W jaki sposób ludzie łączą się w pary?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez Sorrow 15 kwi 2011, 17:52
Nie rozumiem tego raz są osobno a potem są parą. Jak to się dzieje?

Pamiętam, że kiedyś jak byłem na koloniach jakaś ładna dziewczyna przyszła do mnie pokoju i rozmawiała ze mną, potem spytała się mnie dlaczego jestem taki zimny i wyszła z pokoju. Nie rozumiem tej sytucji, czy ktoś mógłby mi ją wyjaśnić?

przez NoOneLivesForever 15 kwi 2011, 18:04
Może próbowała złapać z tobą kontakt, zawrzeć nić porozumienia, może z tobą flirtowała, a ty nie grałeś z nią w tą grę nie rozumiejąc zasad.

Do pytania z tematu się nie odniosę, bo jak dotąd jestem niesparowany.
NoOneLivesForever

przez linka 15 kwi 2011, 18:08
Hmmm.... tak po prostu, nie da się tego wytłumaczyć w oparciu o jedną zasadę, o wzór......
Jednych łączy namiętność - patrzą na siebie, rozmawiają i już czują że coś zaiskrzyło, jednych przyjaźń i w miarę czasu jak się poznają rozumieją, że chcą spędzać coraz więcej czasu z tą drugą osobą. Wtedy kiedy jest dużo tematów do rozmowy, kiedy ta druga osoba okazuje się być zbiorem cech których od partnera oczekujemy.....motylki w brzuchu........ Sorrow, nigdy nie byłeś zakochany?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Sorrow 15 kwi 2011, 20:20
linka napisał(a):Hmmm.... tak po prostu, nie da się tego wytłumaczyć w oparciu o jedną zasadę, o wzór......
Jednych łączy namiętność - patrzą na siebie, rozmawiają i już czują że coś zaiskrzyło, jednych przyjaźń i w miarę czasu jak się poznają rozumieją, że chcą spędzać coraz więcej czasu z tą drugą osobą. Wtedy kiedy jest dużo tematów do rozmowy, kiedy ta druga osoba okazuje się być zbiorem cech których od partnera oczekujemy.....motylki w brzuchu........ Sorrow, nigdy nie byłeś zakochany?

No byłem kilka, może kilkanaście razy. Ale moje pytanie jest o tym jak ludzie łączą się w pary nie jak stają się zakochani bez wzajemności.

przez Sorrow 15 kwi 2011, 21:07
To działa?

przez depresyjny86 15 kwi 2011, 21:22
Sorrow przecież to banalnie proste.Jeżeli dwie osoby dobrze wyglądają,mają w miarę ok charakter i powiedzmy są na mniej więcej tym samym poziomie,no to się łączą w pary.......oczywiście,tłumaczą to sobie "miłością" i jakimiś bzdetami w brzuchu,choć tak naprawdę chodzi o zwykły pociąg seksualny,namiętność..
No czasem też jest tak,że te osoby jakoś tam się poznają i są przyjaciółmi przez jakiś czas i dopiero potem się jakoś to rozwija..
Ostatnio edytowano 15 kwi 2011, 21:59 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: gdyby pociąg seksualny równal się miłości..
:)

przez zujzuj 15 kwi 2011, 21:37
O nie. To nie jest takie łatwe. O ile zakochanie to rzeczywiscie forma pociągu seksualnego, to kwestia czemu akurat ta osoba a nie inna jest troche bardziej skomplikowana.
Wiele osób z tego forum zakochuje sie w pewnym typie ludzi i czesto sprawia im to problem. Zakochanie to kwestia podświadomości. Mołość to już kwestia dojrzałości.

przez NoOneLivesForever 15 kwi 2011, 21:46
Sorrow przecież to banalnie proste.Jeżeli dwie osoby dobrze wyglądają,mają w miarę ok charakter i powiedzmy są na mniej więcej tym samym poziomie,no to się łączą w pary.......oczywiście,tłumaczą to sobie "miłością" i jakimiś bzdetami w brzuchu,choć tak naprawdę chodzi o zwykły pociąg seksualny,namiętność..
Ale ty jesteś, jak zacięta płyta. To nie prawda, miłość to coś więcej niż pociąg seksualny, wygląd i charakter. Z czym ty usiłujesz walczyć poprzez to ciągłe zaprzeczanie? Tobie się nie przydarzyło, bardzo mi przykro, ale to nie oznacza, że innym nie, i że miłość nie istnieje.

