Książki

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Książki

przez Akinwo Awzan 16 kwi 2015, 00:54
Molestowanie moralne : perwersyjna przemoc w życiu codziennym / Marie-France Hirigoyen

Temat, który z wielką łatwością umyka, nawet osobom uważającym się za wrażliwe i bardzo wrażliwe oraz zaburzonym (a wydaje się, że mogliby być bardziej poruszeni i świadomi). To jest dla mnie znieczulica.

Dla słów kluczowych: dręczenie, gnojenie, pastwienie, prześladowanie, represjonowanie, gnębienie, szykanowanie, szczucie (zaszczuwać), znęcanie, molestowanie, mobbing, tępienie,
nękanie psychiczne.

Pozdrawiam.

Książki

przez jasaw 16 kwi 2015, 21:42
Polecam ksiązki p. Woydyłło i Miller.
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

Książki

przez NN4V 17 kwi 2015, 07:16
Dydona napisał(a):Pierwsze miejsce to Pismo Święte.Trzeba siegać do niego codziennie, znajdziemy tam słowa życia. ...

A ja myślałem, że chodzi o unikanie depresji, nie jej wywoływanie.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Książki

przez n0grav 28 kwi 2015, 17:05
Witam.Nie za bardzo wiem jak sformulowac pytanie. Moze tak.. Czytalem ostatnio "Potege Podswiadomosci" J. Murphego i szukam podobnej ksiazki bedacej swego rodzaju poradnikiem samomotywacji, samorealizacji.. Podobnej, ale innej. Techniki zawarte w PP pomimo, ze infantylne moga byc skuteczne, ale mnie osobiscie odrzuca mocny akcent religijny. Jestem agnostykiem z lekkim przechylem ku ateizmowi i pewnych rzeczy nie daje rady zaakaceptowac. Zdaje sobie sprawe, ze przy nimimum wyobrazni mozna te techniki dopasowac dla kazdego, ale nie o t omi chodzi. Szukam czegos glebszego, jakiejs filozofii, ktora by pasowalal do mojje soobowosci i byla fundamentem dla codziennego funkcjonowania. Dla kogos o pragmatycznym podejsciu do zycia, neutralnym charakterze, troche egoisty. Dziwne uczucie pisac cos takiego, ale mam nadzieje, ze ktos zrozumie ,o co mi chodzi.

Przy okazji. Jestem przekonany, ze z zakresu filozofii, czy psychologii sa jakies dziela zakazane, ktorych nie kupi sie w ksiegarni, ani o ktorych glosno sie nie mowi, ale ktore gdzies tam sa i warto je poznac. Bylbym wdzieczny za tytuly/autorow. Ewentualnie prosze o informacje na priv. Sam prowadze w tym kierunku poszukiwania i postaram sie odwdzieczyc.

Książki

przez Mamre 28 kwi 2015, 22:51
n0grav, proponuję Ci stoicyzm. Polecane tytuły:
- "Sztuka życia według stoików", Piotr Stankiewicz
- książki dra Tomasza Mazura
- Filozofia jako ćwiczenie duchowe
Jeśli mieszkasz w Warszawie, możesz przychodzić na spotkania Centrum Praktyki Stoickiej.

A co do zakazanych książek, to obecnie tego się nie praktykuje ;). Jedyna zakazana książka to Mein Kampf.
Wenla: 150 mg
Lamo: 50 mg

Od rana nie mogę myśleć
Nie mogę ruszyć się z łóżka
Nigdy nie byłem Napoleonem
Na głowie tylko poduszka

Luxtorpeda

Książki

przez n0grav 30 kwi 2015, 15:01
Mamre, dzieki za propozycje - napewno sie zapoznam. Co do 2 sprawy. Do druku nie trafia duzo ksiazek z roznych powodow. Mysle, ze znajde to, czego szukam. :)

Książki

przez Artemizja 09 maja 2015, 05:51
W chwili obecnej czytam najnowszą autobiografię Ronnie'go O'Sullivana. Nie jest to książka psychologiczna, ale bardzo dobrze obrazuje człowieka, który zmaga się z potężnymi problemami. Książka pokazuje, jak wielki sukces przeplata się z wielkimi psychicznymi upadkami, jak człowiek podnosi się po raz któryś z kryzysu i idzie dalej. Opowiada losy człowieka znanego medialnie, pięciokrotnego mistrza świata w snookerze, ale tak naprawdę wielu mogłoby się podpisać pod tym, co działo się w Jego głowie podczas kryzysów. Warto przeczytać.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Książki

przez Psychoanalepsja_SS 14 maja 2015, 12:47
Hallowell i Ratey - "W świecie ADHD". Świetne zapoznanie laików z tematem, opis i obalenie pokutujących mitów, że z ADHD zmagają się tylko "rozbrykane dzieci".

Książki

przez DemonicInvocation 18 maja 2015, 08:24
Polecacie jakieś książki dotyczące samoświadomości? Interesuje mnie rozpoznawanie zachowań obronnych, osobowość dojrzała i niedojrzała, potrzeby psychiczne. Książki mogą być naukowe, ale wolałbym napisane prostszym językiem. Cokolwiek co dotyczy introspekcji, podręcznikami też nie pogardzę.

Książki

przez kamorgas 07 sie 2015, 14:32
Czy ktoś może coś polecić? Chodzi mi konkretniej i takie gdzie jest przedstawiona analiza człowieka na podstawie zachowań?
Ostatnio edytowano 11 sie 2015, 19:20 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Na przyszłość używaj szukajki, żeby sprawdzić, czy wątek o tej samej tematyce już nie funkcjonuje na Forum.

Książki

przez Znachor 07 sie 2015, 22:28
Ja polecam Style Charakteru S.M. Johnsona :D

Książki

przez alone05 13 sie 2015, 15:45
Ja muszę kupić książkę "Jak przezwyciężyć nieśmiałość i lęk przed ludźmi" Ruth Searle
musi być znakomita jeśli się zyska:
większą wiarę w siebie i poczucie własnej wartości
umiejętność odpowiedniego wykorzystywania mowy ciała
praktyczną znajomość sposobów przezwyciężania nieśmiałości
biegłość w posługiwaniu się technikami radzenia sobie z lękiem społecznym
łatwość nawiązywania nowych relacji, także poznawania przyjaciół
umiejętność prowadzenia udanej konwersacji

Nowe Leki Cesarza

przez SZAv 28 sie 2015, 17:44
Zapraszam do dyskusji na temat lektury książki " Nowe leki cesarza" - po jej przeczytaniu włos może zjeżyć się na niejednej znerwicowanej głowie... :shock:

Nowe Leki Cesarza

przez Kalebx3 28 sie 2015, 17:47
co to za książka ? , gdzie , kto , kiedy ?
Co Cesarz juz prochy musi brać ,żeby lepiej i wymyślniej ciemiężyć zwykłych poddanych leszczy ?
Kit mu w du-pę !
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg