Książki

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

ciekawa lektura

przez wpr82 14 gru 2006, 22:00
Polecam wszystkim zamartwiającym się o cokolwiek bardzo ciekawą książkę pod tytułem : ,,Jak przestać się martwić i zacząć żyć '' autorstwa Dale Carnegie. Osobiście niedawno zacząłem jączytać, obecnie jestem na 80-tej stronie i mimo tego , że mam bardzo mało czasu wolnego to potrafi mnie tak wciągnąć, żę wszystko inne przestaje być ważne i skupiam całą swoją uwagęna czytaniu tej pozycji.
Wpr82
Wyścig Szczurów dopadnie nas wszystkich

"Potęga podświadomości" książka z przesłaniem..

przez Nimfetamina 02 sty 2007, 02:51
Często popadam w skrajności, a niekiedy robię rzeczy podchodzące pod nerwicę natręctw: literuję usłyszane zdania, słowa, które zazwyczaj muszą się kończyć na parzystej liczbie (jeśli tak nie jest, "dorabiałam" jakiś znak interpunkcyjny), obsesyjnie sprawdzam czy drzwi od domu są zamknięte lub budzę się np. przez dwie noce, o tej samej godzinie z ogromnym lękiem, spowodowanym myślą, że ktoś chodzi po mieszkaniu lub odwiedził mnie duch zmarłej babci... Często miewam przypływy złości (powodowane przez przykre szczegóły), które w drastyczniejszych wypadkach, kończą się połykaniem ogromnych ilości tabletek nasennych lub innych. Nie obyło się również bez samookaleczania. Rozmazywałam krew na pociętej ręce i pisałam palcem na kartce słowo "śmierć". Czytając moje słowa, myślicie zapewne, że niewątpliwie jestem chora, albo mam do czynienia z zaburzeniami psychicznymi.
Uważam jednak, że jestem jedynie osobą zbyt impulsywną, emocjonalną, nerwową, być możne posiadam zbyt bójną wyobraźnię... Ale poprzez siłę podświadomości naprawdę można zniwelować wszelkie przykrości czy ból. Po przeczytaniu książki pt. "Potęga podświadomości" zmieniłam swoje poglądy o możliwościach człowieka, jako jednostki. Nasze chęci do działania, pozytywne myśli, które przekażemy do podświadomości i wbijemy do niej mocno, na amen, mogą zdziałać wszystko. W książce, której tytuł podałam powyżej, został opisany przykład pewnego pana, którego córka chorowała na ciężką chorobę skóry. Zdesperowany ojciec, co dzień powtarzał sobie, że da obciąć swoją prawą rękę, po to, by ukochana córka wróciła do zdrowia. Pewnego dnia miał on wypadek samochodowym, w którym stracił prawą rękę. Wkrótce po tym, okazało się, że jego córka odzyskała zdrowie. Niesamowite, a jednak prawdziwe. Musimy uważać na to, co wbijamy sobie do głowy i wszystkie negatywne myśli zastępować pozytywnymi. Kiedy raz pomyślicie o tym, że musicie wykonać dany rytuał czy przyjdzie wam do głowy czarna myśl, natychmiast musicie zniweczyć ją zwiększoną dawką myśli optymistycznych i zaprzeczającym temu, że posiadacie jakiekolwiek zaburzenia. Trzymam kciuki i życzę powodzenia.

