Książki

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Książki

przez kahir 22 maja 2011, 14:11
Sabaidee, możliwe, że tak by się stało. całe szczęście popełnił. z prozy rosyjskiej polecam jeszcze "Idiotę" Dostojewskiego. książka bardzo nieoptymistyczna, trochę przerażająca, ale mądra. i prawdziwa.
świat jest pełen psychologów.

Książki

przez on23 29 maja 2011, 15:07
Musze powiedzieć ze czytają ,,oswoić lęk,, natrafiłem na identyczny przykład mojego napadu od którego wszystko się zaczęło :(((((

Wyobraź sobie przez chwilę, że jedziesz autostradą. Nagle, bez żad¬nego powodu, serce zaczyna ci bić jak oszalałe. Oddychasz z trudnoś¬cią, nie możesz przełknąć śliny. Czujesz zawroty głowy, a kiedy za¬ciskasz ręce na kierownicy, widzisz, że są mokre od potu. Ogarnia cię panika. Próbujesz zrozumieć, co się dzieje, ale nasuwają ci się tylko bezładne myśli. Wytężasz siły, żeby dojść do siebie, ale im bardziej się starasz, tym bardziej sytuacja wymyka ci się spod kontroli. Powta¬rzasz sobie: „Uspokój się!", ale uczucie paniki narasta. Próbujesz słu¬chać radia lub skupić się na jeździe, aby nie myśleć o tym, co się z tobą dzieje. Powoduje to jednak następną falę lęku! Sekundy wydają się trwać wiecznie. „Co będzie, jeśli teraz zemdleję? Może to atak serca!"
Zdrętwiały, przerażony na myśl o tym, co może się stać, wypatrujesz najbliższego zjazdu, gorączkowo szukając pomocy. Opuszczając autostra-dę, powoli się uspokajasz, ale wciąż jesteś niespokojny i zdezorientowany.
To, co ci się przydarzyło, mogło cię spotkać na targu, w kościele, w ulubionej restauracji lub w jakimkolwiek innym miejscu. Przeży¬łeś atak panicznego lęku. Jego symptomy mogą być różne, ale reakcja jest zawsze ta sama - przerażenie!
Prawdopodobnie atak lęku zaczyna ci się kojarzyć ze zdarzeniem na autostradzie, wobec tego wnioskujesz: „Jeśli przytrafiło się to na autostradzie, równie dobrze może się zdarzyć wszędzie". A ponieważ coraz więcej myślisz o powtarzających się napadach paniki, ich sympto¬my są coraz częstsze i wskutek tego unikasz różnych miejsc, ograniczając w ten sposób swój kontakt ze światem. Przychodzi czas, kiedy zaczynasz wierzyć, że jedynym naprawdę bezpiecznym miejscem jest twój dom. Tak właśnie rozpoczyna się koszmar. Z chwilą, kiedy znalazłeś się w zamknię¬tym kręgu wyznaczanym przez strach i próby jego uniknięcia, stałeś się ofiarą choroby znanej jako agorafobia, czyli lęku przestrzeni.
Chciałem Ci powiedzieć tyle o tęsknocie o samotności o wspomnień potopie. O tym wszystkim czego mi brakuje i o pustce którą teraz czuje

Książki

przez cafe_psychologia 01 cze 2011, 00:23
tallis frank "wolni od obsesji"
http://www.facebook.com/pages/Cafe-Psyc ... 4410879973
dzielmy się ciekawostkami z zakresu psychologii

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Książki

przez bobinek 11 lip 2011, 15:19
ksiazki ,po ktorych wiele sie zmienilo w moim zyciu to:
"lęk" kępińskiego
Karen Horney - Neurotyczne Osobowości Naszych Czasów
Jak pokonałam depresję i nerwicę Kazimiera Sokołowska
Stoicyzm uliczny. Jak oswajać trudne sytuacje Marcin Fabjański
http://pordubitz.org/wiadomosci.onet.pl
Wstęp do psychoanalizy Zygmunt Freud
Zaburzenia psychiczne i emocjonalne. Przewodnik popularnonaukowy Wojciech Imielski

