Książki

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Książki

przez Saanna 19 sie 2012, 22:50
mnie na dda terapueci ostrzegali wlasnie przed cudownymi poradnikami, ale dostalismy liste i tam byly takie klasyki jak
"lęk przed bliskością"
"toksyczni rodzice"
"toksyczny wstyd"
"pokochać siebie" anny dodziuk
osobiscie uwielbiam " kochac i być kochanym"

Książki

przez zielona miętowa 19 sie 2012, 23:53
kupa, nie klasyki ;) książki popularnonaukowe może i są popularne, ale na pewno nie naukowe. podręczniki akademickie only:

"psychopatologia" Seligman - to jest klasyk
"psychologia zaburzeń" T I i II Carson wyd. GWP
"Osobowość z pogranicza" Goldstein (nienajnowsza i skupia się oczywiście na bpd)

poza tym szukac oczywiście po autorach, którzy skupiali się nad danym z.o. jakie konkretnei cię interesuje?
Every time of midnight
Every time we muddle again
Call and hold flash memory

Książki

przez Pip-Boy 22 sie 2012, 20:08
"Zaburzenia osobowości we współczesnym świecie", Millon, Davis, 2005
Mam tę książkę, to dobry podręcznik akademicki. Przede wszystkim jest w niej obszerny opis każdego zaburzenia osobowości. Jeśli chodzi o opis leczenia, już trochę mniej.
Zainteresowanym mogę użyczyć lektury.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Książki

przez andrzej83x 24 sie 2012, 14:58
Polecam książkę Cialdiniego: "Wywieranie wpływu na ludzi". Bardzo ciekawa pozycja przedstawiająca wiele przykładów z życia w których i my nie raz się znaleźlismy.

Książki

przez Artemizja 16 wrz 2012, 04:49
nomorewords43, czytałam książki Ellisa i faktycznie są pomocne.Nie,nie dostaniesz bana jeżeli podasz link do internetowej księgarni ;) Ale zrób to w dziale "Oferty"-tam również jest temat "książki" ;)Link do podanego przeze mnie wątku:
http://www.nerwica.com/ksi-ki-szukam-sprzedam-kupi-wymieni-t10387-112.html

Ze swojej strony mogę polecić serię"Na ratunek"Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego.Pomogły mi zrozumieć pewne mechanizmy.Powyższe książki zawierają części przeznaczone dla terapeutów,ale są jak najbardziej zrozumiałe dla "niewtajemniczonych".Doskonale ujmują kwestie,które trudno jest wypowiedzieć na głos,z uwagi,że podejmowane tematy są uznawane za kontrowersyjne.

Seria zawiera sześć pozycji:
1.Autoagresja : mowa zranionego ciała / Gloria Babiker, Lois Arnold
2.Przemoc : uraz psychiczny i powrót do równowagi / Judith Lewis Herman
3.Zrozumieć samobójcę / Rory O'Connor, Noel Sheehy
4.Przemoc w rodzinie : psychoterapia sprawców i ofiar/ Cloé Madanes
5.Zrozumieć traumę : poradnik dla osób, które doznały urazu i dla ich rodzin / Claudia Herbert
6.Zanim będzie za późno. Przemoc i kontrola w rodzinie/ Robert J. Ackerman. Susan E. Pickering
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Książki

przez Kamulka84 16 wrz 2012, 11:21
1. Beck Aaron „Terapia poznawcza zaburzeń osobowości”, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego 2005
2. Cantelmi Tonino, Orlando Francesca „Przekroczyć narcyzm”, Wydawnictwo Salwator 2007
3. Cierpiałkowska Lidia „Psychologia zaburzeń osobowości”, Wydawnictwo Naukowe UAM 2004
4. Dessuant Pierre „Narcyzm – przegląd koncepcji psychoanalitycznych”, GWP 2005
5. Jakubik Andrzej „Zaburzenia osobowości”, PZWL 2003
6. Kernberg Otto „Związki miłosne”, Zysk i S-ka 1998
7. Lowen Alexander „Narcyzm – zaprzeczenie prawdziwemu Ja”, Santorski&Co 1995
8. MCWilliams Nancy „Diagnoza psychoanalityczna”, GWP 2009
9. Millon T., Davis R. „Zaburzenia osobowości we współczesnym świecie”, Instytut Psychologii Zdrowia PTP 2005
10. Pospiszyl Kazimierz „Narcyzm – drogi i bezdroża miłości własnej, WsiP 1995
11. Rohr Heinz Peter „Narcyzm – zaklęte Ja”, W drodze 2007

Książki

przez Artemizja 23 wrz 2012, 04:02
"psychologia zaburzeń" T I i II Carson wyd. GWP
Właśnie jestem w połowie pierwszego tomu i jest to bardzo dobra pozycja.Również polecam!

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Książki

przez Artemizja 23 wrz 2012, 12:35
Powietrzny Kowal, czytamy, jeśli interesujemy się psychologią i chcemy ją studiować :D rzecz jasna-z zachowaniem ostrożności i nie wystawianiem sobie "diagnoz" ;)

Administrator

Książki

przez Artemizja 23 wrz 2012, 12:37
Powietrzny Kowal, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ech...mankamenty Internetu-nigdy do końca nie wiesz,czy ktoś mówi poważnie,czy żartuje :twisted: :mrgreen:

Administrator

Książki

przez Artemizja 23 wrz 2012, 12:49
Powietrzny Kowal, ok,będę to miała na uwadze :mrgreen:

Administrator

Książki

przez Nana13 12 lis 2012, 12:03
Czy ktos czytal ksiazke "Aby być sobą" Rudiger Rogoll? Jesli tak, to prosze o opinie. Potem napisze dlaczego pytam, ale nie chcialabym nic sugerowac dlatego chcialabym zeby ktos sie na poczatku obiektywnie wypowiedzial na temat tej ksiazki.
...potwory nie istnieją, ale ludzie tak...

Książki

przez małpka bubu 30 lis 2012, 13:12
Alice Miller
odkryłam ją na studiach dzięki bardzo wymagającemu wykładowcy

przeczytałam wszystkie jej książki wydane po polsku, w obcym nie przeczytam ze względu na słabą znajomość języka

Autorka pisze o przemocy wobec dzieci, jej wpływie na życie dorosłe.

Za każdym razem odkrywam w tych książkach coś nowego. Czuję że nieżyjąca autorka wprost przemawia do zepchniętych/budzących się dopiero uczuć które będą wiodły do wyzdrowienia... bo we mnie dopiero budzi się gniew, tfu, jestem obecnie wulkanem wściekłości, jestem dorosłym dzieckiem toksycznych rodziców... czasami te uczucia są nieoczekiwane i płaczę...

tritace 5 mg 1-0-0, hydrochlorothiazidum Polpharma 12,5mg 1-0-0 (na nadciśnienie)
antykoncepcyjna evra
setaloft 50mg - 1-0-0
lamitrin 100 mg 1-0-1
doraźnie hydroksyzynka

Książki

przez Rafka 30 lis 2012, 13:16
jutro wybieram sie do biblioteki
Rafka

Książki

przez barikello 06 gru 2012, 13:59
Szukam książek z dziedziny psychologii; nie wiem jak dokładnie określić to, czego szukam, chodzi mi o książki głównie stykające się z tematami niskiej samooceny, depresji, kompleksów, fobii, nieśmiałości itd. oraz oczywiście jak sobie z tym radzić. Fajnie by było, gdyby znalazło się coś w formie e-booków. Jeśli zna ktoś jakieś ciekawe tytuły, byłbym wdzięczny za okazaną pomoc :P
barikello

Sortuj wg