P.S. Żeby sprawdzić czy Wasza podświadomość naprawdę jest tak ogromną potęgą, wykonajcie drobne "doświadczenie". Przed snem powtórzcie sobie kilkanaście razy "obudzę się o ... godzinie". Muszą to być jednak czysto pozytywne myśli, musicie wierzyć w to, że naprawdę tak będzie. Oczywiście, nie używajcie żadnych budzików :)!

przez hackthebrain 02 sty 2007, 15:20
"Jak czlowiek sobie cos wbije do glowy to ciezko potem to naprawic"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez R24 02 sty 2007, 16:42
Witam

Mam ta ksiazke w domu i co prawda calej nie przeczytalem ale zamierzam nie dlugo to zrobic.Pozytywne myslenie jest kluczem prawie do wszystkiego to wiem napewno.Ksiazka jest wypasiona.Moj kumpel uwierzyl po przeczytaniu tej ksiazki ze odniesie sukces w biznesie i mu sie udalo bo jest teraz ustawionym czlowiekiem i zarabia naprawde nie malo.Dla niektorych moze sie wydawac to smieszne.Mi na poczatku tez to sie wydawalo niedorzeczne ale z czasem zaczalem wiezyc.

Pozdrawiam
R24

przez Nimfetamina 02 sty 2007, 17:22
Dziękuje za odpowiedzi, ja szczerze w to wierzę :).

przez samotny 02 sty 2007, 23:52
to bardzo ciekawe ja również posiadam tą książkę aczkolwiek nie miałem czasu jej przeczytać nigdy...kiedyś się zabierałem ale przy natłoku różnych spraw...jakoś wkońcu jej nie przeczytałem...poprzez tego posta zostałem zachęcony aby ją przeczytać... :smile:

przez Nimfetamina 03 sty 2007, 00:44
Cieszę się, że zdołałam kogoś nakłonić do przeczytania :).

[ Dodano: Wto Sty 02, 2007 11:44 pm ]
hackthebrain napisał(a):"Jak czlowiek sobie cos wbije do glowy to ciezko potem to naprawic"

Czy "ciężko"? To zależy od stopnia zaangażowania i ambicji.

przez samotniczka 06 sty 2007, 14:02
Nimfetamina napisał(a):Po przeczytaniu książki pt. "Potęga podświadomości" zmieniłam swoje poglądy o możliwościach człowieka, jako jednostki. Nasze chęci do działania, pozytywne myśli, które przekażemy do podświadomości i wbijemy do niej mocno, na amen, mogą zdziałać wszystko.

Mam pytanie: w czym konkretnie pomogło Ci przeczytanie tej książki? Możesz podac jakiś konkretny i przekonywujący przykład ze swojego życia? Bo zmiana poglądów to nie wszystko, od teorii do praktyki droga bywa daleka. Ponadto udowodniono naukowo, że już samo czytanie optymistycznych tekstów o pozytywnym znaczeniu wpływa na poprawę nastroju, być może dlatego ta książka jest tak popularna...

przez Mina 06 sty 2007, 14:38
Nigdy nie przeczytalam tej ksiazki od deski do deski... dolapalam ja pod koniec gimnazjum jako mala smarkula Specjalnie sie nie zastanawiam nad trescia, uwierzylam ze to wszystko prawda i... sie sprawdzilo. Obudzilam sie kiedy chcialam, wmawialam sobie dobre oceny , wyobrazalam ze je dostaje ( dostawalam) modlitwa i cala reszta. Strasznie dawno nie mialam tej ksiazki w rece i nie spieszy mi sie... nie chce przeczytac czegos co moglo by mi zbytnio pomieszac w glowie lub wydawac sie zbytnio badziewne , bajka na dobranoc .

przez Nimfetamina 06 sty 2007, 23:40
" Mam pytanie: w czym konkretnie pomogło Ci przeczytanie tej książki? Możesz podac jakiś konkretny i przekonywujący przykład ze swojego życia? Bo zmiana poglądów to nie wszystko, od teorii do praktyki droga bywa daleka. Ponadto udowodniono naukowo, że już samo czytanie optymistycznych tekstów o pozytywnym znaczeniu wpływa na poprawę nastroju, być może dlatego ta książka jest tak popularna... "

Oczywiście, że mogę. Oprócz huśtawek nastroju miałam również problemy z sercem (zakłócona praca, szmery). Wmawiając sobie codziennie przez jakiś czas (robię to wciąż, "wmawianie" polega na myśleniu o danej pozytywnej rzeczy), że jestem osobą całkowicie zdrową, szczęśliwą, wypełnioną miłością i nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych. Po pewnym czasie ból serca zniknął, a ja odzyskałam pewność siebie, poczucie własnych wartości i bezpieczeństwa, nie bałam się podejmowania nowych wyzwań. Rozumiem, że dla wielu nieświadomych ludzi, taka "gadka" wydaje się małowiarygodna, spróbujcie zatem w praktyce...

