Jak rozmawiać z Psychologim? Pierwszy telefon: co powiedzieć

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez feniks01 02 mar 2011, 11:26
Witam,

Od 10 lat choruję na depresję, nerwicę, brak koncentracji, pamięć krótkotrwałą. Poczucie braku wykorzystywania potencjału życiowego, emocjonalnego. Piszę to po raz pierwszy. Słowa biorę z siebie. Nie jestem pewien, czy dobrze określam. Mam nadzieję, że jestem zrozumiały.

Chciałbym zadzwonić do psychologa. Zadzwonić, właściwie, umówić się. Zarejestrować. Nie jestem pewien, czy dobrze robię. Czy powinienem udać się na rozmowę. Czy nadaję się na konsultację.

Wszystko przeżywam w bardzo wielkim stresie. Można powiedzieć, jesteśmy nierozłączni. Chorobliwa niepewność i niezdecydowanie. Jak to mawiał Benjamin Kunkel w książce "Niezdecydowanie". Czy również mam rzucać monetą, aby poznać rozwiązanie?

Przepraszam, że tyle piszę. Miało być o rozmowie z psychologiem. Jak to się robi. Jak do tego podejść. A więc wracam do tematu.

Mam dzwonić?

Mam psychologa, jest, pracuje. 12km trasą, autobusem. Mieszka w Kędzierzynie-Koźlu, przyjmuje.

Byłem na stronie internetowej. Diagnoza: stres, sfery emocjonalno-społeczne. Jak trafił, choć jest dużo o związkach, rozwiązywaniu problemów rodzinnych, rozwodach i pomocy dzieciom po przemocy rodzinnej.

Czy mnie przyjmie? Znów do tego wracam. Czy się nadaję? Ponownie... Czy tego potrzebuję? Skoro zadaję tyle pytań, warto byłoby dowiedzieć się dlaczego.

Ok, ok. Mam telefon, numer podany. Teraz głupie pytanie. Co mam powiedzieć? Jak się odezwać?

To moje pierwsze takie spotkanie.

-- 03 mar 2011, 09:18 --

Więc jak powinna wyglądać rejestracja? Halo: tu David Koperfield. Mam rozwodnienie i chciałbym się poradzić? Czy może, Halo, co słychać?

Pozdrawiam.

przez BladzacyAniolek 05 mar 2011, 15:07
Normalnie. Dzwonisz, witasz się, przedstawiasz się, i pytasz się czy możesz się zarejestrować do psychologa. Nie musisz nic wyjaśniać, ani nic więcej mówić, bo o tym pogadasz sobie na pierwszej wizycie. :)
F34.1, F43.2, F60.3

BladzacyAniolek = pssyche

http://samotnadusza-psyche.blogspot.com/

przez rutka 05 mar 2011, 18:17
Dokładnie i nic więcej .umówisz się a resztę powiesz psychologowi....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 06 mar 2011, 10:30
feniks01,

Jak chorujesz od 10 lat to lepiej idz do psychiatry....hah co ma ci psycholog pomoc w tak dlugotrwalej depresji ?

Terapia cos moze pomoc, ale w dlugim okresie...

Pierwsze idz do psychiatry.

przez linka 06 mar 2011, 10:36
Zenonek, eee jak ktoś 10 lat wytrzymał to da sobie radę na terapii bez leków - a dobry terapeuta w razie wątpliwości - sam wyśle do psychiatry. Aczkolwiek też uważam, ze przydałaby się fachowa diagnoza na początek :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Thazek 06 mar 2011, 11:16
Ja jak dzwoniłem pierwszy raz to przedstawiłem się, powiedziałem co i jak i ,że mam to samo co moja mama
i siostra!
bo w sumie siostra mi ją poleciła... ;)
Thazek

przez _asia_ 06 mar 2011, 13:58
Ja dzwoniąc przedstawiłam się i powiedziałam po prostu, że chciałabym się umówić na wizytę, nie tłumaczyłam z jakiego powodu. Ustaliłyśmy termin i... to tyle. :D
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez serce 28 lis 2015, 23:53
Tez to przezywalam

przez wiejskifilozof 29 lis 2015, 10:11
Na początku.Mówimy dzień dobry.Nazywam się,tak i tak.Mam taki problem,czy mogę się spotkać na rozmowę.

Sortuj wg