Psychologia a ezoteryka

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Psychologia a ezoteryka

przez zujzuj 16 maja 2011, 17:34
Ja sie nie znam, ale to sie właśnie kupy trzyma. Mowi sie że jakaś tam planeta jest w jakimś układzie, że w jakiejś pozycji itd... Ruch planet, oddziaływań wzajemnych na to i tamto. Co sie kupy nie trzyma? To tak jakbyś powiedział, że na przypływy i odpływy ma znaczenie satelita jakiejś planety nie wiadomo gdzie. Nie ma. Wpływ ma księżyc i rozumiem że z tego samego powodu ważniejsze są planety w naszym układzie.

Psychologia a ezoteryka

przez Lord Kapucyn 16 maja 2011, 17:47
Oddziaływania międzyplanetarne w Układzie Słonecznym czyli oddziaływania grawitacyjne, zderzenia i oddziaływania poprzez promieniowanie wynikają z zależności fizycznych. I to się trzyma kupy. Natomiast wyssane z palca twierdzenie, że konfiguracja gazowych olbrzymów i planet skalistych wpływa na losy ludzkości i pojedynczych jednostek nie trzyma się kupy. Jest to pozbawione naukowych przesłanek.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Psychologia a ezoteryka

przez marcja 16 maja 2011, 19:55
Nie trzyma sie kupy? Na kazdym kroku czuje "energie" slonca (wplywa na moj nastroj, samopoczucie) "energie" ksiezyca rowniez (nie moge spac, gdy jest pelnia, jestem wtedy niespokojna)
I te wlasnie planety (zeby uproscic sprawe astro mowi o sloncu i ksiezycu, ze to planety) najbardziej wplywaja na horoskop indywidualny. I pomylki zdarzaja sie bardzo rzadko dziwnym trafem. Zreszta trafnie napisal o tym Wojciech Eichelberger, znany psychoterapeuta.

"Zaproszono mnie do swego rodzaju pojedynku z wybitnym, nieżyjącym już niestety, polskim astrologiem Robertem Walterem (1908-1980). Miałem mu podać godziny, daty, miejsca urodzenia oraz płeć trzech osób. z którymi już jakiś czas pracowałem w gabinecie psychoterapeutycznym, zachowując ich nazwiska w całkowitej tajemnicy. Po trzech tygodniach spotkaliśmy się w gronie szacownych warszawskich astrologów, gdzie pan Walter i ja odczytaliśmy swoje kilkustronicowe opracowania na temat każdej z tych osób. Ku mojemu zaskoczeniu, w dwóch wypadkach na trzy opracowania mojego adwersarza okazały się przynajmniej tak samo trafne i wyczerpujące jak moje. Nie wierzyłem własnym uszom, słysząc jak człowiek, który nigdy nie widział osób, o których mówił, przytaczał powikłane, intymne fragmenty ich losów, daty najważniejszych wydarzeń z ich życia i eleganckim językiem opisywał istotę ich psychologicznych problemów. W owym czasie, po ukończeniu uniwersyteckiego kursu psychologii, byłem bardzo sceptycznie nastawiony do wszelkich sugestii i teorii zakładających, że nawet jakaś niewielka część odpowiedzialności za indywidualne ludzkie losy może znajdować się poza nami.
Astrologia - uznająca, że wydarzenia w naszym życiu, a nawet nasze samopoczucie, zależą od przestrzennych stosunków między planetami i księżycami Układu Słonecznego i ich położenia względem centralnej gwiazdy - wydawała mi się pomysłem absurdalnym. Intelektualna uczciwość nie pozwoliła mi jednak odmówić udziału w tak elegancko skonstruowanym eksperymencie. Byłem zresztą przekonany, że mój pogląd na astrologię uzyska dzięki temu ostateczne potwierdzenie. Mój arogancki racjonalizm otrzymał bolesną lekcję pokory"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Psychologia a ezoteryka

przez Lord Kapucyn 16 maja 2011, 21:11
Aktywność słońca wpływa na m.in. działalność receptorów serotogenicznych, co z kolei skutkuje polepszeniem nastroju. Kolokwialnie mówiąc "ćpamy" energię słoneczną. Dlatego wiele osób w okresie wiosenno-letnim doświadcza poprawy kondycji psychicznej. Czysta biologia.

A to co przytoczyłaś to żaden dowód. Dysponując takimi danymi jak "godzina, data, miejsce urodzenia oraz płeć" człowieka potrafię ustalić tożsamość każdego człowieka, a ca za tym idzie zdobyć istotne informacje o przebiegu jego życia. Jak myślisz, ile dziewczynek urodziło się w Zielonej Górze dnia 24 kwietnia 1986 r. o godzinie 15:37?

Słuchaj, myślę, że nie uda nam się przekonać nawzajem. ;) Ty masz swoje racje, ja mam swoje.

Moderator/ R2 - D2

Psychologia a ezoteryka

przez marcja 16 maja 2011, 21:36
Kazdy sam steruje swym zyciem ale dziewczynki te bada do siebie podobne charakterologicznie i moga miec podobne losy (pod warunkiem tej samej godziny urodzenia)
Zgadzam sie, nie ma co kontynuowac;) Ale moglbys kiedys z samej ciekawosci poprosic kogos z forum astro o interpretacje Twojego horoskopu urodzeniowego i zobaczyc co wyjdzie ;)

Psychologia a ezoteryka

przez Lord Kapucyn 16 maja 2011, 21:42
Jak to określił Eichelberger jestem "aroganckim racjonalistą", więc dla samej zabawy wybiorę się do profesjonalnego astrologa.

Moderator/ R2 - D2

Psychologia a ezoteryka

przez marcja 16 maja 2011, 21:45
Super :D To daj kiedys znac, czy sie sprawdzilo :)

Psychologia a ezoteryka

przez NoOneLivesForever 16 maja 2011, 22:13
@Mad_Scientist
więc dla samej zabawy wybiorę się do profesjonalnego astrologa.
Czyż to nie cudowne, mam dla ciebie ofertę nie do odrzucenia, tak się składa, że jestem (od niedawna) profesjonalnym astrologiem przez duże P, niskie ceny, wysoka jakość usług, to moja dewiza, szczęściarz z ciebie, no no. A mogłem tu nie trafić i poszedłbyś do jakiegoś hochsztaplera i zapłacił mu 500 zł za sesję. Ja biorę tylko 300 i to przez internet! Tak wiem, nie do wiary, ale to prawda... aż ci teraz sam zazdroszczę. Szczegóły na priv. :smile:
NoOneLivesForever

Psychologia a ezoteryka

przez kahir 16 maja 2011, 22:47
czy mam przygotować stół operacyjny.. doktorze?
świat jest pełen psychologów.

Psychologia a ezoteryka

przez marcja 16 maja 2011, 23:01
A poza tym wszyscy w domu zdrowi ? :lol:

Psychologia a ezoteryka

przez NoOneLivesForever 16 maja 2011, 23:12
Niestety nie wszyscy.
NoOneLivesForever

Psychologia a ezoteryka

przez kahir 16 maja 2011, 23:21
choroba trawi naród polski! a Niemiec kradnie naszą polską ziemię i ładuje ją do swojej niemieckiej teczki!

przepraszam, tak mi się wyrwało ;]
świat jest pełen psychologów.

Sortuj wg