umysl czlowieka

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

umysl czlowieka

przez listonosz 03 wrz 2006, 07:44
witam czlowiek to skonplikowana istota i interesoje mnie co ty myslisz o psychologi na ile mozna poznac czlowieka i jego psychike mysle ze kazdy znas jest inwidulalnoscia i uwazam ze tak do konca niemozna wniego ingerowac bo konsekwencje sa rozne :( ale to moje skromne zdanie :smile:
Miłosc zwycięża

to prawda

przez fendi 06 wrz 2006, 15:56
każdy ma trochę inny pogląd na życie, co innego lubi,kto inny mu sie podoba itd itd...i choć wiele książek o psychice ludzkiej przeczytałam, choć wiele wypowiedzi psychologów sie nasłuchałam to i tak cieżko mi dotrzeć do ludzi,do prawdziwej przyjażni,do zwiazku duchowego z drugim człowiekiem(są wyjatki , ale ogólnie cieżko ) , bo to wszystko myślę wynika z niesamowitej odrębności psychicznej każdego człowieka, a w ogóle cały nasz umysł jest tak skomplikowany , że jak sie w to zagłębiać to zwariować można ,tak jak i od myślenia o wszechświecie nieskończonym czy umieraniu ...no i to na tyle ...na razie

przez bwahlfipe03 07 wrz 2006, 22:38
ja myśle podobnie jak fendi
są ludzie, którzy działają zgodnie według schematów, teorii i zasad opisanych w książkach
są też tacy, którzy od nich zupełnie odbiegają i to właśnie oni nazywani są niedostosowanymi społecznie, mimo iż na swój sposób sa bardzo normalni
niestety nie wiem od czego jest to zależne, ale wydaje mi się, ze nie od siły charakteru.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Marcia 08 wrz 2006, 10:02
kazdy z nas jest indywidualnoscia...
to jest wspaniale i piekne...
glownym problemem czlowieka jest to ze trudno jest rozumiec szeroko pojeta innosc...
stad bierze sie problem juz wiekszego kalibru jak nietolerancja wobec religii... rasizm... homofobia etc...
ale tak jak na to patrze to wszystko rodzi sie w nas samych...
z naszej odrebnosci psychicznej...
ale tez i roznych aspektow ktore nas ksztaltuja... otoczenie... rodzina... praca etc.
i znow zakwitna maki i storczyki...

przez samtos 11 wrz 2006, 23:00
Ludzie są jak czarne pudełka, wrzucamy coś z jednej strony i obserwujemy co wypada z drugiej. Takie poznanie jest bardzo ograniczone i nie pozwala na pełne zrozumienie ludzkich zachowań.
Wydaje mi się, że człowieka na pewno nie można poznać w pełni i do końca. Każda drobna rzecz ma na nas wpływ, każda sekunda życia modyfikuje nasz charakter, a jak opisać, jak zrozumieć coś co jest w ciągłej przemianie?
Przecież nie potrafimy nawet samych siebie w pełni poznać.

przez Wypalony 12 wrz 2006, 00:05
Ale to wlasnie jest w drugim czlowieku piekne. Ze do konca zycia potrafi byc zagadka ktora mozna zgadywac. To chyba jest recepta na udany zwiazek. Partner ktory przez cale zycie nadal jest dla nas interesujacy, nadal potrafi zaskoczyc...Niestety zbyt wielu ludzi ostatnio slizga sie po powierzchni w kontaktach ze soba. Tych naprawde otwartych, na siebie, na drugiego czlowieka i swiat wokol jest coraz mniej. Zbyt czesto budujemy wokol siebie mury majace nas chronic przed swiatem, ale tez niedopuszczajace nas do tego swiata...
"Moja pieśń życia jeszcze dla mnie nie zamilkła
Niejedna przestrzeń jeszcze mój usłyszy głos"
Jacek Kaczmarski "Obława III"

przez ~Maja 13 paź 2006, 19:09
samtos napisał(a):Ludzie są jak czarne pudełka, wrzucamy coś z jednej strony i obserwujemy co wypada z drugiej.

u każdego wypadnie co innego, to może i z tego powodu jesteśmy takimi indywiudalnościami...
..trzeba być gorszym... by potem stać się lepszym
trzeba być głupim... by móc stać się mądrzejszym... (...)
by czuć upadek... z wysoka spaść trzeba
być na dnie... by móc sięgnąć nieba... (...)

przez bedlambloke 15 paź 2006, 05:14
Ludzie sa jak mieso wlokniasci i krwisci. Do tego chociaz pelni lekow i porzadania w nich wiele. Co ciekawe nawet panka nie powduje ze calkowicie mozesz przestac funkcjonowac. Reakcja a gdzie akcja wydarzenie tam gdzie nie ma lwa. Funkja podstawowa wyznacznik zycia bez niego ognia starczyc by nie moglo aby jaskinia napelnila sie zyciem.
itd. sra ta ta chodzi mi o to ze jest taka granica gdzie nawet czlowieka z przewlekla anoreksja da sie zlamac, jest poziom strachu ktory lamie wewnetrze leki, jest sila ktora kaze rano wstac i nazywa sie tata:D

przez kari77 19 sty 2007, 13:53
Wypalony napisał(a):Ale to wlasnie jest w drugim czlowieku piekne. Ze do konca zycia potrafi byc zagadka ktora mozna zgadywac.

..tak, zagadką..o zróżnicowanym stopniu trudności..;)
...coraz mniej we mnie leukocytów światła *

przez Qrka 20 sty 2007, 15:36
[/quote] Każda drobna rzecz ma na nas wpływ, każda sekunda życia modyfikuje nasz charakter, a jak opisać, jak zrozumieć coś co jest w ciągłej przemianie?
Przecież nie potrafimy nawet samych siebie w pełni poznać[/quote]

sama bym tego lepiej nie ujeła... ;)

przez wiatr 01 kwi 2007, 23:41
hyyyy ,, umysł człowieka" odwiedzone nasuwające się pytania- na ile jest wykorzystywany przez człowieka.świadomie lub nie świadomie? Z jakim potencjałem? :roll:
"mój przyjaciel wiatr"

Sortuj wg