jak pokonac stres ?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

jak pokonac stres ?

przez siostrawiatru 07 sty 2013, 13:05
Kiedyś na szkoleniu dowiedziałam się o jednym ze sposobów radzenia sobie ze stresem:
Wyprostować się, ręce opuścić wzdłuż ciała, trzy głębokie wdechy i do dzieła.. :D
Bardzo proste i wykonalne w każdej praktycznie sytuacji. Wiadomo że nie działa tak jak benzo na przykład, ale zawsze coś.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

jak pokonac stres ?

przez pisanka 25 lut 2013, 14:06
muszę zacząć pracować nad stresem, bo wykończy mnie to fizycznie jak i psychicznie. Totalna porażka i koszmar. Sesja w szkole doprowadziła mnie do wymiotów, rozdrażnienia, agresji, przytycia i ciągłej nerwówki, praca wywołuje ból głowy i panikę, a wszystko inne wykańcza psychicznie. co w tej głowie musi być, żeby mogło być dobrze?

jak pokonac stres ?

przez agnieszka89 03 mar 2013, 18:10
Witajcie,
Wszystko zależy od naszego umysłu. Niektórzy umieją sobie radzić ze stresem zwyczajnie wmawiając sobie, np. nie ma co się denerwować bo to ni c nie zmieni. Głębokie wdechy i wydechy, liczenie do 10.
A najważniejsze aby umieć się zrelaksować i na chwilę zapomnieć o problrmie, tzw higiena umysłu. Więcej możecie poczytać na stronce intrygantki.pl
W dzisiejszych czasach internet to cenne źródło informacji :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

jak pokonac stres ?

przez pisanka 03 mar 2013, 18:30
zaleciało mi kiepską próbą marketingową...

jak pokonac stres ?

przez Laura. 15 lut 2014, 12:49
Macie jakies pomysly jak radzic sobie ze stresem? Bo ja np przed prawie kazdymi cwiczeniami na uczelni odczuwam to cholerstwo i nie wiem jak to pokonac. Moze bylo by inaczej gdybysmy byli bardziej zgrana grupa...ehh a tak w ogole to ja nie odpoczywam; tylko uczelnia i praca...nie mam jak odreagowac... ;/
Ostatnio edytowano 23 lut 2014, 21:11 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z uwagi na tematykę.
~~~~~~~~~~~~~~~
Abilify-7,5mg
+ Hydroxyzinum

jak pokonac stres ?

przez Elend 15 lut 2014, 21:41
Może lepiej rozplanować dzień by znaleźć choć godzinę dla siebie? Bo tak to idzie się takim ciągiem póki się nie padnie.
A co tak dokładnie stresuje?
Elend

jak pokonac stres ?

przez Laura. 15 lut 2014, 21:56
Stresuje sie tym ze moge zostac zapytana np przez wykladowce o cos...wtedy najczesciej mam jedna wielka pustke...stresuja mnie kontakty z innymi ludzmi...jestem z natury niesmiala i czuje sie nieswojo, nie potrafie podtrzymywac rozmow...ponad to zawsze po zajeciach boli mnie glowa ;/
~~~~~~~~~~~~~~~
Abilify-7,5mg
+ Hydroxyzinum

jak pokonac stres ?

przez Elend 15 lut 2014, 22:10
A pyta? To warto sie przygotować. Wiedza zwiększa pewność siebie. Ważne by być przygotowaną na różne okazje.
Chyba też za bardzo sie przejmujesz. Nieśmiałość można pokonać, ale głównie potrzeba wyrobienia się, czyli próbowania, odnajdywania sie w kontaktach, bycia sobą itd.
Elend

jak pokonac stres ?

