Poniżenie

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Poniżenie

przez NoOneLivesForever 13 lut 2011, 12:44
@LitrMaślanki
Dokładnie tak, jak piszesz. Jednak uściślając, to ja bym to nazwał mechanizmami psychicznymi, które sprawiają, że słowa bolą i włącza się poczucie krzywdy. Odsyłam do DeMello "Przebudzenie" jeśli ktoś chciałby przestać odczuwać presję ze strony innych, bo ta presja jest tylko w nas. W rzeczywistości nikt żadnym słowem nie może nas zranić, dzieje się tak dopóki się nie nauczymy, jak działa nasza psychika, w moim odczuciu jest znacznie lepiej, gdy nie czuje się presji, tylko spokój. Poza tym, takich którzy poniżają najłatwiej jest pokonać wewnętrznym spokojem, bo nie wiedzą co robić dalej, nie czują strachu ofiary i nie mogą posunąć się dalej.
NoOneLivesForever

Poniżenie

przez Thazek 13 lut 2011, 13:09
Mnie jak ktoś poniżył to ja go z kolei poniżyłem 2 razy mocniej... :twisted:
Thazek

Poniżenie

przez Anna Maria 14 lut 2011, 12:38
Thazek napisał(a):Mnie jak ktoś poniżył to ja go z kolei poniżyłem 2 razy mocniej... :twisted:

to zazdroszczę zdolności :twisted:
mnie to paraliżuje
Anna Maria

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Poniżenie

przez Helvetti 14 lut 2011, 23:22
Mnie poniżali ludzie z gimnazjum. A ja tylko stałam, i się patrzyłam.
got a date with suicide.

Poniżenie

przez Red92 15 lut 2011, 00:24
Nie tylko Ty... przez te wszystkie lata teraz nawet głupi żart odbieram jako atak...
Red92

Poniżenie

przez depresyjny86 15 lut 2011, 11:22
Mnie jak ktoś poniżył to ja go z kolei poniżyłem 2 razy mocniej... :twisted:

Ja z kolei nigdy nie miałem takiej siły.......punkt dla Ciebie :smile:
:)

Poniżenie

przez linka 15 lut 2011, 11:48
Thazek napisał(a):Mnie jak ktoś poniżył to ja go z kolei poniżyłem 2 razy mocniej... :twisted:

Nigdy nie rozumiałam takiej postawy...po co zniżać się do takiego poziomu?
Zwykle poniżają nas osoby z którymi nie mamy kompletnie żadnych więzi....więc nas nie znają, więc nic o nas nie wiedzą, zwykle czują się zagrożone i tak starają się "wygrać" ....należy być ponadto.... 8)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Poniżenie

przez NoOneLivesForever 15 lut 2011, 11:58
Z drugiej strony, osoby poniżające są często zwykłymi sadystami, czerpią z poniżania przyjemność. Lepiej pokazać takim gdzie ich miejsce, żeby nie myśleli, że są bezkarni, tacy wyrzutów sumienia nie mają, boją się tylko silniejszego.
NoOneLivesForever

Poniżenie

przez linka 15 lut 2011, 12:05
NoOneLivesForever, nie pokażesz takiej osobie gdzie jej miejsce - chyba, że uważasz że potrafisz poniżyć lepiej niż psychopata który trenował to całe życie, poza tym utwierdzasz go w przekonaniu że to wspaniały a co ważniejsze skuteczny sposób na podporządkowywanie sobie innych...... :bezradny:
Oczywiście - każdy postępuje tak jak uważa za słuszne.

-- Wt lut 15, 2011 11:10 am --

Choć z drugiej strony.....jak tu się czasem nie wkurfić i nie odpłacić pięknym za nadobne...... :twisted:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Poniżenie

przez NoOneLivesForever 15 lut 2011, 12:22
Są różne przypadki, ale co byś zrobiła np. w sytuacji kiedy ktoś Ci mocno dokucza w szkole, z doświadczenia wiem, że należy albo robić dobrą minę do złej gry - udawać, że ma się to w du*ie, ale zareagować raz, ale naprawdę ostro i stanowczo, bo takie lekkie stawianie się od czasu do czasu świadczy tylko o słabości, trzeba pokazać agresorowi, że nie jest się bezbronnym.
NoOneLivesForever

Poniżenie

przez Red92 15 lut 2011, 12:57
Hmm z własnego doświadczenia wiem, że jeżeli "olejemy" agresora... ba, pokarzemy mu, że nawet dla nas on nawet nie istnieje to już nie będzie taki ubaw. Kiedy, np. byłem wyśmiewany na lekcji, a mimo to normalnie odpowiadałem na pytania nauczyciela z uśmiechem, "koledzy" bardzo szybko się znudzili.
Red92

Poniżenie

przez Thazek 15 lut 2011, 18:21
Ja już taki jestem! wredny hamski kutas :twisted:
Jebać ,Karać nie wyróżniać :mrgreen:
Thazek

Poniżenie

przez depresyjny86 15 lut 2011, 21:15
Ja jako poniżany często w dzieciństwie,jestem w stanie zrozumieć taką postawę...aczkolwiek jej nie popieram.
:)

Sortuj wg