wasze zaprzepaszczone plany, marzenia

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez Denial 08 maja 2011, 12:50
Nie wiem czy rozumiem, zaraz się upewnię :)

Tzn. po urazie nie dać się myślom na przykład typu: "zawaliłam rok => nadchodzi kolejna sesja => co będzie jak znowu sobie nie poradzę?" i panice, tylko stawić temu czoła i działać mimo strachu? W sumie jak się przesadzi z panikowaniem, że znowu będzie to samo to można spędzić czas tylko na przeżywaniu swoich obaw i rzeczywiście do tego doprowadzić. No paraliż.

Albo: pewnie nie znajdę pracy, nikt teraz po studiach nie ma pracy itp. itd. w końcu się nie wysyła CV bo "i tak to nic nie da"
I sing the body electric...

przez *Monika* 08 maja 2011, 13:07
Denial, Ciężko jest się nie zrażać. Ja to rozumiem. Musisz chcieć próbować. Stagnacja nic tu nie da.
Zrozumiałeś co miałam na myśli. :D

buu, To nie bój sie na zapas!
Chodzisz na sesje terapeutyczne?
Obrazek
Główny Moderator

przez buu 08 maja 2011, 13:26
Monika1974, chodzę grubo ponad rok. Przez ostatnie miesiące moja terapeutka co chwile miała urlop, chyba jakieś problemy, ale nie wnikałam. Zaleciła mi kontynuować terapię w innym miejscu. Dostałam skierowanie, pierwszą wizytę mam 17 maja. I znów kolejna zmiana.
La inteligencia sin ambición es como un pájaro sin sus alas.
buu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 08 maja 2011, 13:47
buu, Źle reagujesz na zmiany? Troche denerwują nie?

Ale popatrz na to od innej strony....leczysz się, robisz to dla siebie.
Obrazek
Główny Moderator

przez buu 08 maja 2011, 19:55
Ostatnio się ich trochę skumulowało. Na parę z nich nie miałam wpływu. Tak, są męczące zwłaszcza, gdy przychodzą zupełnie niespodziewanie. Ciężko mi się wtedy szybko 'przestawić'. Wiem, że dla siebie. Jednak już trochę przepracowałam przez ten rok i obawiam się, że z nową osobą będę musiała wałkować wszystko od początku. Ale mimo wszystko czekam do tego 17 bo ostatnio ze mną kiepsko..
Się zrobił offtop na mój temat :oops:
buu

przez C(c)złowiek 09 maja 2011, 14:06
Moja zaprzepaszczona miłość... :(((
"Żyjemy w świecie przyjemności pozbawionych radości" ;) Erich Fromm
GG: 5365347

przez Anna Maria 09 maja 2011, 23:27
Ja mam poczucie,że zaprzepaściłam życie.
Anna Maria

przez Denial 10 maja 2011, 01:09
kasiątko napisał(a):Ja mam poczucie,że zaprzepaściłam życie.

Przecież jeszcze się nie skończyło...
I sing the body electric...

przez *Monika* 10 maja 2011, 01:11
buu napisał(a):Ostatnio się ich trochę skumulowało. Na parę z nich nie miałam wpływu. Tak, są męczące zwłaszcza, gdy przychodzą zupełnie niespodziewanie. Ciężko mi się wtedy szybko 'przestawić'. Wiem, że dla siebie. Jednak już trochę przepracowałam przez ten rok i obawiam się, że z nową osobą będę musiała wałkować wszystko od początku. Ale mimo wszystko czekam do tego 17 bo ostatnio ze mną kiepsko..
Się zrobił offtop na mój temat :oops:

Nic nie szkodzi,że off top, mówimy o zaprzepaszczonych marzeniach :D
Nie lubisz być w centrum uwagi? ;)
Obrazek
Główny Moderator

przez Sabaidee 10 maja 2011, 06:55
buu, ja napisałem to żartobliwie. Jasne, że każdy ma swoje porażki, bo to tylko życie, które nieustannie usiłuje nas czegoś nauczyć. Ważnym jest, aby wyniku tych nauk wyciągnąć jakąś wiedzę na przyszłość, a nie trawić ich w kategoriach końca świata.
Sabaidee

przez buu 10 maja 2011, 13:05
Monika1974, wbrew pozorom lubię, osoba którą byłam wciąż we mnie jest, a ona zdecydowanie zwracała na siebie uwagę na co dzień. Jeszcze parę miesięcy temu czułam, że żyję, że dzieje się coś dobrego. Ostatnio się trochę wycofałam. No i kiedyś na jednym forum się przejechałam, może też dlatego ;)

Sabaidee, rozumiem, nie odebrałam źle Twoich słów :smile:

Ka_Po, fakt, tych 'końców świata' już było wiele, ale jednak wciąż jestem. Upadam, załamuje się, podnoszę.
buu

przez acetyloCoA 04 lip 2011, 01:06
Kochani, ja po 4 latach męki (rok urlopu zdrowotnego) rzucam medycynę, którą studiowałam wbrew sobie. W d... mam wypowiedzi moich znajomych typu "jeszcze tylko 3 lata się przemęcz, skończ to i będziesz zarabiała grubą kasę". Nie mam zamiaru dłużej się męczyć. Uważam, że na zmiany jest ZAWSZE czas. Najgorsze u mnie jest tylko gdybanie "gdybym nie była chora i w przeszłości zrobiłabym inaczej, to...". Przecież to masochizm! Stukam się w głowę i staram się śmiać z takich bezproduktywnych myśli. Niedługo mam też zamiar zamknąć pewną sprawę z przeszłości - muszę ruszyć tyłek i w końcu to sobie poukładać.
Buziaki!!!
Kobieta musi wyglądać tak mądrze, by jej głupota była miłą niespodzianką.
Karl Kraus

przez L:) 04 lip 2011, 12:57
acetyloCoA napisał(a):Kochani, ja po 4 latach męki (rok urlopu zdrowotnego) rzucam medycynę, którą studiowałam wbrew sobie. W d... mam wypowiedzi moich znajomych typu "jeszcze tylko 3 lata się przemęcz, skończ to i będziesz zarabiała grubą kasę". Nie mam zamiaru dłużej się męczyć. Uważam, że na zmiany jest ZAWSZE czas. Najgorsze u mnie jest tylko gdybanie "gdybym nie była chora i w przeszłości zrobiłabym inaczej, to...". Przecież to masochizm! Stukam się w głowę i staram się śmiać z takich bezproduktywnych myśli. Niedługo mam też zamiar zamknąć pewną sprawę z przeszłości - muszę ruszyć tyłek i w końcu to sobie poukładać.
Buziaki!!!

Do medycyny trzeba mieć powołanie, moim zdaniem dobrze robisz jak tego nie "czujesz" i nie lubisz, idź za głosem serca (i rozumu) ; )
L:)

przez acetyloCoA 04 lip 2011, 23:45
L:), bardzo lubiłam praktyki w szpitalu i pracę z ludźmi. Miałam ponoć fantastyczne podejście, ale kucie tabeli na pamięć i świadomość, co się dzieje w tym hermetycznym środowisku mnie wystraszyły. Po prostu to jednak nie moja bajka, ale bardzo bałam się podjąć tę decyzję. Teraz czuję się jakby kamień spadł mi z serca, ale wiele musiałam najpierw przejść, by do tego dojść.
Buziaki!
Kobieta musi wyglądać tak mądrze, by jej głupota była miłą niespodzianką.
Karl Kraus

Sortuj wg