wizyta u Psychologa

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

wizyta u Psychologa

przez ggosza_k 21 lut 2011, 22:57
Witam serdecznie!
mam maly problem a mianowicie od niedlugiego czasu zaczelam uczeszczac na terapie do psychologa. Uczestniczylam dopiero w 2 wstepnych sesjach co oznacza, ze kolejnym krokiem jest podjecie wielomiesiecznej terapii. Moja psycholog poinformowala mnie, ze do dalszej wspolpracy potrzebne jest zawarcie tzw. " kontraktu " miedzy lekarzem a pacjentem. Ogolnie jestem jak najbardziej za i juz sie ciesze na sama mysl jesli ta terapia ma mi pomoc; niestety nie spodobal mi sie jeden warunek, ktory zostal mi przedstawiony w ramach tego kontraktu. Za kazda sesje beda pobierane oplaty nawet jesli sie na spotkaniu nie pojawie. Druga czesc tego warunku zdziwila mnie bardzo wiec zapytalam a co w momencie kiedy bede chora i z powodu np. goraczki nie bede poprostu w stanie dotrzec. Psycholog stwierdzila, ze wtedy bedziemy mogly porozmawiac o " ewentualnych taryfach ulgowych "...
Czy to jest typowe dla takich terapii? Bardzo zalezy mi na tym abym wreszcie czula sie dobrze ale nie chialabym czuc sie jak potencjalny " klient " na ktorym chce sie tylko zarobic a jego zdrowie to rzecz podrzedna:(

z gory dziekuje za wasza pomoc!:)
ggosza

wizyta u Psychologa

przez dogomaniaczka 21 lut 2011, 23:20
ggosza_k, hm chyba zależy gdzie..ja też tak miałam jak chodziłam do jednego psychologa, chyba że odwołałam z tydzień wcześniej..
natomiast u innego nie było tego problemu. też mnie to strasznie denerwowało, czasami udało się że można było zapłacić pół ceny. z jednej strony może to być motywujące żeby iśc na terapię a z drugiej np. mnie takie zobowiązanie przeraża bo czuję że MUSZĘ coś zrobić.
dogomaniaczka

wizyta u Psychologa

przez cinnamon_inspiration 21 lut 2011, 23:32
U mnie jest tak, że jeśli nie pojawię się na wizycie bez zapowiedzi, że się nie pojawię, płacę 50% wizyty, a jeśli poinformuję w poniedziałek (gdzie terapię mam w czwartek), że nie mogę być, to ok.

Uważam, że Twoja psycholog przesadza, ja bym się nie zgodziła.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

wizyta u Psychologa

przez ggosza_k 21 lut 2011, 23:41
witam!
dokladnie! tym bardziej, ze zaufanie podczas takiej terapii to podstawa...
jakos te dziwne warunki utwierdzaja mnie w przekonaniu, ze chyba bede musiala poszukac innego specjalisty :)

dzieki wielkie!
pozdrawiam

psychoterapia a kontrakt

przez wojas 21 lut 2011, 23:44
witam wszystkich

po niestety ciezkiej walce z samym soba postanowilem udac sie na psychoterapie... wszystko ladnie pieknie caly wywiad itd
ale nie pokoi mnie ten caly kontrakt ktory on chce ze mna zawrzec... czy to tak zawsze jest ??? w tym kontrakcie tez jest ze nawet jak nie przyjde na wizyte to bede muisal za nia zaplacic przy nastepnej czy to wogole jest ok... bo mnie to troche wpedza jeszcze bardzie w nerwy i jest dla mnie nie fer. nigdy nie bylem na takiej terapi i nie wiem jak to jest wiec prosilbym o rade czy takie metody sa stosowane przytego typu kontrakcie...

pozdrawiam

psychoterapia a kontrakt

przez dogomaniaczka 21 lut 2011, 23:45
?!

-- 21 lut 2011, 22:46 --

kim jesteś i czzemu dublujesz temat kogo innego
dogomaniaczka

psychoterapia a kontrakt

przez wojas 22 lut 2011, 00:21
ja nikogo nie dubluje mam takie problem i chce go jakos wyjasnic i dostac jakiej porady

wizyta u Psychologa

przez linka 22 lut 2011, 00:39
Połączyłam i przenoszę do odpowiedniego działu.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

wizyta u Psychologa

przez Zenonek 22 lut 2011, 09:50
Ja bym sie na cos takiego nie godzil...Ja moge odwolac badz kiedy i nie ma problemow...

psychoterapia a kontrakt

przez PanProper 24 lut 2011, 02:47
wojas napisał(a):w tym kontrakcie tez jest ze nawet jak nie przyjde na wizyte to bede muisal za nia zaplacic przy nastepnej czy to wogole jest ok... bo mnie to troche wpedza jeszcze bardzie w nerwy i jest dla mnie nie fer.

A jakie są założenia kontraktu w drugą stronę, kiedy ten psycholog odwoła wizytę?

Z tego, co wiem, często kontrakt brzmi właśnie w ten sposób. Zazwyczaj jest tak, że jeśli pacjent/klient odwoła spotkanie, to płaci jakąś określoną sumę (to indywidualna sprawa, czy będzie to 100% czy 50% jednego spotkania) ale! jeśli to psycholog odwoła spotkanie, to kolejna (albo dwie kolejne - z tym też się spotkałem) wizyta jest gratis.
W takim brzmieniu kontrakt jest jak najbardziej fair.

Takie postawienie sprawy pełni funkcję motywacyjną - to jedno, a drugie - chroni zarówno pacjenta/klienta, jak i psychologa. Na każdej takiej odwołanej traci psycholog i inni pacjenci/klienci, ponieważ w tym czasie mógłby przyjąć kolejną osobę.

wizyta u Psychologa

przez Vi. 24 lut 2011, 03:34
Ja chodziłem na 2 płatne psychoaterapie i nie było żadnych problemów, jeśli odwołam to odwołam i tyle, żadnego płacenia.
Vi.

wizyta u Psychologa

przez _asia_ 24 lut 2011, 10:01
U mojej terapeutki jest tak, że jeśli odwoła się sesję co najmniej 24 h przed nią to nic się za nią nie płaci. Jeśli mniej to jest 100% płatna, chyba, że zdarzyła się jakaś wyjątkowa sytuacja. Mi zdarzyło się rozchorować, kilka godzin przed sesją, musiałam więc ją odwołać. I nie musiałam płacić. :smile:
Tak więc moja terapeutka jest bardzo fair. :D
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

wizyta u Psychologa

przez essprit 02 mar 2011, 22:54
To o czym piszesz jest standardem - czyli płacenia za nieodbyte spotkanie.

A kwestię indywidualną już jest - na ile wcześniej możesz odwołać spotkanie, albo ile się płaci.
Takie ustalenie ma swoją funkcję - żeby nieświadomie nie znikać z terapii ...

Oczywiście, kontrakt ma to do siebie że jest ustalany przez dwie strony. Jeśli coś Ci się nie podoba to o tym rozmawiaj, negocjuj warunki. Pomysł z szukaniem kogoś innego nie jest dobry - bo większość profesjonalistów da ci takie same czy podobne warunki.

Sortuj wg