P.S. Książka nie jest aż "tak popularna", z tego co wiem, niewielu ludzi wie o jej istnieniu, niektórzy tylko słyszeli, ale nie wierzą, inni zaczęli, ale "to nie dla nich", a naprawdę nieliczni są Ci, którzy przeczytali od początku do końca i coś z tego wywnioskowali.

[ Dodano: Sob Sty 06, 2007 10:40 pm ]
Mina napisał(a):Obudzilam sie kiedy chcialam, wmawialam sobie dobre oceny , wyobrazalam ze je dostaje ( dostawalam) modlitwa i cala reszta. Strasznie dawno nie mialam tej ksiazki w rece i nie spieszy mi sie... nie chce przeczytac czegos co moglo by mi zbytnio pomieszac w glowie lub wydawac sie zbytnio badziewne , bajka na dobranoc .

Skoro robiłaś wszystko tak, jak chciałaś, dlaczego "nie śpieszy Ci się" ponownie po nią sięgnąć. Jeżeli pomogła Ci w uświadomieniu pewnych kwestii, dlaczego miałoby się znaleźć w niej coś "zbytnio badziewnego"?

przez Mina 06 sty 2007, 23:56
Bo zaczelam myslec. kidys jak przeczytalam ze biale jest czarne wierzylam w to teraz wiem ze trza pomyslec a nie kierowac tylko tym ze skoro jest napisane to tak ma byc.

ps: ale czy to napewno ona pomogla...? oto jest pytanie.

przez Nimfetamina 07 sty 2007, 14:03
To, co w książce jest napisane, ma tylko za zadanie uświadomienie nam pewnych rzeczy, a nie postępowania idealnie według zasad książki. To logiczne.

Mi pomogła, Tobie w zrozumieniu kilku rzeczy chyba też.

przez Qrka 12 sty 2007, 18:23
Tez cos nie cos czytałam na ten temat,było to juz dosc dawno ale ciagle przewijaja mi sie w głowie urywki o pozytywnym mysleniu,mantry,samorealizacja poprzez wizualizacje itd...
Jestem optymistka,z duza doza realizmu raczej ale nie przeszkadza mi to bynajmniej wierzyc w potege nieswiadomosci,nieuchwytnej i niesamowicie tajemniczej czesci naszego istnienia,naszego JA.
Zastanawia mnie jednak czy dzieki podswiadomosci mozna zdobyc naprawde wszystko???
A na ile prawdziwe sa te piekne słowa "Kiedy czegoś bardzo chcemy, cały wszechświat pomaga, by się to spełniło"???
Dzieki psychicznej manipulacji opanowanej do perfekcji mozna sprawic ze ludzie robia dokladnie to,czego sie od nich oczekuje......z jednym wyjatkiem:
nawet jesli prosilibysmy wszystkie wszechswiaty tego swiata o pomoc nie uda sie skłonic drugiej osoby by nas kochała...

Ps.Ale jesli ktos zna dobry sposob, to co tam!chetnie skorzystam
;) :D Pozdravki ;)

moze sie przyda...

przez anyway 12 sty 2007, 23:33
Prowadze walke z depresja...Musze przede wszystkimpokochac siebie... Pomaga mi w tym studiowanie ksiazki Louisu Hay,,Mozesz uzdrowic swoje zycie"
Jezeli ktos byc chcial , to zapraszam do czytania jej madrych slow.
http://blog.tenbit.pl/twoja_moc/

Sortuj wg