przez rafi1111 07 sie 2014, 15:35
Witam.Jestem tutaj nowy.Nawet nie wiem jak zadać pytanie psychologowi.Możliwe,że nowi użytkownicy mają tą funkcję zablokowaną albo jestem ślepy.Mam na imię Kamil.Wbrew pozorom mój nick nie wskazuje imienia.Mam 20 lat,jestem przystojny itd.Wszystko wydaje się ok.Mam pewien problem.W tym roku skończyłem szkołę średnią.Ucząc się do matury,towarzyszył mi stres,bardzo emocjonalnie do tego podchodziłem.Jestem bardzo ambitny,chcę bardzo daleko zajść. Dużo się uczyłem.Ja taki jestem.Traktuje swoje obowiązki poważnie-przynajmniej jeżeli chodzi o naukę.Pobierałem korepetycje z matematyki.Według korepetytorki byłem pewniakiem,że zdam.A tu bummmm.Złapał mnie stres na maturze i przestałem myśleć.Matura z matematyki niezdana.Podniosłem się i dalej do pracy.I tutaj jest problem...Znów towarzyszy mi stres.Strasznie mnie wyniszcza.Nie jestem wstanie już go kontrolować.Nie mogę zasnąć,a rano budzę się zmęczony,mimo że śpię 8 godzin.Potrafi mnie chwycić nawet tuż po przebudzeniu.Strasznie się pocę.Nie jestem wstanie się uczyć przez to.Spróbuję zwalczyć napięcie sportem.Możliwe,że się uda,a jak nie?To gdzie mam szukać pomocy?Nie chcę zawalić poprawki,a poprawiam maturę za 19dni!
Ostatnio edytowano 07 sie 2014, 16:20 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z uwagi na tematykę.

jak pokonac stres ?

przez cichyczlowiek 17 paź 2015, 11:54
Stres będzie nam towarzyszył przez całe życie. Przez stres mam bóle żołądka, zamykam się w sobie. Gdy stresujemy się, warto pomyśleć nad czym przyjemnym, co lubimy.

jak pokonac stres ?

przez Dajanaa131 20 mar 2016, 19:26
Sport pozwala o wiele lepiej kontrolowac stres, ale ja także jak mówi przysłowie" pozorny zawsze ubezpieczony" dodatkowo stosuję suplementację, aby nie dopadła mnie jesienna chandra. Egzaminy poszły mi pod koniec lutego na prawdę dobrze i wszystko było pod kontrolą :)

jak pokonac stres ?

przez olindaa87 27 cze 2016, 22:21
Myślę, że bez pomocy kogoś doświadczonego w tym ciężko nagle zmienić nastawienie. Poczytałam opinie o Mateuszu Grzesiaku i zastanawiam się czy nie pójść na takie zajęcia do niego...
http://specdom.blog.pl czyli mój mały własny świat w którym jestem specjalistą od wszystkiego...

jak pokonac stres ?

przez Piotrek1996 27 cze 2016, 23:19
Spróbuj, jeśli Ci nie nie będzie pasować to zawsze przecież można zrezygnować. Ale są lepsze metody i można je wykonać samemu.
Wspomniana aktywność fizyczna wszelaka, wdychanie i wypuszczanie powietrza, medytacja fajnie oczyszcza umysł, pomaga się uspokajać, a przynajmniej mi pomimo, że buddystą nie jestem oraz raczej nie będę, poszukać zainteresowań prawdziwych. Mi jeszcze pomaga muzyka dużo.

Z drugiej strony też kiedyś byłem strasznie nieśmiały, stresowałem się wszystkim, a przeszło. Nie w stu procentach, ale jest poprawa zdecydowanie. Lekarstw nie brałem żadnych swoją drogą.

jak pokonac stres ?

przez KajaNowik 21 lis 2016, 18:43
Ja kiedy się stresuje muszę pracować. Zaraz znajduję sobie jakąś pracę, wykonuję czynności powtarzające się itp. Wtedy jestem w tzw. transie i to działa na mnie bardzo dobrze. Oprócz tego, bardzo często biegam, to pomaga mi uporać się z problemami i stresem.

Sortuj wg