że kontakty homoseksualne są grzechem. Twierdzenia że homoseksualista to nie człowiek, albo człowiek drugiej kategorii to jakieś nieporozumienie. Czytałem wypowiedź księdza który mówił, że często okazuje się że ludzie odrzucają nauczanie Kościoła w jakieś sprawie nigdy jej nie poznali tylko odrzucają jakąś swoją wersję.
Dla osoby niewierzącej powiedzenie, że Duch św. ma przekonać świat o grzechu, czy np. modlitwa o uzdrowienie będzie wyglądało kosmicznie, a zupełne zamrażanie swojego światopoglądu czy wiary na czas terapii byłoby co najmniej trudne. Nie za bardzo w człowieku da się oddzielić duchowość od psychiki. Przyjmowanie że nie należy w ogóle mówić o sferze duchowej też jest pewnym poglądem, a nikt nie postuluje utworzenia Stowarzyszenia Psychologów Ateistycznych, a przecież uczestnicząc w oryginalnej psychoanalizie Freuda też przyjmuje się pewne spojrzenie na człowieka, na rodzinę (może z tą rodziną to przesadziłem).

przez ala1983 26 maja 2012, 18:46
Bo tak się składa, że orientacja seksualna jest sprzężona z narodzinami, czyli człowiek heteroseksualistą, homoseksualistą albo biseksualistą się RODZI, a nie się STAJE

Mad_Scientist, A Ty jaki film oglądałeś?
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez Lord Kapucyn 26 maja 2012, 19:06
To są opinie współczesnego środowiska naukowego, wszystkich psychiatrów, psychologów-Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego, antropologów i wyniki licznych badań, opracowań na ten temat. Człowiek od urodzenia posiada część genotypu odpowiedzialną za sferę seksualną, która dopiero się uaktywnia w okresie dojrzewania, gdy następuje rozwój płciowy. To czy dziecko będzie hetero czy homosiem jest zdeterminowane już przy narodzinach. Poza tym śmieszy to jest odwracanie kota ogonem. Najpierw kler mówił, że homoseksualizm to wynaturzenie, akt niezgodny z naturą, z prawem naturalnym. Jak wykazano, że wśród 99% gatunków zwierząt, w tym wśród ludzi, występuje zjawisko homoseksualizmu i zwierzątka kopulują z osobnikami tej samej płci to zatkało kakao. No właśnie, co ze zwierzętami stworzonymi przez Pana Boga, a które to uprawiają seks homoseksualny? One też to nabyły od rodziców? przez wychowanie? socjalizację? też są zaburzone psychicznie? Przecież zwierzęta według doktryny katolicyzmu nie posiadają rozumu, ani wolnej woli- czyli wynika z tego, że to Pan Bóg je zaprogramował do homoseksualizmu.

Moderator/ R2 - D2

przez ladywind 26 maja 2012, 19:16
Wszystko jest uwarunkowane genetycznie i środowiskowo
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Lord Kapucyn 26 maja 2012, 19:23
Homoseksualistą NIE MOŻNA się STAĆ. Skoro według klechów istnieje terapia, która pozwala "wyleczyć" homoseksualistę i przekształcić go w heteroseksualistę (oczywiście psychiatria i psychologia mówi jasno: to bujda i przejaw dyskryminacji), to zatem to powinno działać w obie strony- terapia powinna móc przekształcić heteroseksualistę w homoseksualistę. A to tak nie działa. Bo nie ważne jakim oddziaływaniom terapeutycznym by mnie nie poddawano to i tak nigdy nie stracę pociągu seksualnego do kobiety i nie zacznę go odczuwać w stosunku do mężczyzny. To jest niezgodne z moim genotypem.

Moderator/ R2 - D2

przez rafka 26 maja 2012, 19:32
Na początku wyraźnie się pytałam:
Czy ktoś z was korzystał z pomocy ''psychologa chrześcijańskiego''?

Jeśli ktoś z was korzystał czy może coś na ten temat napisać???

więc po co tu rozmowa na temat homoseksualistów???
rafka

przez Lord Kapucyn 26 maja 2012, 19:34
Bo to jest FORUM DYSKUSYJNE i tu się DYSKUTUJE na temat PSYCHOLOGII CHRZEŚCIJAŃSKIEJ i jej stosunku do różnych zjawisk, a ten topic nie jest prywatnym folwarkiem.

Moderator/ R2 - D2

przez rafka 26 maja 2012, 19:41
Wiesz Mat, ale lepiej będzie jak będziesz się wypowiadał na temat wiary w wątku Bóg.
Z tego co zauważam to obrażanie wiary dobrze Ci wychodzi.
Dlatego twoje zdanie nie jest dla mnie ważne.
rafka

przez Ferdynand k 26 maja 2012, 19:43
Mad_Scientist sorry że piszę nie na temat, ale czy czytałeś moje małe sprostowanie w temacie z serotoninowy.
PS masz jakieś info o środkach antydepresyjnych pochodzenia roślinnego?
Naczelny Użyszkodnik

Sortuj wg