Książki

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez Nimfetamina 13 sty 2007, 17:19
Można wszystko. Dosłownie wszystko.

przez kings 14 sty 2007, 00:08
Hej, ja rzuciłam się na tą książkę i przeczytałam jednym tchem, co oczywiście było bzdurą ponieważ uwierzyłam jakoś tak chyba za płytko , że jestem supermenem i że sobie sama świetnie poradzę. No i oczywiście dopóki miałam w pamięci sekwencje z tej książki i pamiętałam o co w niej chodzi było ok. Znalazłam (wydawało mi) super pracę, zmieniłam mieszkanie itp. radziłam sobie (sama z 3 letnim dzieckiem + normalna praca i praca wieczorami w domu i w każdą sb) ale trwało to tylko pół roku. PO tym czasie mój organizm był fizycznie wyczerpany i padłam na ryj. To było tak jakbym się sztucznie nakręcała - i to był ogromny błąd. I teraz została mi psychoterapia i leki, ale wierzę że się uda i wrócę jeszcze to tej książki ale chyba już z większą świadomością własnych możliwości itp.
Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodziło a jak nie to i tak ok.
Pa
'Gdy są jakiekolwiek wątpliwości to znaczy, że nie ma żadnych wątpliwości.....'

przez shadow_no 14 sty 2007, 13:12
Tak jak juz kiedys pisalem na swojej stronce - Ta ksiazka potrafi zmienic tok myslenia, z moich obserwacji - na lepszy.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mizer 14 sty 2007, 14:46
autor please?
Ciesz się każdym dniem bo nigdy nie wiadomo, kiedy na Twój dom może najechać ciężarówka z gnojem.

przez shadow_no 14 sty 2007, 15:15
Joseph Murphy
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

Re: "Potęga podświadomości" książka z przesłaniem.

przez kari77 17 sty 2007, 16:41
Nimfetamina napisał(a):Po przeczytaniu książki pt. "Potęga podświadomości" zmieniłam swoje poglądy o możliwościach człowieka, jako jednostki. Nasze chęci do działania, pozytywne myśli, które przekażemy do podświadomości i wbijemy do niej mocno, na amen, mogą zdziałać wszystko. W książce, której tytuł podałam powyżej, został opisany przykład pewnego pana, którego córka chorowała na ciężką chorobę skóry. Zdesperowany ojciec, co dzień powtarzał sobie, że da obciąć swoją prawą rękę, po to, by ukochana córka wróciła do zdrowia. Pewnego dnia miał on wypadek samochodowym, w którym stracił prawą rękę. Wkrótce po tym, okazało się, że jego córka odzyskała zdrowie. Niesamowite, a jednak prawdziwe. Musimy uważać na to, co wbijamy sobie do głowy i wszystkie negatywne myśli zastępować pozytywnymi. Kiedy raz pomyślicie o tym, że musicie wykonać dany rytuał czy przyjdzie wam do głowy czarna myśl, natychmiast musicie zniweczyć ją zwiększoną dawką myśli optymistycznych i zaprzeczającym temu, że posiadacie jakiekolwiek zaburzenia. Trzymam kciuki i życzę powodzenia.

P.S. Żeby sprawdzić czy Wasza podświadomość naprawdę jest tak ogromną potęgą, wykonajcie drobne "doświadczenie". Przed snem powtórzcie sobie kilkanaście razy "obudzę się o ... godzinie". Muszą to być jednak czysto pozytywne myśli, musicie wierzyć w to, że naprawdę tak będzie. Oczywiście, nie używajcie żadnych budzików :)!

