Książki

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Książki

przez Cygnus 05 cze 2014, 10:35
"Kochanek wielkiej niedźwiedzicy" Piaseckiego. Kapitalna książka. Nie powiem o czym. Zaintrygował mnie tytuł :P
Obrzęd żaby kambo - uspokój ducha i wycisz się dzięki porządnemu detoksowi

Książki

przez piterotr 12 cze 2014, 16:28
Szukam coś w takiej tematyce właśnie. Fobia społeczna co to dokladniej jest, co może być tego przyczyną, jak sobie z nią radzić i tym podobne rzeczy. Zna ktoś jakąś ciekawą pozycje?
I zanim pojmiesz co jest najważniejsze w tym syfie, nie raz się potkniesz syzyfie...

Książki

przez ekspert_abcZdrowie 14 cze 2014, 00:01
piterotr, a czytałeś "Terapia lęku społecznego. Podejście poznawczo-behawioralne. Podręcznik ćwiczeń klienta"? Odsyłam do linka, gdzie możesz sobie przeczytać recenzje książki: http://www.psyche.pl/p,pl,110482,terapi ... ienta.html.
Psycholog

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Książki

przez piterotr 14 cze 2014, 18:43
ekspert_abcZdrowie, Nie czytalem. Ale chyba zamówie, sporo ludzi poleca.
I zanim pojmiesz co jest najważniejsze w tym syfie, nie raz się potkniesz syzyfie...

Książki

przez siostrawiatru 20 cze 2014, 19:48
Teraz nie pracuję więc mam mnóstwo czasu na czytanie :105:
Może ktoś coś poleci?
Najczęściej czytam Kinga, Mastertona i Koontza ale chętnie poczytam też coś nowego.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

Książki

przez głosnykrzyk 22 cze 2014, 16:14
Witam, poszukuję książek na temat wychowywania dzieci bez ojca.
Głównie, chodzi o skupienie się na dziecku, jak ono się rozwija gdy tego ojca nie ma, jak radzi sobie w życiu.
Proszę o pomoc, pozdrawiam :)

Książki

przez Bonus 23 cze 2014, 20:58
Czyli koleżanka lubi czytać horrory? Ja przeczytałem kilka horrorów Stephena Kinga. Mam nawet kilka jego książek w domu. Świetny jest też autor: Jonathan Kellerman, Harlan Coben.
Ale ja bardziej wolę czytać thrillery psychologiczne i polskie kryminały.

-- 23 cze 2014, 20:03 --

Dobre są też thrillery medyczne. Mi się podobają thrillery, w których mowa jest o psychopatycznych mordercach.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Książki

przez Alice in wonderland 23 cze 2014, 22:46
Książka "Oswoić lęk"
Czy ktoś czytał? Opinie są różne. Przymierzam się do zakupu...
Ostatnio edytowano 27 cze 2014, 12:06 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z wątkiem zbiorczym.
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

Książki

przez jetodik 23 cze 2014, 22:49
mam tą książkę, sprzedaje razem z wieloma innymi do antykwariatu pewnie pójdzie za 5zł.
coś tam czytałem, ale do końca mi się nie chciało.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Książki

przez miś_koala 23 cze 2014, 23:03
Witam! :)
Piszę do Was z prośbą o radę. Szukam książek, które pomogą mi nauczyć się kilku rzeczy, których mi brakuje i to bardzo przeszkadza.
Jestem studentką medycyny, pierwszy rok. Właśnie zaczęłam wakacje... oblewając oba egzaminy, które miałam w sesji. Czego zabrakło? Trochę szczęścia, trochę wiedzy (ale tylko odrobinę - wiem, w jakim stopniu opanowałam materiał, porównując do osób, którym się udało - naprawdę nie odstaję), ale przede wszystkim właśnie tego czegoś, co sprawia, że jedni wygrywają, a inni nie. Nie chodzi tu chyba o motywację, a w każdym razie nie tylko o nią - pracowałam dużo i uczciwie. Chociaż zawsze dosyć dobrze radziłam sobie z życiem, mam wrażenie, że studia - imho w ogóle trochę przereklamowane, a na pewno po prostu bardzo ciężkie - mnie przerosły.
Chcę więc znaleźć dobre pozycje o tym, jak zaprogramować w sobie to, co w sporcie nazywają mentalnością zwycięzcy. Będę Wam bardzo wdzięczna, jeśli podrzucicie jakieś tytuły. Oczywiście artykuły, linki itd również są mile widziane.

Książki

przez janko 21 sie 2014, 09:48
Nie wiem czy to się pojawiło, ale szczerze polecam dla wszystkich z diagnozą borderline "Uratuj mnie. Opowieść o złym życiu i dobrym psychoterapeucie"
Rachel Reiland. W zasadzie to pamiętnik o wychodzeniu z choroby.
Czasem pomaga psycholog a czasem zwykła rozmowa.

Książki

przez rambleon 29 sie 2014, 15:10
Witam, mam 17 lat, dojrzewam i nie widzę sensu życia. Mógłbym oczywiście dorosnąć jak każdy normalny człowiek i zostawić za sobą głupie młodzieńcze rozważania ale wolałbym coś przeczytać. Czy są jakieś książki psychologiczne, filozoficzne które pomogą mi odnaleźć sens szukania miejsca w społeczeństwie i wartości egzystencji? Interesują mnie autorzy pokroju Freuda, Schopenhauera, czy Nietzschego, z tej epoki, choć nie czytałem dzieł żadnego z nich to bardzo bym chciał, tylko które wybrać do problemu który posiadam? Błagam polećcie coś.

Książki

przez Łapa 29 sie 2014, 16:29
rambleon, ja Ci mogę polecić książki tylko z dziedziny filozofii, bo na tym się w miarę znam, jestem wesołym dyletantem. Schopenhauera odradzam, tylko Cię zdołuje. Nietzsche jest dobry dla młodych i zbuntowanych, może do Ciebie trafi, może nie. Ale ja bym się nie brał za same książki filozoficzne od razu, tylko za książki, które opisują filozofię przekrojowo.
Polecam - "Podróż w świat filozofii". A jeśli chcesz coś lżejszego, o chrześcijańskim zabarwieniu: "Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu"
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Książki

przez amelia83 30 sie 2014, 16:34
Ewa Woydyłło bo jestes człowiekiem zyc z depresja a nie w depresji
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Sortuj wg