Zmiana Toru....

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Zmiana Toru....

przez tomekkk 19 sty 2011, 18:27
Witam
Nie wiem czy to istotne czy nie, ale mam 19 lat :)
I od kilku dni nachodzą mnie myśli, aby zmienić swój tor... ( Ten nigdzie mnie nie prowadzi... )
Zacząć nowe życie, zająć się rozwojem osobistym, poukładać sobie wszystkie sprawy, po prostu cieszyć się z życia...

Jednak to wszystko to moje marzenia.... ( sława, pieniądze, udany związek ... ) Brakuje mi motywacji do tego nie potrafię się zmienić... Każdy dzień mój jest taki sam...

Napiszę jeszcze, że kiedyś chodziłem do psychiatry.. ( Depresja lękowa związana ze szkoła... Ogromny stres na jednym z przedmiotów. Nie mogłem spać, w głowie tylko myśli o szkole. To wszystko mnie wyniszczyło strasznie... Dobrze, że to ostatnie miesiące i po maturze już nie zobaczę tej nauczycielki :) )

Leki które dostałem trochę pomogły, trochę nie... Odstawiłem je z rok temu.. Nie chcę brać leków. Może i z jednej strony leczą, ale z drugiej też szkodzą... żołądek, wątroba...

Ta depresja została i wszystkim się dalej stresuje.. Strasznie jestem nerwowy, i psychiczne słaby.. oraz już wyczerpany tym wszystkim...

Teraz się tak zastanawiam podczas pisania... Po co to ja pisałem wszystko ? Może chcę to wyrzucić z siebie... I teraz mi lepiej będzie... Sam nie wiem... Ale czuję w środku, że muszę się pozbyć tego wszystkiego... wyrzucić z głowy wszystkie myśli, podzielić się z kimś tym.... I powoli układać swoje życie...

Wiem, że w internecie jest dużo artykułów jak zmienić swoje życie, i inne duperele.. Jednak chciałbym zacząć tak poważnie wszystko i pójść do psychologa lub psychiatry ( i tutaj pierwsze pytanie gdzie lepiej ? Czy psychiatra tylko będzie chciał mi wcisnąć leki ? A ja potrzebuje kogoś kto pozwoli mi wybrać dobrą drogę, wysłucha moje problemy, takiego MOTYWATORA... więc lepiej wybrać się do psychologa ? )

I czy jest w ogóle jakiś sens ?
Czy ktoś z moim podobnym problemem udał się do psychologa lub psychiatry i jak się teraz z tym czuje ?:)

Re: Zmiana Toru....

przez Ahmall Gammat 20 sty 2011, 00:33
Dystansu i jeszcze raz dystansu,w końcu...to tylko życie... :)
Poznacie prawdę,a prawda was wyzwoli.

przez LitrMaślanki 20 sty 2011, 01:48
tomekkk,
( sława, pieniądze, udany związek ... )

znak czasu czy co ? wszyscy chcą sławy ,pieniędzy ..no i udanych związków .

Ucz się kolego ,nie zadawaj sie ani z elementem ani z zabawowymi speedmenami . To może dojdziesz do pieniędzy i trafisz kogoś do udanego związku .Co do sławy ..to ja sie nie znam to akurat jest mi obojętne . Sława ? A w jakiej dziedzinie chcesz ją osiągnąć ?
LitrMaślanki

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ahmall Gammat 20 sty 2011, 21:47
I czy chodzi Ci o sławę przez duże "S",czy wystarczy:"Teraz jest te moje 5 minut"
Ale tak poważniej.Kiedyś zapamiętałem sobie zdanie:"Lepiej być szczęśliwym zamiataczem ulic,niż nieszczęśliwym profesorem,adwokatem,artystą itd"

http://www.youtube.com/watch?v=iPrUShWzNZ0

Fajny tekst "Bielizny" o Kurcie Cobainie i sławie
Poznacie prawdę,a prawda was wyzwoli.

przez L:) 29 sty 2011, 23:12
I czy jest w ogóle jakiś sens ?
Czy ktoś z moim podobnym problemem udał się do psychologa lub psychiatry i jak się teraz z tym czuje ?:)

Ja dosyć podobnie podchodzę (pewnie różnica światopoglądów między nami jest, a za tym ścieżek, ale idea podobna), jak chcesz mogę Ci moje gg podrzucić ; )

btw. sława nie jest wcale taka dobra jakby się wydawała, wręcz może tylko pogorszyć.
L:)

Sortuj wg