Książki

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Książki

przez Artemizja 26 kwi 2012, 20:36
Mnie przypadła do gustu książka "Chcę być kochana tak jak chcę" autorstwa Ewy Konarowskiej i Katarzyny Miller.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Książki

przez rafka 08 maja 2012, 14:10
W swojej biblioteczce mam.
Jak zwyciężyć depresję Serafino Falvo.
Myślę, że tez bardzo dobre są książki Valerio Albisetti.
W swojej biblioteczce mam ''Śmiać się całym sercem''
Ale są też:
* Ból miłości: Jak radzić sobie z problemami życia uczuciowego
* Być przyjacielem czy mieć przyjaciela?: Sposób na poznanie siebie samego i innych
* Czuć się dobrze razem: Jak kierować dynamiką małżeństwa
* Czy można przezwyciężyć strach?
* Dobrodziejstwo samotności: Tysiąc powodów, aby dobrze się poczuć ze sobą samym
* Jak przejść przez cierpienie i wyjść z niego zwycięsko
* Jak przezwyciężyć nieśmiałość?
* Mieć zdrową osobowość
* O miłości: Jak przeżyć razem całe życie
* Podróż życia: jak rozpoznać i docenić pozytywne strony życia
* Pokochać życie i jego niespodzianki
* Potrzeba czułości
* Pracować z sercem: O pracy jako części dobrego życia
* Pułapka anoreksji: Dlaczego się choruje, jak wyzdrowieć
* Rodzice i dzieci
* Stań się tym kim jesteś: Droga chrześcijańskiej psychoduchowości
* Śmiać się całym sercem
* Szczęśliwi mimo wszystko
* Terapia miłości małżeńskiej. Jak radzić sobie z problemami życia razem
* Wystarczy tylko chcieć

Jest też ''Ustalać granice - szanować granice'' - Anselm Grun

-- 08 maja 2012, 14:33 --

Cóż tam jeszcze ''Twoje szczęście jest w tobie''- John Powell
Tego samego autora ''Dlaczego boję się kochać''
rafka

Książki

przez smile 10 maja 2012, 20:19
"Jak pokonałam depresję i nerwicę " - Kazimiery Sokołowskiej jest ok ale mnie aż tak bardzo nie zachwyciła.

Teraz pracuję z książką "Pokonać depresję i stan obniżonego nastroju. Technika pięciu pól" Dr Chris Williams. Nie jest to książka typu "będziesz pozytywnie myślał i cudownie wyzdrowiejesz". Jest to książka dla osób nastawionych i gotowych do codziennej i systematycznej pracy. Dobre uzupełnienie farmakologii, terapii, raczej dla kogoś kto już trochę się pozbierał i nie leży bezwładnie w łóżku nie mając siły nawet się ubrać. Książka oparta jest na terapii kognitywno - behawioralnej, jest dosyć elastyczna, tzn. w jednym z pierwszych rozdziałów robi się niejako diagnozę , z czym ma się największy problem i w jakiej kolejności z poszczególnymi rozdziałami będzie się pracować. Jest też rozdział dla bliskich do przeczytania, rozdział na temat leków, używek tzn alkoholu i narkotyków. Dopiero zaczynam pracę z książką ale wydaje mi się ok.

a jeszcze tutaj jest link do strony która jest uzupełnieniem do książki, niestety w języku angielskim, ale może się przyda
http://www.llttf.com/

Dzisiaj zaczęłam czytać też "Pojedynek z nerwicą" Anny Polender i mam jeszcze "Gdziekolwiek jesteś bądź" Jon Kabat - Zinn - jak ktoś jest z Białegostoku to książki te są dostępne w bibliotece, w wypożyczalni głównej - w ogóle część tych książek o których była mowa w tym wątku jest do wypożyczenia, jak nie w głównej to w filiach lub do poczytania w czytelni.
Zastanawiam się jeszcze nad "Świadomą drogą przez depresję" Kabat - Zinn - ktoś ma jakieś doświadczenia z tą książką?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Książki

przez rafka 16 maja 2012, 21:18
Odkryłam w mojej biblioteczce taką książkę: Maria Socorro Entrena ''Jak pomagać przygnębionym?''
Dałam za nią 5 zł. po przecenie.
rafka

Książki

przez amelia83 04 cze 2012, 17:35
Bellatrix napisał(a):Mnie przypadła do gustu książka "Chcę być kochana tak jak chcę" autorstwa Ewy Konarowskiej i Katarzyny Miller.

czytałąm fajna mądra książka
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Książki

przez ajajaj89 08 cze 2012, 14:09
Ja właśnie czytam

Psychiatria psychodynamiczna w praktyce klinicznej
Autor: Glen O. Gabbard

-- 08 cze 2012, 13:18 --

No i jeszcze ostatnio ksiązki z zakresu psychoanalizy, ktore mi bardzije pomogly niz moje dwie poprzednie psychoterpaie razem zięte

Karen Horney: Neurotyczna Osobowosc Naszych Czasow
Karen Horney: Nowe drogi w psychoanalizie
Karen Horney:Autoanaliza
Erich Fromm: Ucieczka od Wolnosci
Gabbard Glen: Długoterminowa psychoterapia psychodynamiczna. Wprowadzenie
Erich Erickson: Dopełniony Cykl Życia

