Lęk przed seksem .....?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Lęk przed seksem .....?

przez Agasaya 15 cze 2011, 23:41
człowiek nerwica, przeważnie to rodzice utrzymują taką 13 latkę i jej latorośl ...
Agasaya

Lęk przed seksem .....?

przez depresyjny86 16 cze 2011, 01:13
Moim zdaniem rodziną takiej 13tki w ciąży powinien zająć się kurator..
:)

Lęk przed seksem .....?

przez dogomaniaczka 16 cze 2011, 09:54
człowiek nerwica napisał(a):Dobra a jak taka 13tka ma dziecko utrzymać

jej problem. było myśleć o tym wcześniej. mnie strasznie irytują teksty dziewczyn jak zajdą w ciąże i myślą np. czy usunąć i argumentem jest "bo ja za młoda jestem żeby być matką" no żesz...to było o tym myśleć zanim się zaczęło uprawiać sex. widocznie na sex też byłaś za młoda. ryzyko jest zawsze. no ale jak takie 13 letnie dziewczyny są na tyle głupie żeby jeszcze robić to bez zabezpieczenia bo im chłopak mówi że "on nie chce z gumką bo to nie jest tak przyjemne" :roll: no coś mnie trafia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Lęk przed seksem .....?

przez linka 16 cze 2011, 10:20
Wszystko jest dla ludzi - tylko trzeba z umiarem. 16 lat - granica umowna, ale moim zdaniem w miarę ok.
Co do utrzymywania dzieci itd. Nie każda ciąża musi się kończyć porodem, nie każdy poród jest równy utrzymaniu i wychowaniu dziecka. To tak na przyszłość ;)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Lęk przed seksem .....?

przez dogomaniaczka 16 cze 2011, 10:23
no tak zawsze można usunąć albo oddać dziecko do adopcji, a potem dalej robić to co się robiło....

Lęk przed seksem .....?

przez dogomaniaczka 16 cze 2011, 10:33
a ja myślę że nie ma co wchodzić w ten temat bo nie na to tu miejsce a temat dośc kontrowersyjny :P

Lęk przed seksem .....?

przez lukasz1 16 cze 2011, 12:02
A według mnie seks powinien być dozwolony po 18 roku życia. Osoby uprawiające seks z nieletnim partnerem powinny być traktowane jak pedofile. Może dość ostro to napisałem, ale nie mogę patrzeć na gimnazjalistki, licealistki, które chwalą się ile to razy uprawiały seks. Zdarzało się nawet, że 16 letnia dziewczynka chciała iść ze mną do łóżka. Oczywiście nie zgodziłem się i w jak najrozsądniejszy sposób starałem się to wytłumaczyć. A co do samego lęku przed seksem... Jeżeli ktoś ma np. nerwicę lękową, to lęk przed jakimkolwiek zbliżeniem często występuje. Też miałem raz taką sytuację. Niestety alkohol pomógł w pokonaniu lęku. Oczywiście miałem wyrzuty sumienia, ponieważ widziałem tą kobietę pierwszy raz w życiu. Ogólnie powinno się najpierw dobrze poznać drugą osobę, zaufać jej, a wtedy jakikolwiek lęk przed zbliżeniem powinien minąć. Przepraszam, jeżeli kogoś uraziłem.

Lęk przed seksem .....?

przez Agasaya 16 cze 2011, 12:04
niestety ale to że dzieci rodzą dzieci i że dzieci uprawiają seks jest winą tylko i wyłącznie dorosłych... bo najwidoczniej nie rozmawiają z dzieciakami o tych sprawach i konsekwencjach nie zabezpieczania się... Jak taka 13 latka jest niedoinformowana co i jak to nie dziwmy się że dzieją się takie rzeczy... :roll:
Agasaya

Lęk przed seksem .....?

przez Katixx 16 cze 2011, 18:58
moje zdanie jest takie - niech sie bzyka kazdy kto chce niezaleznie ile ma lat (no wezmy pod uwage ta ustawowa granice wieku 15),a kto nie chce to niech zyje w celibacie i niech jedni na drugich nie psioczą :105:

Lęk przed seksem .....?

przez dogomaniaczka 16 cze 2011, 19:15
Lady_B, nie zawsze jest tak że jest winą tyllko i wyłącznie dorosłych..niektórzy ludzie są po prostu no...głupi. niestety. i co by nie robić i tak zrobią swoje. presja otoczenia i te sprawy. albo po prostu zwyczajna głupota...a w klatce nie zamkniesz.

Lęk przed seksem .....?

przez grusia 16 cze 2011, 19:19
lukasz1 napisał(a):A według mnie seks powinien być dozwolony po 18 roku życia. Osoby uprawiające seks z nieletnim partnerem powinny być traktowane jak pedofile. Może dość ostro to napisałem, ale nie mogę patrzeć na gimnazjalistki, licealistki, które chwalą się ile to razy uprawiały seks. Zdarzało się nawet, że 16 letnia dziewczynka chciała iść ze mną do łóżka. Oczywiście nie zgodziłem się i w jak najrozsądniejszy sposób starałem się to wytłumaczyć. A co do samego lęku przed seksem... Jeżeli ktoś ma np. nerwicę lękową, to lęk przed jakimkolwiek zbliżeniem często występuje. Też miałem raz taką sytuację. Niestety alkohol pomógł w pokonaniu lęku. Oczywiście miałem wyrzuty sumienia, ponieważ widziałem tą kobietę pierwszy raz w życiu. Ogólnie powinno się najpierw dobrze poznać drugą osobę, zaufać jej, a wtedy jakikolwiek lęk przed zbliżeniem powinien minąć. Przepraszam, jeżeli kogoś uraziłem.

oczywiście, że w idealnym świecie, powinno się poznać osobę, zaufać jej, najlepiej pokochać z wzajemnością na zawsze. ale nie żyjemy w świecie idealnym. najważniejsze aby młodzież wiedziała, jak się zabezpieczać, żeby nie traktowali seksu, jako towaru, żeby wiedzieli, że to bliskość i fantastyczna sprawa. żeby wiedzieli, że niezależnie od zabezpieczeń ZAWSZE istnieje ryzyko ciąży. żeby nie wierzyli w brednie, że za pierwszym razem się nie zachodzi, że zajście w ciążę jest skorelowane z fazami księżyca, albo czymkolwiek innym. edukacja i poszanowanie siebie.
a kolejne ograniczenia wieku są bez sensu. można rozważnie, z miłości uprawiać seks w wieku 16 lat. a można się bujać po pijaku i w wieku 40. dla mnie wstrząsające są słoneczka czy tęczę. bo uwłaczają godności kobiet, dziewczyn. czegoś takiego nie było.
lęk przed seksem? czy lęk przed bliskością?
Tęcza jest ważna. Najważniejsza.

Lęk przed seksem .....?

przez bez celu 16 cze 2011, 19:25
mam podobny problem.. 20-tkę mam juz za soba więc patologia mnie może nie nazwiecie ale jedak również boje sie tego bólu a przede wszystkim konsekwencji.. co robić jak sie chce a jednak nie moze..

Lęk przed seksem .....?

przez Agasaya 16 cze 2011, 19:38
bez celu, tzn w jakim sensie boisz się bólu??
Agasaya

Sortuj wg