-- 15 kwi 2011, 20:50 --

To działa?
Spróbuj. Czasami może i działa. W przedszkolu działało i w podstawówce też. ;)
NoOneLivesForever

przez Sorrow 15 kwi 2011, 22:00
zujzuj napisał(a):O nie. To nie jest takie łatwe. O ile zakochanie to rzeczywiscie forma pociągu seksualnego, to kwestia czemu akurat ta osoba a nie inna jest troche bardziej skomplikowana.
Wiele osób z tego forum zakochuje sie w pewnym typie ludzi i czesto sprawia im to problem.

Szkoda, że nikt się nie zakochuje w moim typie.

przez zujzuj 15 kwi 2011, 22:23
Mysle, że można też skutecznie w tym zakochaniu przeszkadzać innym, jak i sobie. Dodam jeszcze, że powszechna jest koncepcja "drugiej miłości"(nie wiem jak to nazwać). Często osoby którym zabrakło bliskości w kontakcie z rodzicem płci przeciwnej, są podatne na "pułapkę" pierwszej miłości. Nie ważne czy związek jest ok, czy spełnia nasze oczekiwania tacy ludzie zostają do konca w pierwszym związku, w którym powtarzają błędy rodziców i w którym są tak na prawde nieszczesliwi. Podobno do osiągnięcia szcześcia w miłości, konieczne jest wyjście z pierwszego związku miłosnego. Najlepiej go "przegapić"... choć nie wiem co autor miał na myśli pisząc takie coś. Czesto też ludzie którzy przezyli bardzo intensywnie miłość w wieku nastoletnim, szukają potem podobnego uczucia. Jednak chodzi im o uczucie w nich, które może wywołac taka czy inna osoba, a nie o sama osobę. Potencjalny partner ma cos zrobić, a nie ma byc partnerem. Generalnie im pózniej tym lepiej
Ostatnio edytowano 15 kwi 2011, 22:34 przez zujzuj, łącznie edytowano 1 raz

przez Sorrow 15 kwi 2011, 22:31
shinobi napisał(a):
Sorrow napisał(a):To działa?

W podstawówce dzialało. :)

Rozumiem, że po podstawówce skończyło działać :P ? Czy też zadziałało raz a skutecznie :P ?

przez Borsuk 15 kwi 2011, 22:33
człowiek nerwica napisał(a):Sorrow przecież to banalnie proste.Jeżeli dwie osoby dobrze wyglądają,mają w miarę ok charakter i powiedzmy są na mniej więcej tym samym poziomie,no to się łączą w pary.......oczywiście,tłumaczą to sobie "miłością" i jakimiś bzdetami w brzuchu,choć tak naprawdę chodzi o zwykły pociąg seksualny,namiętność..
No czasem też jest tak,że te osoby jakoś tam się poznają i są przyjaciółmi przez jakiś czas i dopiero potem się jakoś to rozwija..

Dużo osób aseksulanych ma uczucia romantyczne, zauroczenie itp. Miłość jest ewolucyjnie użyteczna, służy do wychowania potomstwa, to nie dowodzi, że jest prawdą, ale nie widzę powodu żeby ją uznać za bzdurę a jako osoba bez uczuć sexualnych i romantycznych jestem chyba dosyć obiektywny w tej kwestii.

przez soulfly89 16 kwi 2011, 00:49
Sorrow napisał(a):
shinobi napisał(a):
Sorrow napisał(a):To działa?

W podstawówce dzialało. :)

Rozumiem, że po podstawówce skończyło działać :P ? Czy też zadziałało raz a skutecznie :P ?

Za czasów mojej podstawówki to też działało, a potem nie trzeba było pytać, bo było wiadomo... Że np. jesteśmy parą jak chodzimy za ręce, jak się całujemy, jak śpimy razem.... Ale generalnie im ludzie są starsi to tym bardziej właściwie nie wiadomo od jakiego momentu są parą i wszystko się robi coraz bardziej pogmatwane :/ Teraz to już nawet jak ktoś z kimś sypia to nawet głupio pytać czy są parą czy nie są bo "to skomplikowane" :p Ja tego nie ogarniam.

przez Sorrow 16 kwi 2011, 00:54
Acha, czyli ludzie w jakiś tajemniczy sposób się łączą w pary a Ja nadal nie wiem jak.

Sortuj wg