W jaki sposób ludzie łączą się w pary?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez dogomaniaczka 02 lip 2011, 13:52
człowiek nerwica, ee mi się nigdy w życiu nie podobali blondyni z niebieskimi oczami, bo to takie banalne i co? jestem z takowym od prawie 4 lat, więc chyba jednak to tak nie działa. a P. mi się kompletnie nie podobał.a teraz jak kocham to jest najpiękniejszy na świecie.

przez depresyjny86 02 lip 2011, 14:01
Hmmm muszę Wam to co mam na myśli jakoś inaczej napisać,dokładniej...bo nieumiejętnie to określiłem<myśli>

-- N lip 03, 2011 12:57 am --

No chodzi o to,że facet żeby w ogole być branym pod uwagę musi dobrze wyglądać,być chudym chociaż.Wiadomo,że nikt nie związe się z kimś kto ma nadwagę dużą np 120 kilo
:)

przez zagubiona13 03 lip 2011, 10:43
człowiek nerwica napisał(a):No chodzi o to,że facet żeby w ogole być branym pod uwagę musi dobrze wyglądać,być chudym chociaż.Wiadomo,że nikt nie związe się z kimś kto ma nadwagę dużą np 120 kilo

nie zgodzę się :D fakt, wygląd jest istotny - bo też uważam, że w większości wypadków jest to pierwszy bodziec, ale bardziej chodzi o akceptacje samego siebie. Bo jeżeli ktoś ma problem z samym sobą z zaniżoną samooceną, krytykuje siebie na każdym kroku to niestety ale nie można wymagać od otoczenia tego żeby ktoś akceptował go za niego samego.(masło maślane :) )a takie rzeczy - niestety - ale emanują z podwójną siłą. ale jestem w 100% pewna, że "mankamenty w urodzie" można nadrobić osobowością - tylko nie można się skreślać na dzień dobry!!
A to, że społeczeństwo nam wariuje i coraz mniej wartościowych ludzi bo teraz lansik i solara jest w modzie...to też inna historia.
W ogóle to uważam, że ludzie (nie wszyscy) głównie młodzi boją się wyższych wartości. Łatwiej iść za tłumem i być z wylansowanym pustakiem - bo to teraz modne i tak łatwiej niż być z kimś mniej urodziwym, ale wartościowym. Kurde przykre to.
Życie depcze wyobraźnie.Zrozum.Uwierz.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Autodestrukcja 03 lip 2011, 12:20
No ja mysle ze trzeba na tyle ,,wyglądać" zeby nie być odpychającym i to jest oczywiste. Jeśli się chcesz buntować przeciw faktowi że masz cos takiego jak wygląd i musisz włożyć pracę w to żeby dobrze wyglądać no to niestety będzie problem. Wygląd sam w sobie jako kształt, czysto zewnętrzna forma wywołuje jakieś tam wrażenie,zdanie ale wobec stylu bycia, osobowości, ktore mają większe znaczenie na to kim się jest, schodzi na dalszy plan. Myślę, żę najważniejsze jest to kim się jest < wygląd tylko w to wchodzi> byle by tylko nie tworzyć bariery w postaci jakiegoś niezadbania. Nie można wymagać od nikogo żeby oszalal na punkcie naszej osobowości na tyle żeby pokochać smród i pryszcze.
Autodestrukcja

przez linka 03 lip 2011, 15:03
Znam wielu facetów za chudych, za grubych, z odstającymi uszami, i różnych innych - tak samo jak znam wiele takich dziewczyn, i twierdzenie że włąśnie to odstrasza płeć przeciwną to usparwiedliwianie się, trzeba się zaakceptować, polubić - bo skoro ktoś sam się nie lubi i nie uważa za osobę godną lubienia - to jak inna osoba ma go lubić?
Charyzma, uśmiech, pasja ......... :great:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez depresyjny86 03 lip 2011, 22:49
Linka,hmmm muszę się pochwalić,że ostatnio właśnie coraz bardziej siebie lubię.Na serio ;) I uważam,że jestem osobą godną lubienia.

Chodzi mi o to,że człowiek może być nieladny itp,itp.......ale nie może przekraczać pewnych norm,np. ktoś z dużą nadwagą.