Książki

przez sebastian86 11 lip 2011, 18:51
polecam "Powiedz Stop" M.Słowikowskiego
We Are The Champions 2016(L)

Książki

przez miki74 08 sie 2011, 13:09
Polecam książkę "Głębokie uzdrawianie emocji" Alberta Ellisa. Lektura obowiązkowa dla wszystkich neurotyków. ;)
miki74

Książki

przez Anna C. 11 sie 2011, 10:09
Myślę, że osoby zainteresowane tym, jak może wyglądać terapia "od środka" zaciekawią książki Irvina Yaloma. I tu polecałabym właściwie wszystkie - bez wyjątku :)
Większość jego publikacji w języku polskim to fabuły, których tematem jest terapia lub relacja terapeuta - pacjent.
Można się mniej lub bardziej zgadzać z jego orientacją teoretyczną, obieranymi strategiami czy niektórymi poglądami, ale myślę, że jego dużą zaletą jest to, że jest (w mojej ocenie) skrajnie humanistyczny...

Dla profesjonalistów ukazały się po polsku trzy tytuły - "Psychoterapia grupowa", "Psychoterapia egzystencjalna" i "Dar terapii". Moim zdaniem także warte zapoznania się :)
...z bliska nikt nie jest normalny... Caetano Veloso

http://systemowa.blogspot.com

Książki.

przez yoannaa 23 sie 2011, 14:14
Książki o psychologii , encyklopedie ?
Jakie polecacie książki o psychologii coś w stylu encyklopedii .?
Ostatnio edytowano 23 sie 2011, 18:17 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu
Krwawię cicho żyjąc .

Książki

przez *Monika* 23 sie 2011, 18:18
yoannaa, Przeglądnij proszę ten wątek, może znajdziesz coś, co Cię zainteresuje.
Obrazek
Główny Moderator

Książki

przez yoannaa 23 sie 2011, 20:23
Wiesz.. tu podają bardziej jak sobie poradzić, ja szukam czegoś w stylu encyklopedii , z hasłami , żeby poczytać dowiedzieć się czegoś o sobie , o innych .
Krwawię cicho żyjąc .

Książki

przez kpi_pl 20 lut 2012, 20:25
Polecam książkę Wyprawa Marka KAMIŃSKIEGO

Dla zdemotywowanych :D i nie tylko
http://kpi.pl/psycholog
Pomoc psychologów,psychoterapeutów online ANONIMOWO. Porozmawiaj z psychologiem na żywo online przy zachowaniu anonimowości (nie ujawniasz twarzy,personaliów,etc)

Książki

przez HelpHelp 26 lut 2012, 19:04
Witam :) Znacie może jakieś książki lub artykuły z czasopism naukowych mówiących o tym jak pomóc kobiecie dojść do siebie po mastektomii,jak pomóc jej wrócić do życia społecznego?Na czym polega wsparcie psychiczne kobiet po mastektomii?Pozdrawiam :D

Książki

przez kafka 12 kwi 2012, 10:28
Cermak "Czas na wyleczenie"podręcznik
Czy ktoś z was to czytał lub jest w trakcie?
Ja własnie zaczęłam i w podręczniku proponują,m aby utworzyć grupę i w niej rozmawiac o wnioskach i przemyśleniach płynących z kolejnych przeczytanych stron czy zrobionych ćwiczeń.
Kto byłby chętny na dołączenie do takiej grupy?
Ostatnio edytowano 12 kwi 2012, 11:01 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: zmieniono dział i połaczono z uwagi na tematykę
kafka

Książki

przez jestem bogiem 19 kwi 2012, 02:26
polecam książkę jak zwalczyć stres, ktory jest jak wiadomo mocno powiązany z lękami
http://www.zlotemysli.pl/kategoriaprodu ... jczyk.html :pirate:
' Twoja akceptacja to twój świadomy upadek '

Sortuj wg