...dobra książka, acz pozytywnego (dobroczynnego) wpływu na własne ja*..nie zauważyłam.
...coraz mniej we mnie leukocytów światła *

przez silesiaster 18 sty 2007, 00:46
zainteresowałem sie tą ksiązką ale znalazłem głosy w sieci, ze jest ona napisana językiem sekty New Age - czy mógły ktoś zweryfikowac prawdziwosć tej tezy?

podaje linki gdzie znalazłem wypowiedzi i artykuły na temat powiazania ksiązki "Potęga Podświadomości":

http://onanizm.pl/lofiversion/index.php?t2843.html

http://www.opoka.org.pl/varia/sekty/new_age1.html

pozdrawiam

przez śliwka_kalifornijska 18 sty 2007, 13:35
Sugerujesz, że jej nie przeczytasz, jeśli potwierdzi się, że została napisana w duchu sekty New Age? :D

przez silesiaster 18 sty 2007, 14:39
śliwka_kalifornijska napisał(a):Sugerujesz, że jej nie przeczytasz, jeśli potwierdzi się, że została napisana w duchu sekty New Age? :D

jeśli okaże się, że ksiażka jest zmanipulowana i służy temu by manipulować - to nie przeczytam

ćwicz SUMO

przez cinnamon_inspiration 06 lut 2007, 21:06
polecam ksiazke SUMO, Paula McGee, niech was dziwny tytul nie zmyli. ta ksiazka jest o tym, jak pozytywnie zyc i sie cieszyc. jak ktos chce to mu wysle za darmo, bo juz przeczytalam.

pozdrawiam
beata

przez Bring me to live 16 lut 2007, 00:07
Ostanie, które przeczytałem i uważam za dobre:
Toksyczni rodzice S. Forward
Oblicza lęku F. Riemann
Pokochaj siebie W.W Dyer
Strach i paniczny lęk R. Baker

Nie udało mi się jeszcze przeczytać książki "Oswoić lęk" Bemis Judith, Barrada Amr . Poluję na nią od dłuższego czasu i nic:( Może ktoś mógłby ją odsprzedać lub udostępnić w jakiś inny sposób.
192cm, 85kg i zielono-niebieskie oczy, w których czai się lęk...

przez kings 16 lut 2007, 10:00
'Potęga podświadomości' wg mnie ta książka nie ma mocy zmanipulowania, została napisana chyba w 1962 roku troche dawno i na nasze czasy jest napisana chwilami dość archaicznym językiem i trzeba sobie tłumaczyć na współczesny. Nie znam filozofii New Age, ale jeżeli ta książka ma nas zmanipulować to tylko na dobre. Są w niej też odnośniki do Pisma Świętego, (nie sparwdzałam) oraz wskazówki jak się modlić więc myślę, że jest dość uniwersalna. A przykłady są troche jak ze szkółki niedzielnej dla dzieci, ale to dlatego, czytając należy kierowac się własnym rozumem.
Pozdro
'Gdy są jakiekolwiek wątpliwości to znaczy, że nie ma żadnych wątpliwości.....'

przez gusia 18 lut 2007, 05:42
Czytalm to wszystko ...ale no ok....ale teraz tylko pomaga mi Barbara Rosiek (pamietnik narkomanki)....ie ,nie ,ja z tym nie mialam do czynienia...ale....te jej przemyślenia...refleksje-----hmm...po latach inaczej sie to czyta...minęło 15 lat ...teraz inaczej myślę.....głupia...,inteigentna dziewczyma(BaSka)

Polecam..
Płyń mój bluesie,płyń...
niebieski kwiat i kolce

przez maiev 19 lut 2007, 04:45
Czytałam "Potęgę podświadomości" dość dawno temu - i nie powiem żeby ta książka miała na mnie jakiś specjalny wpływ. No, ale ze mną to tak jest - możliwe że jakbym ją teraz przeczytała byłoby inaczej. Podobno do wszystkich książek trzeba dojrzeć.
Pamiętnika narkomanki nie czytałam bo nie mogłam "dopaść" nigdzie gusiu - warto?? zawsze lubiłam książki o tej tematyce, ale zawsze lepiej jak ktoś poleci ;) Czytałam " My dzieci z Dworca ZOO" - zalewałam się łzami normalnie. Podobała mi się chociaż historia niewesoła.
"I need a new version of me..."

Sortuj wg