-- 08 cze 2012, 13:21 --

Oh - gdybym przeczytal te wszystkie ksiazki 10 lat wczesniej to moje zycie potoczyloby sie calkiem inaczej :zonk:
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

Książki

przez rafka 15 cze 2012, 11:47
Bellatrix napisał(a):Mnie przypadła do gustu książka "Chcę być kochana tak jak chcę" autorstwa Ewy Konarowskiej i Katarzyny Miller.

ma w domu ''Dlaczego boje się kochać'' - J. Powell.
rafka

Książki

przez derLogan 15 cze 2012, 21:43
Ragnhild Grodal --> "Bestia". Czytał ktoś? Co o tym sądzicie?
derLogan

Książki

przez ajajaj89 24 cze 2012, 11:05
Teraz polecilbym wszystkie ksiazki McWilliams Nancy oraz ksiazkę Davida Shapiro :Neurotic Styles

-- 27 cze 2012, 11:54 --

No i chyba poczytam Oswoic Lęk Judith Bemis , co prawda jest to powtorka z technik terapii behawioralno-poznwaczej - ale powtorzyc czemu nie?
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

Książki

przez longest_highest 07 lip 2012, 19:48
Hej,

Dwa lata temu wpadła mi w ręce książka nt. psychologii, jednak po przeszukaniu kilku księgarni internetowych mam problemy z jej odnalezieniem. Jedyne rzeczy, które pamiętam to:
- była to większa książka, chyba format A4
- cena około 90-100 zł za sztukę
- były dwie bliźniacze książki, każda w innym kolorze, jedna była zatytułowana "Psychologia coś tam" a druga "Psychologia" (chyba)
- z tego co pamiętam były to podręczniki akademickie, napisane przyjemnym językiem, dobrze się czytało. Było trochę ramek z jakimiś ciekawymi historiami (ramki i ozdobniki w kolorze blado-niebieskim), tekst był wielokolumnowy.
- ze wstępu pamiętam, że było to wydanie któreś z kolei, poprawione. Była to praca zbiorowa, autorzy zagraniczni, zachwalano, że książka jest dobrym podręcznikiem.
Czy może kojarzycie jakieś tytuły? Przypuszczam, że jestem w stanie przypomnieć sobie po okładce, jednak muszę jakoś zawężyć poszukiwania. Wydaje mi się, że jedna z książek miała zieloną okładkę, a druga fioletową. Powiedziałbym również, że na okładkach było coś narysowane.

Książki

przez Brendi 15 lip 2012, 14:13
Dzień dobry,pisze w sprawie o pomoc w ustaleniu dobrej książki zajmującej się psychologią z punku widzenia jako medycyna.Szukałem w internecie jest masę książek i ciężko się zdecydować.Czy mógłby ktoś podać jakieś dobre książki ? z góry dziękuje za pomoc ;).

Książki

przez nomorewords43 22 lip 2012, 13:34
Dynona - dziękuję Ci z całego serca za założenie tego (jakże potrzebnego) wątku.
Wykorzystam go i po raz drugi na tym forum,
ale po raz pierwszy w odpowiednim do tego miejscu pochwalić tytuł, który mi pomógł w życiu bardzo:
"Jak zadbać o własne szczęście" -autor - Albert Ellis
Przepiszę dla Was z tylnej okładki- "To jest książka dla każdego, kto:
-narzucił sobie zbyt rygorystyczne nakazy i nierealistyczne roszczenia;
-odczuwa z tego powodu lęk, głęboki smutek, złość, nienawiść do siebie;
-ma skłonność do użalania się nad sobą i obwiniania innych;
-pragnie zmienić niezdrowy przymus odniesienia sukcesu w zdrową chęć odniesienia sukcesu;
-chce nauczyć się jak krok po kroku eliminować problemy emocjonalne i nie dopuszczać do ich ponownej eskalacji."

Cena ~25 zł(?) za 238 stron.
Czyta się lekko, łatwo, przyjemnie, lektura skutecznie zmienia postawę wobec Siebie i wobec świata.

-pozdrawiam wszystkich piszących w wątku i proszę, by podając tytuł dodawali też opis książki, lub własne o niej wspomnienie. A teraz pytanie, czy za podanie linku do mojej ulubionej internetowej księgarni psychologicznej
dostałbym bana za kryptoreklamę?
pozdrawiam wszystkich, którzy posiedli boską umiejętność czytania (ze zrozumieniem).-nomorewords43
nomorewords43

Kupie ksiazki akadmickie z psychologii.

przez C(c)złowiek 15 sie 2012, 21:46
Jak w temacie kupie tanio uzywane ksiazki.

Pozdrawiam.
"Żyjemy w świecie przyjemności pozbawionych radości" ;) Erich Fromm
GG: 5365347

Książki

przez qwerty_ona 19 sie 2012, 22:38
Dobra lektura dotycząca zaburzeń osobowości i metod leczenia
Witam, przejrzałam forum ale nie znalazłam nic odnośnie książek, podręczników z tej dziedziny. Bardzo proszę osoby obeznane o podanie tytułów książek, w które mogłabym się zagłębić... Interesują mnie książki na prawdę warte polecenia...

Pozdrawiam

Sortuj wg