A co do pasji......nie wiem co Wy ludzie macie z tą pasją....

przez Autodestrukcja 05 lip 2011, 11:53
Chodzi mi o to,że człowiek może być nieladny itp,itp.......ale nie może przekraczać pewnych norm,np. ktoś z dużą nadwagą.

ok, ale ta granica nie dotyczy nawet wagi, ale jakeigoś ogarnięcia, ktore zapewne wynika z tego co powiedziałą linka czyli lubienia siebie.

A to , że człowieku nerwico się lubisz jest świetne. Jestem tu od jakiegos czasu i pamiętam że jest taki użytkownik ktory strasznie co chwila wali sam siebie w twarz, chyba najwyższy czas żeby sobie odpuścił ;)
Autodestrukcja

przez Phobos1 05 lip 2011, 20:12
Akurat z nadwagą mozna sobie poradzić, tak samo jak z niedowagą. Gorzej np. ze wzrostem jak facet ma mniej niż 175-180 to już nic z tym nie zrobi. Podobnie jest np. z wypadaniem włosów.

Poza tym kobiety to patrzą nie tylko na wygląd, ale tez na sukcesy, jak facetowi w życiu nie idzie to raczej ma marne szanse na znalezienie drugiej połowki.

To co mozemy w sobie zmieniać, to powinniśmy to robić, zakceptować musimy tylko rzeczy niezmienne.
Mój plan wyjścia z nerwicy i depresji post2221231.html#p2221231

przez paradoksy 05 lip 2011, 20:54
znam kolesia który ma ok 160 cm wzrostu i ma zajebiste powodzenie. więc te wasze teorie typu : nie może być za gruby ,za chudy, za taki, za siaki sa z dupy wyjęte.
paradoksy

przez depresyjny86 05 lip 2011, 22:12
Wyjątek potwierdza regułę:)

Autodestrukcjo naprawdę siebie polubiłem i zaakceptowałem,a to co pisałem wcześniej,te moje pierdzenie na siebie nie ma już żadnego znaczenia,było - mineło.

przez dogomaniaczka 05 lip 2011, 22:14
człowiek nerwica, czy Twoim zdaniem każdy grubas który waży ponad 100kg jest sam ? gwarantuję Ci że nie :mrgreen: poza tym często jest tak że tacy ludzie właśnie łączą się w pary. że nadwaga ich zbliża do siebie. tak samo jak mogą zbliżać takie problemy jak nasze. na takiej zasadzie ludzie też łączą się w pary.

przez TheGrengolada 05 lip 2011, 22:21
dominika92 napisał(a):człowiek nerwica, czy Twoim zdaniem każdy grubas który waży ponad 100kg jest sam ? gwarantuję Ci że nie :mrgreen: poza tym często jest tak że tacy ludzie właśnie łączą się w pary. że nadwaga ich zbliża do siebie. tak samo jak mogą zbliżać takie problemy jak nasze. na takiej zasadzie ludzie też łączą się w pary.

Ja osobiście znam taką parę: ona ładna, zgrabna i zadbana, a on... hmm... potężny. I żyją i mają się dobrze. Z nadwagę chyba jest jak z każdym problemem: jeśli za bardzo o tym się myśli, to bardziej go się wyolbrzymia. Otoczenie może nie zwracać uwagę na coś, co nam strasznie przeszkadza.

przez Margolka 05 lip 2011, 23:15
TheGrengolada, ma rację. Sama jestem grubasem jak to określacie 170 wzrostu i nigdy nie miałam problemów z facetami. Teraz jestem ze szczupłym 185 wzrostu. Wglądamy jak hipopotam i żyrafa i w niczym to nikomu nie przeszkadza. Zwyczajnie jak ludzie mają do siebie pociąg to nic nie stanie na przeszkodzie. Największy problem mają Ci, którzy stwarzają sobie sztuczne problemy.Wygląd? Zobaczcie jak człowiek się zmienia przez lata. Ilu ludzi jest doskonałych? To nie wygląd ale zespół wszystkich cech człowieka sprawia, że się komuś podobamy lub nie. Zresztą myślę, że to się zmienia z wiekiem, młodsi stawiają na zewnętrzność a im człowiek starszy tym bardziej docenia wnętrze partnera :smile:
och życie czemu tak pędzisz?
nie dajesz sercu oddechu
czy kiedyś za tobą nadążę?
czy umrę nawet w pośpiechu?

przez dogomaniaczka 05 lip 2011, 23:28
Margolka, nie jesteś grubasem :) ważysz 120 kg? z tego co widziałam na fotkach, śmiem wątpić :)

Sortuj wg